Usługi2024-04-26T13:44:05+02:00

Usługi

Sprawdź co możemy razem zrobić

Przeprowadzimy Twoją firmę przez każdy etap projektu, który chcesz zrealizować z wykorzystaniem dofinansowania. Od przygotowania wniosku i wykonania niezbędnych analiz, przez ocenę projektu, podpisanie umowy, aż po jego prawidłowe rozliczenie.

uzyskaj finansowanie

Pozyskiwanie dotacji

Z InnovaTree pozyskasz dofinansowanie na realizację projektów inwestycyjnych, badawczo-rozwojowych czy też wdrażających działania prośrodowiskowe w Twojej firmie. Oferujemy wsparcie przy inicjatywach związanych z automatyzacją i robotyzacją oraz z obszaru Przemysłu 4.0. Kliknij poniższy przycisk i poznaj tajemnicę sukcesu Klientów InnovaTree.

Rozlicz środki

Rozliczanie dotacji

Otrzymanie dotacji to połowa sukcesu. Będziemy Cię wspierać w procesie prowadzenia i rozliczania projektu, co pozwoli Twojej firmie na otrzymanie pełnej kwoty dofinansowania.

Dowiedz się pierwszy

Bezpłatny monitoring dofinansowań

Harmonogram dofinansowań podlega ciągłym modyfikacjom. Dlatego prowadzimy bieżący przegląd ogłaszanych programów dotacyjnych, abyś Twoja firma nie przegapiła żadnej dotacyjnej okazji.

O nas

Będziemy Twoją najlepszą firmą doradczą

Oferujemy wsparcie w zdobywaniu i rozliczaniu funduszy na projekty B+R, inwestycje, OZE, automatyzację, cyfryzację i Przemysł 4.0. Nasze usługi obejmują analizę szans na dofinansowanie, przygotowanie wniosku, wsparcie ekspertów, umowę o dotacje i rozliczenie. Skupiamy się na branżach produkcyjnych, przemysłowych i IT, zapewniając kompleksową opiekę nad procesem dotacyjnym.

Eksperci NCBR, PARP i BGK zweryfikują wniosek o dofinansowanie

Dr inż. Szymon Talbierz i dr inż. Natalia Kujawska, z ich czteroletnim doświadczeniem w ocenie wniosków o dofinansowanie w renomowanych instytucjach takich jak PARP, NCBR, BGK czy Komisja Europejska, stanowią kluczowy element zespołu InnovaTree. Posiadają oni nie tylko głęboką wiedzę w zakresie oceny dokumentacji aplikacyjnej, a także przygotowywania wniosków o dofinansowanie, które z sukcesem otrzymują dotacje. Wspólnie ocenili 262 wnioski o dofinansowanie, co przekłada się na bezcenne doświadczenie, które wykorzystują w InnovaTree osobiście sprawdzając i nanosząc uwagi do każdego wniosku o dofinansowanie, który jest przygotowywany przez naszą firmę.

Z nami przejdziesz każdą kontrolę

Nasza firma stawia na interdyscyplinarny zespół, co oznacza, że poza ekspertami, którzy oceniali wnioski o dofinansowanie oraz konsultantami specjalizującymi się w pozyskiwaniu oraz rozliczaniu dotacji, trzon zespołu rozliczeń tworzą kontrolerzy projektów unijnych. Posiadają oni doświadczenie w prowadzeniu kontroli zleconych przez Instytucje Pośredniczące, takie jak PARP, NCBR, BGK, MFiPR. To gwarantuje, że nie tylko otrzymasz każdą złotówkę zaplanowaną w budżecie, ale także pozytywnie przejdziesz każdą kontrolę Twojego dofinansowania.

Nasze wnioski mają silne naukowe podstawy

Jako jedyna firma doradcza w branży, posiadamy dostęp do płatnych baz publikacji naukowych, takich jak Elsevier, Science Direct czy Wiley. Ta unikalna przewaga pozwala nam wzbogacić wnioski o dofinansowanie, w informacje o charakterze naukowym, co jest kluczowe przy aplikowaniu o fundusze takie jak Ścieżka SMART lub inne projekty B+R. Dzięki dostępowi do najnowszych badań i odkryć naukowych, nasze wnioski wyróżniają się solidnymi podstawami naukowymi, co znacząco zwiększa ich szanse na sukces.

Doświadczenie ponad wszystko

Nie zatrudniamy osób z mniejszym doświadczeniem niż 8 lat. Nasi konsultanci z niejednego pieca chleb jedli. Długie doświadczenie w branży dotacyjnej gwarantuje spójność dokumentacji aplikacyjnej oraz to iż zostanie przelana na Państwa konto każda złotówka, która została wpisana w budżet projektu.

Kontakty w: NCBR, PARP, BGK oraz Komisji Europejskiej

Dr inż. Natalia Kujawska oraz dr inż. Szymon Talbierz, dzięki swojemu bogatemu doświadczeniu w ocenie wniosków o dofinansowanie, wypracowali solidne kontakty w kluczowych instytucjach finansujących takich jak PARP, NCBR, BGK, czy Komisja Europejska. Ich aktywna rola w procesie oceny wniosków umożliwiła im nawiązanie cennych relacji na różnych szczeblach tych instytucji. Te kontakty są nieocenione i stanowią solidne fundamenty dla efektywnego wsparcia klientów InnovaTree w pozyskiwaniu dofinansowań.

