Bezpłatna konsultacja2024-03-26T08:45:29+01:00

Bezpłatna konsultacja

Zadaj nam
dowolne* pytanie

* O dotacje oczywiście!

 • Czy Twoja firma ma przychody powyżej 1 mln zł?
 • Szukasz dofinansowania na: zakup maszyn i urządzeń, badania i rozwój, automatyzację i robotyzację, OZE, GOZ lub eksport?

Jeśli na pytania powyżej odpowiedziałeś twierdząco – jesteś w odpowiednim miejscu!

Dla kogo są konsultacje?

Bezpłatną konsultację oferujemy małym i średnim firmom (których przychody przekraczają co najmniej 1 mln zł), ale także dużym przedsiębiorstwom oraz międzynarodowym korporacjom.

W czym możemy Ci pomóc?

Przygotowujemy wnioski do programów, dzięki którym sfinansujesz prace badawczo-rozwojowe, a także potrzeby inwestycyjne (np. budowę hali, zakup maszyny i urządzeń, instalacje OZE). Wyspecjalizowaliśmy się w projektach dla firm z sektora produkcyjnego, przemysłowego oraz IT.

Czego nie robimy?

Nie przygotowujemy projektów dla jednoosobowych działalności gospodarczych i firm, w których pracuje mniej niż 5 osób. Nie piszemy również wniosków dotyczących szkoleń, edukacji i rolnictwa.

Nasi partnerzy

Te marki umówiły konsultacje

Współpracujemy z liderami rynku i tymi, którzy chcą nimi zostać.

Porozmawiajmy o projekcie w Twoim przedsiębiorstwie.
Sprawdzimy czy są dostępne dotacje, z pomocą których zrealizujesz cele firmy.

Współpraca krok po kroku

Jak wygląda droga do podjęcia współpracy?

Mamy dokładnie opracowany proces współpracy. Poznaj go!

01.

Wstępna konsultacja

Bezpłatna konsultacja to 15-minutowe spotkanie, podczas którego mamy szansę bliżej poznać Twoją firmę: jej wielkość, branżę i potrzeby.

Te informacje pomogą nam dobrać odpowiednie dofinansowanie, dzięki któremu zrealizujesz swoje cele.

Natomiast jeśli wiesz już, z jakiego programu chcesz skorzystać, sprawdzimy, czy Twoja firma spełnia niezbędne kryteria i czy może aplikować o środki.

02.

Analiza potencjału

Następnym krokiem jest spotkanie analityczne z jednym z naszych managerów: Tomaszem Gapskim, który od 15 lat pozyskuje oraz rozlicza dofinansowania dla firm lub z dr inż. Natalią Kujawską, która oceniała wnioski wpływające do Komisji Europejskiej, PARP czy NCBiR.

Głównym celem godzinnego warsztatu jest poznanie potrzeb Twojego przedsiębiorstwa oraz sprawdzenie, na jakim etapie jest planowane przez Ciebie działanie. Wszystko po to, aby:

 • dobrać odpowiednie dofinansowanie do potrzeb Twojej firmy,

 • ocenić potencjał na pozyskanie dofinansowania,
 • wskazać mocne i słaby strony Twojego projektu,
 • określić, na jaki poziom dofinansowania może liczyć Twoja firma,
 • odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania.

Nie nawiązujemy współpracy z każdym przedsiębiorstwem. Podejmujemy się przygotowania projektów, w które naprawdę wierzymy. Liczy się jakość, a nie ilość napisanych wniosków.

03.

Przedstawienie oferty

Jeśli przekonaliśmy Cię, że możesz powierzyć przygotowanie wniosku o dofinansowanie naszemu zespołowi, to czas na poznanie naszej oferty. Przedstawi Ci ją dr inż  Szymon Talbierz.

Zapoznaj się z naszą propozycją współpracy i dowiedz się, jak przebiega proces, zgodnie z którym skutecznie pozyskujemy dotacje dla firm.

04.

