Rozliczanie dotacji2024-04-16T19:46:49+02:00

Usługi

Rozliczanie dotacji

Skuteczne rozliczenie dofinansowania to nie tylko kwestia księgowości – to sztuka wymagająca wiedzy, doświadczenia i wszechstronnego podejścia. W InnovaTree rozumiemy to jak nikt inny i dlatego oferujemy kompleksowe wsparcie w tym krytycznym etapie projektu.

  • 18-letnie doświadczenie w rozliczaniu dofinansowań.

  • Z nami przejdziesz każdą kontrolę.

Będziesz w dobrym towarzystwie

Rozliczanie Dotacji

Z nami otrzymasz każdą złotówkę

Zajmiemy się wszystkimi aspektami rozliczenia Twojego dofinansowania. Udzielimy pomocy w wyborze właściwych podwykonawców i dostawców. Przygotujemy wskazówki zgodne z wytycznymi dotyczącymi zamówień publicznych. Przygotujemy wnioski o płatność, a także doradzimy w kwestii dokumentów księgowych. Zapewniamy wsparcie w zakresie obowiązków informacyjno-promocyjnych projektu. Przygotujemy profesjonalny projekt wniosku o zmianę, który będzie zawierał wszystkie niezbędne załączniki. Bierzemy również na siebie ciężar komunikacji z instytucją, która udzieliła dofinansowania. Poinformujemy Cię także o okresie trwałości projektu i przygotujemy Twoją firmę do ewentualnych kontroli.

Z nami przejdziesz każdą kontrolę

Nasza firma stawia na interdyscyplinarny zespół, co oznacza, że poza ekspertami, którzy oceniali wnioski o dofinansowanie oraz konsultantami specjalizującymi się w pozyskiwaniu oraz rozliczaniu dotacji, trzon zespołu rozliczeń tworzą kontrolerzy projektów unijnych. Posiadają oni doświadczenie w prowadzeniu kontroli zleconych przez Instytucje Pośredniczące, takie jak PARP, NCBR, BGK, MFiPR. To gwarantuje, że nie tylko otrzymasz każdą złotówkę zaplanowaną w budżecie, ale także pozytywnie przejdziesz każdą kontrolę Twojego dofinansowania.

Posiadamy na to polisę

Ubezpieczyliśmy InnovaTree w Allianz. Dzięki temu możesz skoncentrować się na swojej działania na projekcie, klientach i celach. My natomiast zajmiemy się całym procesem rozliczania dotacji – począwszy od przygotowania wniosków sprawozdawczych i wniosków o płatność, poprzez podejmowanie działań związanych z informacją i promocją. Nasza wiedza pozwoli Ci uniknąć błędów – zależy nam, abyś otrzymał dofinansowanie w pełnej wysokości co dodatkowo gwarantuje nasz partner ubezpieczeniowy Allianz.

Oferta na rozliczanie dofinansowania

Otrzymałeś dofinansowanie dla swojej firmy? Kliknij tutaj i odkryj naszą niezawodną ofertę w zakresie efektywnego rozliczania środków finansowych!

zakres usługi

Jak pomożemy Twojej firmie?

Rozliczanie dotacji to długotrwały proces i wymaga systematycznych działań. Sprawdź, jakimi obszarami się zajmiemy.

Rozliczanie dotacji

1. Wybór podwykonawców

Oferuje kompleksowe wsparcie w wyborze podwykonawców dla projektów z dofinansowaniem. Od tworzenia wytycznych, przez szacowanie wartości zamówień, po weryfikację stawek rynkowych – zapewniamy zgodność z przepisami i transparentność procesu.

Rozliczanie dotacji

2. Wniosek o płatność

Otrzymanie dofinansowania jest jedynie pierwszym krokiem. Kolejną kluczową fazą, wymagającą dokładności i zrozumienia procedur, jest proces przygotowania oraz złożenia wniosków o płatność. Zajmiemy się wszystkim od przygotowania wniosku, przez terminowe rozliczenia, aż po ewidencję księgową. Nasze kompleksowe podejście gwarantuje, że otrzymasz pełną kwotę dofinansowania.

Rozliczanie dotacji

3. Promocja

Oferujemy kompleksową pomoc na etapie realizacji obowiązków promocyjnych związanego z dofinansowaniem. Oferujemy profesjonalne doradztwo i opracowanie materiałów promocyjnych, które są zgodne z wytycznymi Unii Europejskiej. Ponadto zajmiemy się opracowaniem wszystkich niezbędnych wzorów dokumentów informujących o wsparciu z funduszy europejskich, w tym treści na stronę internetową. Przekazujemy szczegółowe informacje dotyczące warunków, które muszą być spełnione, aby koszty związane z promocją projektu zostały uznane za kwalifikowalne.

