Mapa dotacji

Znajdź właściwe dofinansowanie
dla swojej firmy

Dotacje ogólnokrajowe, regionalne i nawet międzynarodowe – wachlarz możliwości, z których mogą korzystać polskie przedsiębiorstwa, jest ogromny. Jak się w tym zorientować?

Filtry
 • Ścieżka SMART

  To jeden z najpopularniejszych konkursów w ramach programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki na lata 2021-2027. Ta dotacyjna okazja to finansowy impuls do rozwoju przedsiębiorstw, ułatwiający realizację projektów badawczo-rozwojowych, cyfryzację działalności oraz rozwijanie międzynarodowej współpracy.

 • Nabór w I kwartale 2024 r.

  Dig.IT

  Dofinansowanie przeznaczone na transformację cyfrową Twojego przedsiębiorstwa - wprowadzenie innowacji produktowych, procesowych i organizacyjnych.

 • Automatyzacja i Robotyzacja w MŚP (Polska Wschodnia)

  Dotacja Automatyzacja i Robotyzacja w MŚP to środki przeznaczone na automatyzację i cyfryzację przedsiębiorstw z sektora MŚP, prowadzących działalność gospodarczą na terenie Polski Wschodniej.

 • Planowane 4 nabory do programu

  EIC Accelerator (Horyzont Europa)

  Główny cel programu to dofinansowanie przełomowych prac badawczo-rozwojowych oraz komercjalizacji ich wyników. Budżet na lata 2021 – 2027 wyniesie aż 1 087,6 mln EUR!

 • Lubelskie – projekty B+R oraz inwestycyjne (FELU 01.03)

  Korzystając z tej dotacji sfinansujesz zarówno wynagrodzenia jak i zewnętrzne usługi B+R. Zakupisz również sprzęt laboratoryjny, surowce i opłacisz koszty przedwdrożeniowe.

 • Dolnośląskie – projekty B+R i infrastruktura badawcza (FEDS 01.02)

  Dzięki tej dotacji sfinansujesz wynagrodzenia, zewnętrzne usługi oraz licencje czy patenty. Zakupisz sprzęt i surowce oraz zapewnisz szkolenia swojemu personelowi.

 • Lubelskie – projekty B+R (FELU 01.03)

  Korzystając z tej dotacji sfinansujesz zarówno wynagrodzenia jak i zewnętrzne usługi B+R. Zakupisz również sprzęt laboratoryjny, surowce i opłacisz wynajem laboratorium.

 • Łódzkie – projekty B+R (FELD 01.02)

  Zrealizuj kompleksowe projekty obejmujące prace badawczo-rozwojowe, rozwój infrastruktury badawczej czy podniesienie kompetencji kadry.

 • Małopolskie – projekty inwestycyjne (FEMP 1.12)

  Dzięki tej dotacji sfinansujesz zakup maszyn i oprogramowania, a także usługi doradcze oraz szkolenia.

 • Małopolskie – infrastruktura badawcza (FEMP 01.03)

  Uzyskaj wsparcie na uruchomienie lub rozszerzenie działalności swoich laboratoriów czy też działów badawczo-rozwojowych.

 • Małopolskie – projekty B+R (FEMP 1.1)

  Z tym dofinansowaniem zrealizujesz podwykonawstwo i szkolenia, ale też opłacisz koszty przedwdrożeniowe, aparaturę badawczą i wynagrodzenia.

 • Małopolskie – cyfryzacja i przemysł 4.0 dla MŚP (FEMP 01.11)

  Wprowadź w swojej działalności zmiany w kierunku Przemysłu 4.0 lub dotyczące obszaru cyfryzacji.

 • Zachodniopomorskie – projekty B+R (FEPZ 01.01)

  Dofinansowanie możesz przeznaczyć na prace przedwdrożeniowe i badawczo rozwojowe oraz na infrastrukturę badawczą, i wdrożenie wyników prac B+R

 • Śląskie – projekty B+R (FESL 01.02)

  To dofinansowanie pomorze ci w opłaceniu wynagrodzeń, materiałów i surowców, wynajmu laboratorium, a także innych kosztów okołoprojektowych.