Twoja decyzja

Poznałeś naszą firmę oraz ofertę, a my przeanalizowaliśmy potencjał Twojego projektu pod kątem ubiegania się o dotację.

Na tej podstawie ocenisz, czy Twoja firma jest gotowa do pozyskiwania funduszy unijnych oraz czy to my będziemy z Wami w tym procesie.

05.

Podpisanie umowy

Jak w każdej relacji biznesowej – ten etap również musi mieć miejsce. To już ostatni krok przed rozpoczęciem naszej współpracy.

Umowa reguluje wszystkie kwestie związane z pozyskaniem dofinansowania dla Twojej firmy: od określenia zakresu usługi poprzez wysokość wynagrodzenia i moment płatności na poufności kończąc.

Podpisanie umowy, z której każda ze stron będzie zadowolona, jest dla nas priorytetem.

06.

Rozpoczęcie pracy nad wnioskiem

Czas na kick off-meeting. To pierwsze spotkanie Twojej firmy z konsultantem prowadzącym Twój projekt.

Dowiesz się, jakich metod używamy w pracy nad wnioskiem i dopasujemy je do zwyczajów i możliwości Twojej firmy. Wspólnie przygotujemy harmonogram prac nad wnioskiem o dofinansowanie.

Proces jest tak wypracowany, aby doprowadzić Twoją firmę do otrzymania dotacji. To co? Zaczynamy?

Współparaca z InnovaTree

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

 

Weryfikacja wniosków przez wieloletnich ekspertów ds. dofinansowań

Każdy wniosek, przechodzi dodatkowy etap weryfikacji prowadzony przez dr inż. Natalię Kujawską oraz dr inż. Szymona Talbierza – byłych ekspertów, którzy oceniali wnioski w takich instytucjach, jak: PARP, NCBiR, BGK czy Komisja Europejska.

Szczegółowa analiza pomysłu, dobór ekspertów bez dróg na skróty

Szczegółowo analizujemy pomysł Twojej firmy oraz sprawdzamy, czy na pewno posiadamy na pokładzie osobę, która zrozumie tematykę projektu i doprowadzi go do pozyskania finansowania.

Długofalowa współpraca i planowanie

Po złożeniu wniosku o dofinansowanie przygotujemy dotacyjną mapę rozwoju Twojej firmy. Na tej podstawie stworzymy długofalowy (3 lub nawet 5-letni) plan rozwoju w oparciu o dofinansowania unijne.

Skuteczność powyżej 86%

Wartość dofinansowań, które pozyskaliśmy to aż 1,2 mld zł. Nasza skuteczność w pozyskiwaniu dotacji to 86%.

Przystępne ceny

Przystępna cena – nie mamy stawek korporacyjnych. Bo też nie ukrywamy, że wielką firmą nie jesteśmy, ale dzięki temu nasza propozycja współpracy to zarówno indywidualne podejście do projektu, jak i racjonalny koszt.

Stawiamy na ludzi

Prawda jest taka, że największą wartością firmy doradczej są specjaliści. Zatrudniamy tych, którzy posiadają min. 8 lat doświadczenia w zdobywaniu dotacji.

Nie czekaj i zacznij z nami współpracę!

Z kim współpracujemy?

Dla jakich firm przygotowujemy wnioski?

Nie pomagamy wszystkim firmom. Pozyskujemy dotacje unijne na projekty: badawczo-rozwojowe, inwestycyjne, OZE, automatyzację i cyfryzację oraz przemysł 4.0. Opiekujemy się całym procesem obsługi dofinansowania – od bezpłatnej analizy potencjału Twojego projektu na rozliczaniu dotacji kończąc.

Nie boimy się żadnej branży. Wyspecjalizowaliśmy się w pozyskiwaniu dofinansowań dla sektora produkcyjnego, przemysłowego oraz IT. W naszym portfolio znajdziesz dofinansowania, które prowadziliśmy dla firm z sektora: przemysłowego, budowlanego, spożywczego, chemicznego, tworzyw sztucznych, biotechnologii, IT i wielu innych.