Rozliczanie dotacji

4. Zmiany w projekcie

Każdy projekt dofinansowany ze środków unijnych to żywy organizm, który ewoluuje wraz z postępem prac i zmieniającymi się warunkami. Pomożemy zidentyfikować możliwości i zakres wprowadzenia zmian, doradzając przy tym najbardziej efektywne sposoby ich implementacji. W oparciu o Wasze potrzeby przygotujemy profesjonalny projekt wniosku o zmianę, który będzie zawierał wszystkie niezbędne załączniki. Nasze doświadczenie pozwala nam na stworzenie przekonujących uzasadnień dla wprowadzanych zmian, które są kluczowe dla ich akceptacji przez instytucje finansujące.

Rozliczanie dotacji

5. Kontakt z instytucją

Przejmujemy na siebie rolę pełnomocnika Twojej firmy przed instytucją, która fundusze przyznała. Nasza rola rozpoczyna się od utrzymywania regularnego kontaktu z odpowiednimi działami instytucji, która udzieliła dofinansowania. Podejmujemy się składania niezbędnych dokumentów, przekazywania raportów oraz wszelkich danych wymaganych przez instytucję. Dbamy o to, aby wszelkie działania, takie jak monitorowanie postępu projektu czy przypominanie o ważnych terminach, były realizowane sprawnie i terminowo.

Rozliczanie dotacji

6. Kontrola

Przygotowujemy Twoją firmę do każdej ewentualności, aby kontrola przebiegła sprawnie i bez zbędnych komplikacji. W ramach naszej oferty, gwarantujemy wsparcie przez doświadczonych kontrolerów projektów. Nasi specjaliści w zespole rozliczającym dofinansowania mają bogate doświadczenie w prowadzeniu kontroli projektów unijnych dla Instytucji Pośredniczących takich jak PARP, NCBR, BGK, MFiPR. To doświadczenie jest kluczowe, abyś mógł otrzymać każdą przewidzianą złotówkę z budżetu projektu i aby każda kontrola przebiegła pozytywnie.

Rozliczanie dotacji

7. Okres trwałości

Przede wszystkim, chcemy Cię zapewnić, że w okresie trwałości projektu, nie zostaniesz sam ze zmieniającymi się wymogami i raportami, które musisz wypełniać. Będziemy informować Cię o wszelkich obowiązkach, które będą na Ciebie nakładane, a także pomożemy w wypełnianiu ankiet informacyjnych oraz ewaluacyjnych. Naszym celem jest utrzymanie wskaźników rezultatu na wymaganym poziomie i zapewnienie, że wszelkie zobowiązania są wypełniane zgodnie z umową o dofinansowanie.

0+ mld zł
Dla naszych klientów pozyskaliśmy 1,2 mld PLN bezzwrotnych środków.
0%
Jesteśmy dumni, że tak wielu klientów decyduje się na przygotowanie z nami wniosków o kolejne dofinansowania.
0
Zatrudniamy 21 doświadczonych ekspertów z m.in. 8-letnim stażem w branży.
0
W ubiegłym roku obsłużyliśmy 128 firm, dla których pozyskaliśmy lub rozliczyliśmy dofinansowanie.

Witam w InnovaTree.
Zajmujemy się pozyskiwaniem oraz rozliczaniem dofinansowań na projekty: badawczo-rozwojowe, inwestycyjne, OZE, automatyzację i cyfryzację oraz przemysł 4.0.

 

 

Dr inż. Natalia Kujawska
Ekspert ds. Dofinansowań

Współpraca

Te marki nam zaufały

Poznaj naszych Partnerów biznesowych i ich historie sukcesu.

7,5 mln PLN

Dofinansowanie na linię do produkcji żywności ekologicznej.

13,5 mln PLN

Wsparcie finansowe na linię do produkcji płytek o podwójnej funkcjonalności.

10 mln PLN

Dofinansowanie na działania B+R.

14,7 mln PLN

Dotacja dla projektu obejmującego robotyzację i cyfryzację przedsiębiorstwa.

28,3 mln PLN

Dofinansowanie na transformację w kierunku Przemysłu 4.0.

85,3 mln PLN

Dotacja dla projektu wdrażającego innowacyjny proces technologiczny produkcji.

4 mln PLN

Dofinansowanie na nową technologię ucierania i dyspergowania past pigmentowych.

24,2 mln PLN

Wsparcie finansowe wykorzystane na nową technologię wytwarzania chleba.

2,1 mln PLN

Dofinansowanie na innowacyjny wyrób medyczny do trudno gojących się ran.

17,5 mln PLN

Wsparcie finansowe przeznaczone na nowy proces produkcji.

21,8 mln PLN

Dotacja dla projektu wprowadzającego nową technologię do modyfikacji sadzy.

30,8 mln PLN

Dofinansowanie na wdrożenie innowacyjnych membran.