 • KPO A2.2.1. Inwestycje we wdrażanie technologii i innowacji środowiskowych

  Zrealizuj kompleksowe projekty obejmujące zarówno prace badawczo-rozwojowe, jak i inwestycje związane z wprowadzaniem technologii przyjaznych dla środowiska.

 • Kredyt Ekologiczny

  Dzięki tej dotacji sfinansujesz: wymianę maszyn produkcyjnych, termomodernizację budynku, zakup pomp ciepła, fotowoltaikę, nowe wózki widłowe, wymianę oświetlenia na ledowe, wymianę okien oraz wiele wiele innych inwestycji które obniżają zużycie energii w Twojej firmie.

 • Podkarpackie – projekty B+R (FEPK 01.01)

  Korzystając z tej dotacji sfinansujesz zarówno wynagrodzenia jak i usługi doradcze oraz roboty budowlane. Zakupisz również sprzęt laboratoryjny, surowce, grunty, oprogramowanie i środki trwałe.

 • Wielkopolskie – projekty B+R (FEWP 1.2)

  Sięgając po ten program sfinansujesz wynagrodzenia, szkolenia i roboty budowlane. A także zakupisz sprzęt, oprogramowanie, środki trwałe i licencje.

 • Podlaskie – projekty i infrastruktura B+R przedsiębiorstw (FEPD 1.1)

  Korzystając z tej dotacji sfinansujesz zarówno wynagrodzenia jak i podwykonawstwo, wydatki na OZE oraz roboty budowlane. Zakupisz również sprzęt laboratoryjny, surowce, grunty, oprogramowanie i środki trwałe.

 • Podkarpackie – projekty inwestycyjne (FEPK 01.03; obszar przygraniczny)

  Dokonaj zwiększenia mocy produkcyjnych, rozbudowy zakładu czy dywersyfikacji działalności w gminach położonych na granicy z Ukrainą.

 • Podkarpackie – projekty inwestycyjne (FEPK 01.03)

  Dzięki tej dotacji sfinansujesz zakup maszyn i oprogramowania, a także usługi doradcze oraz roboty budowlane.

 • Mazowieckie – projekty inwestycyjne (FEMA 1.3)

  Dzięki tej dotacji sfinansujesz koszty zakupu, instalacji i uruchomienia maszyn, a także opłacisz prace budowlane, promocję produktu, jak i oprogramowania.

 • Mazowieckie – projekty B+R (FEMA 1.1)

  Dofinansowanie dla mazowieckich firm lub ich konsorcjów z jednostkami badawczymi na projekty służące opracowaniu innowacyjnych produktów/procesów czy usług.

Porozmawiajmy

Wybierz dogodny dla Ciebie termin
i umów bezpłatną konsultację

15 minutowe spotkanie które zweryfikuje Twój pomysł.

Artykuły branżowe

Sprawdź nasze publikacje w prasie branżowej

Pobierz artykuły, które regularnie publikujemy na łamach prasy.

Dotacja na innowacje.
Jako jedna z nielicznych firm doradczych w Polsce możemy pochwalić się przejściem całego procesu aplikacji w konkursach europejskich.

dr inż. Natalia Kujawska
Ekspert Komisji Europejskiej, Partner InnovaTree

Jak przygotować firmę do pozyskiwania dotacji? Warto w strategii firmy uwzględnić możliwości, jakie dają Fundusze UE. Zadbaj o kluczowe aspekty, aby maksymalizować szanse na sukces.

dr inż. Szybmon Talbierz
Partner, Customer Success Manager

10 wad i zalet Ścieżki SMART, czyli flagowego programu dotacyjnego w nowej perspektywie, który pozwala przedsiębiorcom na realizację kompleksowych projektów.

dr inż. Natalia Kujawska
Partner InnovaTree, Manager ds. pozyskiwania dotacji