Będziesz w dobrym towarzystwie
Rozliczanie Dotacji
Z nami otrzymasz każdą złotówkę
Zajmiemy się wszystkimi aspektami rozliczenia Twojego dofinansowania. Udzielimy pomocy w wyborze właściwych podwykonawców i dostawców. Przygotujemy wskazówki zgodne z wytycznymi dotyczącymi zamówień publicznych. Przygotujemy wnioski o płatność, a także doradzimy w kwestii dokumentów księgowych. Zapewniamy wsparcie w zakresie obowiązków informacyjno-promocyjnych projektu. Przygotujemy profesjonalny projekt wniosku o zmianę, który będzie zawierał wszystkie niezbędne załączniki. Bierzemy również na siebie ciężar komunikacji z instytucją, która udzieliła dofinansowania. Poinformujemy Cię także o okresie trwałości projektu i przygotujemy Twoją firmę do ewentualnych kontroli.
Z nami przejdziesz każdą kontrolę
Nasza firma stawia na interdyscyplinarny zespół, co oznacza, że poza ekspertami, którzy oceniali wnioski o dofinansowanie oraz konsultantami specjalizującymi się w pozyskiwaniu oraz rozliczaniu dotacji, trzon zespołu rozliczeń tworzą kontrolerzy projektów unijnych. Posiadają oni doświadczenie w prowadzeniu kontroli zleconych przez Instytucje Pośredniczące, takie jak PARP, NCBR, BGK, MFiPR. To gwarantuje, że nie tylko otrzymasz każdą złotówkę zaplanowaną w budżecie, ale także pozytywnie przejdziesz każdą kontrolę Twojego dofinansowania.
Posiadamy na to polisę
Ubezpieczyliśmy InnovaTree w Allianz. Dzięki temu możesz skoncentrować się na swojej działania na projekcie, klientach i celach. My natomiast zajmiemy się całym procesem rozliczania dotacji – począwszy od przygotowania wniosków sprawozdawczych i wniosków o płatność, poprzez podejmowanie działań związanych z informacją i promocją. Nasza wiedza pozwoli Ci uniknąć błędów – zależy nam, abyś otrzymał dofinansowanie w pełnej wysokości co dodatkowo gwarantuje nasz partner ubezpieczeniowy Allianz.
zakres usługi
Jak pomożemy Twojej firmie?
Rozliczanie dotacji to długotrwały proces i wymaga systematycznych działań. Sprawdź, jakimi obszarami się zajmiemy.
Rozliczanie dotacji
1. Wybór podwykonawców
Oferuje kompleksowe wsparcie w wyborze podwykonawców dla projektów z dofinansowaniem. Od tworzenia wytycznych, przez szacowanie wartości zamówień, po weryfikację stawek rynkowych – zapewniamy zgodność z przepisami i transparentność procesu.
Rozliczanie dotacji
2. Wniosek o płatność
Otrzymanie dofinansowania jest jedynie pierwszym krokiem. Kolejną kluczową fazą, wymagającą dokładności i zrozumienia procedur, jest proces przygotowania oraz złożenia wniosków o płatność. Zajmiemy się wszystkim od przygotowania wniosku, przez terminowe rozliczenia, aż po ewidencję księgową. Nasze kompleksowe podejście gwarantuje, że otrzymasz pełną kwotę dofinansowania.
Rozliczanie dotacji
3. Promocja
Oferujemy kompleksową pomoc na etapie realizacji obowiązków promocyjnych związanego z dofinansowaniem. Oferujemy profesjonalne doradztwo i opracowanie materiałów promocyjnych, które są zgodne z wytycznymi Unii Europejskiej. Ponadto zajmiemy się opracowaniem wszystkich niezbędnych wzorów dokumentów informujących o wsparciu z funduszy europejskich, w tym treści na stronę internetową. Przekazujemy szczegółowe informacje dotyczące warunków, które muszą być spełnione, aby koszty związane z promocją projektu zostały uznane za kwalifikowalne.
Rozliczanie dotacji
4. Zmiany w projekcie
Każdy projekt dofinansowany ze środków unijnych to żywy organizm, który ewoluuje wraz z postępem prac i zmieniającymi się warunkami. Pomożemy zidentyfikować możliwości i zakres wprowadzenia zmian, doradzając przy tym najbardziej efektywne sposoby ich implementacji. W oparciu o Wasze potrzeby przygotujemy profesjonalny projekt wniosku o zmianę, który będzie zawierał wszystkie niezbędne załączniki. Nasze doświadczenie pozwala nam na stworzenie przekonujących uzasadnień dla wprowadzanych zmian, które są kluczowe dla ich akceptacji przez instytucje finansujące.
Rozliczanie dotacji
5. Kontakt z instytucją
Przejmujemy na siebie rolę pełnomocnika Twojej firmy przed instytucją, która fundusze przyznała. Nasza rola rozpoczyna się od utrzymywania regularnego kontaktu z odpowiednimi działami instytucji, która udzieliła dofinansowania. Podejmujemy się składania niezbędnych dokumentów, przekazywania raportów oraz wszelkich danych wymaganych przez instytucję. Dbamy o to, aby wszelkie działania, takie jak monitorowanie postępu projektu czy przypominanie o ważnych terminach, były realizowane sprawnie i terminowo.