8,1 mln PLN

Dotacja dla projektu obejmującego robotyzację procesu kompletacji w magazynach.

12 mln PLN

Dofinansowanie na stworzenie systemu projektującego ekologiczne produkty.

76,2 mln PLN

Wsparcie finansowe na umożliwienie obliczeń na komputerach kwantowych.

11,8 mln PLN

Dofinansowanie na opracowanie typoszeregu narzędzi do obróbki bezwiórowej.

Zapraszam do zgłębienia naszych sukcesów oraz odkrycia, dlaczego warto nam zaufać i powierzyć
rozliczenie dofinansowania dla Twojej firmy.

must have

Jak uniknąć błędów, rozliczając dofinansowanie unijne?

Jeśli Twoja firma pozyskała dofinansowanie to musisz to wiedzieć

Rozliczanie dotacji

Warto wiedzieć

Sprawdzone i rzetelne informacje o rozliczaniu dotacji.

Jak przygotować się do kontroli projektu?

Kontrola to jest sprawdzenie poprawności realizacji naszego projektu z wnioskiem o dofinansowanie, umową o dofinansowanie oraz obowiązującymi wytycznymi. Czy należy bać się kontroli i jak się do niej przygotować?

10 błędów popełnianych przy rozliczaniu dotacji

Brak odrębnej ewidencji księgowej, nieodpowiednia procedura wyboru podwykonawców czy nieprecyzyjny lub zbyt precyzyjny opis przedmiotu zamówienia. Poznaj 10 najczęstszych błędów popełnianych przy rozliczaniu dotacji.

Jak uniknąć korekty?

Korekta finansowa czyli kara za popełniony błąd przy rozliczaniu dotacji a dokładniej mówiąc przy procedurze wyboru wykonawców (zasada konkurencyjności) lub w obszarze informacyjno promocyjnym. Jak jej uniknąć?

FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące rozliczania dotacji

Czy muszę sam obsługiwać system CST 2021?2024-03-08T19:18:42+01:00

Nie, my uzyskamy dostęp do CST 2021 i w Twoim imieniu  będziemy w nim pracować, konsultując oczywiście naszą pracę z Tobą.

Czy pomożecie w wyborze podwykonawców i dostawców?2024-03-08T19:45:00+01:00

Oferujemy kompleksowe wsparcie w wyborze odpowiednich podwykonawców i dostawców. Przygotowujemy wytyczne dotyczące udzielania zamówień, doradzamy w ocenie ofert i tworzymy zapytania ofertowe, zapewniając zgodność z przepisami i konkurencyjność procesu. Nasze doświadczenie gwarantuje, że cały proces wyboru jest przejrzysty, obiektywny i zgodny z najlepszymi praktykami rynkowymi. Z nami każdy szczegół Twojego dofinansowania jest w dobrych rękach, od planowania po rozliczenie.

Czy muszę sam publikować zapytania w bazie konkurencyjności?2024-03-08T19:47:38+01:00

Zajmiemy się publikacją zapytań w bazie konkurencyjności za Ciebie, działając w pełnej koordynacji i zgodnie z Twoimi oczekiwaniami. Naszym priorytetem jest zapewnienie, że cała procedura wyboru oferty na towary i usługi przebiegnie bez zarzutu, gwarantując, że zakup nie spotka się z żadnymi zastrzeżeniami ze strony Instytucji Zarządzającej. Z nami możesz być spokojny o każdy aspekt procesu – skup się na swoich celach, resztę załatwimy my!

Na czym polega przygotowanie wniosku o płatność?2024-03-08T19:50:12+01:00

Przygotujemy dla Twojej firmy wniosek o płatność na podstawie udostępnionych dokumentów, takich jak:

  • skanów dokumentów księgowych
  • wyciągów bankowych

Termin składania wniosków o płatność wynika wprost z umowy o dofinansowanie. Co do zasady wniosek o płatność jest składany raz na 3 miesiące. Ze względu na potrzebę zachowania płynności finansowej w projekcie możliwe jest częstsze składanie wniosków o płatność.

Kto kontaktuje się z Instytucją?2024-03-08T19:54:14+01:00

To my przejmujemy rolę pełnomocnika Twojej firmy w kontaktach z Instytucją Zarządzającą, która przyznała dofinansowanie. Zajmuje się wszelkimi formalnościami, od utrzymywania regularnej komunikacji, przez składanie dokumentów, aż po przekazywanie raportów i danych wymaganych przez instytucję. Dzięki naszemu wsparciu, możesz skupić się na kluczowych aspektach swojego biznesu, mając pewność, że wszystkie kwestie związane z dofinansowaniem są profesjonalnie zarządzane przez naszych ekspertów.