Formularz zapisu

Wybierz dogodny dla Ciebie termin
i umów bezpłatną konsultację

FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące bezpłatnej konsultacji.

Masz inne pytania?

Ile czasu trwa bezpłatna konsultacja?2024-03-22T14:48:12+01:00

Bezpłatna konsultacja składa się z dwóch etapów. Pierwszy z nich to 15-minutowa rozmowa. Następnym krokiem jest również bezpłatne, ale już godzinne spotkanie analityczne z managerem, który szczegółowo bada potencjał firmy lub projektu.

Jakie zagadnienia poruszymy w trakcie godzinnego spotkania analitycznego?2023-12-05T07:37:17+01:00

Kwestie, które na pewno poruszymy to m.in.:

 • Przedmiot projektu – czy są to działania związane z pracami B+R, inwestycjami, czy innym obszarem?
 • Na jakim etapie projektu jest Twoja firma? Czy jest to faza koncepcji, pilotażu, a może realizacji?
 • Jakie działania przygotowawcze powinny zostać zrealizowane?
 • Co zamierzacie kupić i czy możliwe jest uznanie tych wydatków jako kosztów kwalifikowalnych?
 • Czy znacie swoją konkurencję?

Abyś mógł swobodnie rozmawiać o swoim pomyśle, wysyłamy Twojej firmie oświadczenie o zachowaniu poufności (NDA).

W jakiej formie odbywa się bezpłatna konsultacja?2023-12-05T07:37:39+01:00

Wszystkie rozmowy prowadzimy on-line. To sprawia, że jesteśmy elastyczni i czas niezbędny do przeprowadzenia analiz nie trwa w nieskończoność – analiza staje się krótka, ale rzeczowa i konkretna. Po umówieniu konsultacji otrzymasz link do spotkania na platformie Google Meet.

Czy umawiając konsultacje, muszę wiedzieć, z jakiego programu dotacyjnego chce skorzystać moja firma?2024-02-15T12:06:41+01:00

Nie, to my mamy zbadać Twoje potrzeby i dobrać do nich odpowiednie dofinansowanie. Warto jednak, abyś zastanowił/a się, jakie potrzeby przedsiębiorstwa chcesz zaspokoić oraz jakie cele wynikają ze strategii rozwoju Twojej firmy. Dzięki tym informacjom jesteśmy w stanie określić czy dofinansowania, które są dostępne lub pojawią się w najbliższym czasie, umożliwią Twojej firmie realizację planów.

Czy mogę poznać warunki współpracy przed spotkaniem analitycznym?2023-12-05T07:38:15+01:00

Co do zasady przedstawienie oferty następuje u nas po etapie spotkań analitycznych, kiedy zarówno po Twojej, jak i naszej stronie jest pewność, że projekt ma potencjał do pozyskania dofinansowania. Jeśli zależy Ci na poznaniu oferty współpracy wcześniej, powiedz to na pierwszej konsultacji. Prześlemy Ci mailowo naszą propozycję na podstawie pierwszych informacji, które nam przekazałeś/aś.

Artykuły branżowe

Sprawdź nasze publikacje w prasie branżowej

Pobierz artykuły, które regularnie publikujemy na łamach prasy.

Dotacja na innowacje.
Jako jedna z nielicznych firm doradczych w Polsce możemy pochwalić się przejściem całego procesu aplikacji w konkursach europejskich.

dr inż. Natalia Kujawska
Ekspert Komisji Europejskiej, Partner InnovaTree

Jak przygotować firmę do pozyskiwania dotacji? Warto w strategii firmy uwzględnić możliwości, jakie dają Fundusze UE. Zadbaj o kluczowe aspekty, aby maksymalizować szanse na sukces.

dr inż. Szybmon Talbierz
Partner, Customer Success Manager

10 wad i zalet Ścieżki SMART, czyli flagowego programu dotacyjnego w nowej perspektywie, który pozwala przedsiębiorcom na realizację kompleksowych projektów.

dr inż. Natalia Kujawska
Partner InnovaTree, Manager ds. pozyskiwania dotacji

Przejdź do góry