Rozliczanie dotacji
6. Kontrola
Przygotowujemy Twoją firmę do każdej ewentualności, aby kontrola przebiegła sprawnie i bez zbędnych komplikacji. W ramach naszej oferty, gwarantujemy wsparcie przez doświadczonych kontrolerów projektów. Nasi specjaliści w zespole rozliczającym dofinansowania mają bogate doświadczenie w prowadzeniu kontroli projektów unijnych dla Instytucji Pośredniczących takich jak PARP, NCBR, BGK, MFiPR. To doświadczenie jest kluczowe, abyś mógł otrzymać każdą przewidzianą złotówkę z budżetu projektu i aby każda kontrola przebiegła pozytywnie.
Rozliczanie dotacji
7. Okres trwałości
Przede wszystkim, chcemy Cię zapewnić, że w okresie trwałości projektu, nie zostaniesz sam ze zmieniającymi się wymogami i raportami, które musisz wypełniać. Będziemy informować Cię o wszelkich obowiązkach, które będą na Ciebie nakładane, a także pomożemy w wypełnianiu ankiet informacyjnych oraz ewaluacyjnych. Naszym celem jest utrzymanie wskaźników rezultatu na wymaganym poziomie i zapewnienie, że wszelkie zobowiązania są wypełniane zgodnie z umową o dofinansowanie.
Współpraca
Te marki nam zaufały
Poznaj naszych Partnerów biznesowych i ich historie sukcesu.
7,5 mln PLN
Dofinansowanie na linię do produkcji żywności ekologicznej.
13,5 mln PLN
Wsparcie finansowe na linię do produkcji płytek o podwójnej funkcjonalności.
10 mln PLN
Dofinansowanie na działania B+R.
14,7 mln PLN
Dotacja dla projektu obejmującego robotyzację i cyfryzację przedsiębiorstwa.
28,3 mln PLN
Dofinansowanie na transformację w kierunku Przemysłu 4.0.
85,3 mln PLN
Dotacja dla projektu wdrażającego innowacyjny proces technologiczny produkcji.
4 mln PLN
Dofinansowanie na nową technologię ucierania i dyspergowania past pigmentowych.
24,2 mln PLN
Wsparcie finansowe wykorzystane na nową technologię wytwarzania chleba.
2,1 mln PLN
Dofinansowanie na innowacyjny wyrób medyczny do trudno gojących się ran.
17,5 mln PLN
Wsparcie finansowe przeznaczone na nowy proces produkcji.
21,8 mln PLN
Dotacja dla projektu wprowadzającego nową technologię do modyfikacji sadzy.
30,8 mln PLN
Dofinansowanie na wdrożenie innowacyjnych membran.
8,1 mln PLN
Dotacja dla projektu obejmującego robotyzację procesu kompletacji w magazynach.
12 mln PLN
Dofinansowanie na stworzenie systemu projektującego ekologiczne produkty.
76,2 mln PLN
Wsparcie finansowe na umożliwienie obliczeń na komputerach kwantowych.
11,8 mln PLN
Dofinansowanie na opracowanie typoszeregu narzędzi do obróbki bezwiórowej.
must have
Jak nie stracić pozyskanego dofinansowania?
Jeśli Twoja firma pozyskała dofinansowanie to musisz to wiedzieć
Rozliczanie dotacji
Warto wiedzieć
Sprawdzone i rzetelne informacje o rozliczaniu dotacji.
Jak przygotować się do kontroli projektu?
Kontrola to jest sprawdzenie poprawności realizacji naszego projektu z wnioskiem o dofinansowanie, umową o dofinansowanie oraz obowiązującymi wytycznymi. Czy należy bać się kontroli i jak się do niej przygotować?
10 błędów popełnianych przy rozliczaniu dotacji
Brak odrębnej ewidencji księgowej, nieodpowiednia procedura wyboru podwykonawców czy nieprecyzyjny lub zbyt precyzyjny opis przedmiotu zamówienia. Poznaj 10 najczęstszych błędów popełnianych przy rozliczaniu dotacji.
Jak uniknąć korekty?
Korekta finansowa czyli kara za popełniony błąd przy rozliczaniu dotacji a dokładniej mówiąc przy procedurze wyboru wykonawców (zasada konkurencyjności) lub w obszarze informacyjno promocyjnym. Jak jej uniknąć?
FAQ
Najczęściej zadawane pytania
Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące rozliczania dotacji
NA CO JESZCZE CZEKASZ?
Powinniśmy porozmawiać!
Wybierz dogodny dla Ciebie termin.
Te firmy umówiły z nami konsultacje
Artykuły branżowe
Sprawdź nasze publikacje w prasie branżowej
Pobierz artykuły, które regularnie publikujemy na łamach prasy.