Czy będziemy wspierać Twoją firmę podczas kontroli?2024-03-08T19:57:04+01:00

Tak, będziemy wspierać Twoją firmę podczas kontroli funduszy unijnych. W InnovaTree zapewniamy kompleksowe wsparcie, aby każda kontrola projektu dotacyjnego przebiegła bezproblemowo. Nasz zespół ekspertów, z bogatym doświadczeniem w pracy z Instytucjami Pośredniczącymi, przygotuje i poprowadzi Twoją firmę przez cały proces kontroli, zapewniając, że jesteście w pełni przygotowani na każdą ewentualność.

Oferujemy proaktywne przygotowanie do kontroli, reprezentację Twojej firmy oraz pomoc w interpretacji zaleceń pokontrolnych. Z InnovaTree kontrola projektu dotacyjnego staje się zwykłą procedurą, a Ty zyskujesz spokój ducha, wiedząc, że wszystkie aspekty są profesjonalnie zarządzane.

Z jakimi firmami pracujemy najczęściej?2024-03-08T19:24:38+01:00

Wyspecjalizowaliśmy się w pozyskiwaniu i rozliczaniu dofinansowań dla sektora produkcyjnego, przemysłowego oraz IT. Najczęściej nasi klienci zatrudniają od kilkudziesięciu do kilkuset, a nawet kilku tysięcy pracowników.

Co jeśli będę niezadowolony ze współpracy?2024-03-08T19:23:53+01:00

Dzwonimy do każdego naszego klienta co dwa tygodnie, aby sprawdzić zadowolenie ze współpracy. Jeżeli w projekcie występują bieżące problemy wystarczy powiedzieć o nich konsultantowi. Jeżeli jednak problem jest poważniejszy, każdy klient ma kontakt do szefa konsultantów. Zgłoszony w ten sposób problem jest zawsze rozwiązywany (przygotowujemy tzw. plan naprawczy).

Dlaczego warto nam powierzyć rozliczanie dotacji?2024-03-08T19:31:28+01:00

Wybór odpowiedniej firmy doradczej jest kluczowym elementem procesu rozliczania dotacji. Obejrzyj poniższy film i dowiedz się, dlaczego nasze doświadczenie maksymalizuje Twoje szanse na otrzymanie każdej złotówki:

Kto będzie rozliczał moje dofinansowanie?2024-03-08T20:04:06+01:00

Twoje dofinansowanie będzie rozliczane przez wykwalifikowany zespół ekspertów z InnovaTree, który wyróżnia się nie tylko głęboką wiedzą i doświadczeniem w zakresie rozliczania dotacji, ale także unikalnym doświadczeniem zdobytym po drugiej stronie – jako kontrolerzy na zlecenie instytucji takich jak NCBR, PARP czy BGK. Ta praktyczna wiedza o procedurach kontrolnych daje nam wyjątkową przewagę w skutecznym przygotowaniu i realizacji procesu rozliczeniowego. Dzięki temu możesz być pewien, że Twoje dofinansowanie zostanie rozliczone profesjonalnie, z pełnym wykorzystaniem przysługujących środków i z minimalnym ryzykiem podczas ewentualnych kontroli.

Oferta na rozliczanie dofinansowania

Otrzymałeś dofinansowanie dla swojej firmy? Kliknij tutaj i odkryj naszą niezawodną ofertę w zakresie efektywnego rozliczania środków finansowych!

NA CO JESZCZE CZEKASZ?

Powinniśmy porozmawiać!
Wybierz dogodny dla Ciebie termin.

Te firmy umówiły z nami konsultacje

Wolisz bezpośredni kontakt?

Super! Zadzwoń do nas lub napisz maila. Odezwiemy się od razu.

Wolisz bezpośredni kontakt?

Super! Zadzwoń do nas lub napisz maila.

Artykuły branżowe

Sprawdź nasze publikacje w prasie branżowej

Pobierz artykuły, które regularnie publikujemy na łamach prasy.

Dotacja na innowacje.
Jako jedna z nielicznych firm doradczych w Polsce możemy pochwalić się przejściem całego procesu aplikacji w konkursach europejskich.

dr inż. Natalia Kujawska
Ekspert Komisji Europejskiej, Partner InnovaTree

Jak przygotować firmę do pozyskiwania dotacji? Warto w strategii firmy uwzględnić możliwości, jakie dają Fundusze UE. Zadbaj o kluczowe aspekty, aby maksymalizować szanse na sukces.

dr inż. Szybmon Talbierz
Partner, Customer Success Manager

10 wad i zalet Ścieżki SMART, czyli flagowego programu dotacyjnego w nowej perspektywie, który pozwala przedsiębiorcom na realizację kompleksowych projektów.

dr inż. Natalia Kujawska
Partner InnovaTree, Manager ds. pozyskiwania dotacji

Przejdź do góry