Posiadamy na to polisę

Ubezpieczyliśmy InnovaTree w Allianz. Dzięki temu możesz skoncentrować się na swojej działania na projekcie, klientach i celach. My natomiast zajmiemy się całym procesem rozliczania dotacji – począwszy od przygotowania wniosków sprawozdawczych i wniosków o płatność, poprzez podejmowanie działań związanych z informacją i promocją. Nasza wiedza pozwoli Ci uniknąć błędów – zależy nam, abyś otrzymał dofinansowanie w pełnej wysokości co dodatkowo gwarantuje nasz partner ubezpieczeniowy Allianz.

FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące bezpłatnej konsultacji.

Masz inne pytania?

Ile czasu trwa bezpłatna konsultacja?2024-04-25T13:30:23+02:00

Bezpłatna konsultacja składa się z dwóch etapów. Pierwszy z nich to 15-minutowa rozmowa. Następnym krokiem jest również bezpłatne, ale już godzinne spotkanie analityczne z managerem, który szczegółowo bada potencjał firmy lub projektu.

Jakie zagadnienia poruszymy w trakcie godzinnego spotkania analitycznego?2024-04-25T13:30:23+02:00

Kwestie, które na pewno poruszymy to m.in.:

  • Przedmiot projektu – czy są to działania związane z pracami B+R, inwestycjami, czy innym obszarem?
  • Na jakim etapie projektu jest Twoja firma? Czy jest to faza koncepcji, pilotażu, a może realizacji?
  • Jakie działania przygotowawcze powinny zostać zrealizowane?
  • Co zamierzacie kupić i czy możliwe jest uznanie tych wydatków jako kosztów kwalifikowalnych?
  • Czy znacie swoją konkurencję?

Abyś mógł swobodnie rozmawiać o swoim pomyśle, wysyłamy Twojej firmie oświadczenie o zachowaniu poufności (NDA).

W jakiej formie odbywa się bezpłatna konsultacja?2024-04-25T13:30:23+02:00

Wszystkie rozmowy prowadzimy on-line. To sprawia, że jesteśmy elastyczni i czas niezbędny do przeprowadzenia analiz nie trwa w nieskończoność – analiza staje się krótka, ale rzeczowa i konkretna. Po umówieniu konsultacji otrzymasz link do spotkania na platformie Google Meet.

Czy umawiając konsultacje, muszę wiedzieć, z jakiego programu dotacyjnego chce skorzystać moja firma?2024-04-25T13:30:23+02:00

Nie, to my mamy zbadać Twoje potrzeby i dobrać do nich odpowiednie dofinansowanie. Warto jednak, abyś zastanowił/a się, jakie potrzeby przedsiębiorstwa chcesz zaspokoić oraz jakie cele wynikają ze strategii rozwoju Twojej firmy. Dzięki tym informacjom jesteśmy w stanie określić czy dofinansowania, które są dostępne lub pojawią się w najbliższym czasie, umożliwią Twojej firmie realizację planów.

Czy mogę poznać warunki współpracy przed spotkaniem analitycznym?2024-04-25T13:30:23+02:00

Co do zasady przedstawienie oferty następuje u nas po etapie spotkań analitycznych, kiedy zarówno po Twojej, jak i naszej stronie jest pewność, że projekt ma potencjał do pozyskania dofinansowania. Jeśli zależy Ci na poznaniu oferty współpracy wcześniej, powiedz to na pierwszej konsultacji. Prześlemy Ci mailowo naszą propozycję na podstawie pierwszych informacji, które nam przekazałeś/aś.

NA CO JESZCZE CZEKASZ?

Powinniśmy porozmawiać!
Wybierz dogodny dla Ciebie termin.

Artykuły branżowe

Sprawdź nasze publikacje w prasie branżowej

Pobierz artykuły, które regularnie publikujemy na łamach prasy.

Dotacja na innowacje.
Jako jedna z nielicznych firm doradczych w Polsce możemy pochwalić się przejściem całego procesu aplikacji w konkursach europejskich.

dr inż. Natalia Kujawska
Ekspert Komisji Europejskiej, Partner InnovaTree

Jak przygotować firmę do pozyskiwania dotacji? Warto w strategii firmy uwzględnić możliwości, jakie dają Fundusze UE. Zadbaj o kluczowe aspekty, aby maksymalizować szanse na sukces.

dr inż. Szybmon Talbierz
Partner, Customer Success Manager

10 wad i zalet Ścieżki SMART, czyli flagowego programu dotacyjnego w nowej perspektywie, który pozwala przedsiębiorcom na realizację kompleksowych projektów.

dr inż. Natalia Kujawska
Partner InnovaTree, Manager ds. pozyskiwania dotacji

Przejdź do góry