Czerwiec 2024

Przegląd dofinansowań

Jeśli prowadzisz firmę produkcyjną lub działającą w obszarze IT i szukasz wsparcia finansowego, ten materiał jest właśnie dla Ciebie. Zapraszamy!

Ścieżka SMART

Zaczynamy od Ścieżki SMART. To kompleksowy program skierowany do firm, które chcą rozwijać swoje innowacyjne projekty. Ścieżka SMART umożliwia pozyskanie dofinansowania na działania badawczo-rozwojowe, wdrożenie wyników prac B+R oraz ich komercjalizację. Jest to świetna okazja, aby zdobyć do 80% dofinansowania na: sfinansowanie wynagrodzeń, usług podwykonawców, budowę linii produkcyjnych, budowę hal produkcyjnych, wyjazdy na targi na fotowoltaice kończąc. Nabór wniosków rozpocznie się 27 czerwca i potrwa do 24 października.

Kredyt Ekologiczny

Kolejnym interesującym programem jest Kredyt Ekologiczny od BGK. Jest to wyjątkowa okazja dla firm planujących inwestycje w odnawialne źródła energii oraz poprawę efektywności energetycznej. Program oferuje atrakcyjne dofinansowanie ad do 80%, które można wykorzystać na ocieplenie budynków, wymianę oświetlenia, zakup fotowoltaiki, pomp ciepła, magazynów energii kończąc na wymianie maszyn produkcyjnych na bardziej energooszczędne. Nabór wniosków potrwa do 25 lipca.

Wzornictwo MŚP

Jeśli jesteś przedsiębiorcą z Polski Wschodniej, zainteresuje Cię program Wzornictwo MŚP. Dofinansowanie w ramach tego programu można uzyskać na projekty związane z rozwojem wzornictwa przemysłowego. To doskonała szansa na poprawę konkurencyjności i wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań wzorniczych w swojej firmie oraz zdobycia dofinansowania do 3 mln PLN na zakup maszyn i urządzeń typowo produkcyjnych.

Gospodarka Obiegu zamkniętego (KPO)

Na koniec, warto zwrócić uwagę na program KPO Gospodarka Obiegu Zamkniętego. Program wspiera inwestycje w technologie i innowacje środowiskowe, które mają na celu zredukowanie negatywnego wpływu na środowisko. Jest to idealna propozycja dla firm, które chcą wdrażać zrównoważone rozwiązania i przyczyniać się do ochrony naszej planety a przy okazji zdobyć do 70% dofinansowania na zakup maszyn i urządzeń, ciągów technologicznych, bazy wytwórczej czy niezbędnego oprogramowania.

Efektywność energetyczna (NFOŚ)

Przeczytaj nasz artykułu o efektywności energetycznej w przedsiębiorstwach, gdzie znajdziesz szczegóły dotyczące wsparcia oferowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska (NFOŚ). Dowiedz się, jak duże i średnie firmy mogą skorzystać z dofinansowania na modernizację energetyczną budynków, podniesienie efektywności procesów wytwórczych oraz instalację urządzeń OZE. Nabór wniosków rusza już w czerwcu 2024 roku, a alokacja wynosi aż 210 mln zł – nie przegap tej okazji!

OZE – Wytwarzanie oraz wykorzystanie biometanu oraz biogazu (FENIKS)

Poznaj wsparcia dla odnawialnych źródeł energii w zakresie wytwarzania i wykorzystania biometanu oraz biogazu, oferowanego w ramach programu FENIKS. Dowiedz się, jak przedsiębiorstwa, administracja publiczna oraz jednostki samorządu terytorialnego mogą skorzystać z dofinansowania na budowę i modernizację OZE, z alokacją wynoszącą 1,9 mld zł. Nabór wniosków rusza już w czerwcu 2024 roku – nie przegap szansy na wsparcie swoich ekologicznych projektów!

Stacje Ładowania dla Transportu Ciężkiego TEN-T

Poznaj szczegóły dotacji na budowę stacji ładowania dla transportu ciężkiego w ramach programu TEN-T. Dowiedz się, jak uzyskać wsparcie na rozwój infrastruktury ładowania zeroemisyjnych pojazdów ciężarowych, z budżetem wynoszącym 2 miliardy złotych. Nabór wniosków rozpocznie się już na przełomie III i IV kwartału 2024 roku – nie przegap tej okazji!

Sprawdź w 30 min czy są dofinansowania dla Twojej firmy?

Umów bezpłatne spotkanie online

Czerwiec 2024

Bezpłatne Webinary

Na koniec zapraszamy na nasze webinary! Pierwszy odbędzie się już 18 czerwca o godzinie 10:00. Webinar ten będzie poświęcony Ścieżce SMART. To świetna okazja, aby dowiedzieć się więcej o tym dofinansowaniu i zadać pytania naszym ekspertom.

Drugi webinar będzie miał miejsce tydzień później tj 25 czerwca godzina 10:00. Webinar ten będzie poświęcony dofinansowaniom z programów FENIKS oraz KPO. Warto o tym powiedzieć więcej gdyż w okresie od czerwca do września planowane są konkursy dotacyjne dla projektów związanych z: rozwojem odnawialnych źródeł energii – wytwarzaniem i wykorzystaniem biometanu oraz biogazu, a także Podnoszeniem efektywności energetycznej przedsiębiorstw.

WEBINAR
Ścieżka SMART

Mogą to być maszyny wykorzystywane na każdym etapie procesu wytwórczego: produkcyjne, transportowe, pakujące, paletyzujące. To również wydatki związane ze stworzeniem kompletnych ciągów technologicznych.

18 czerwca o godzinie 10:00

WEBINAR

Projekty środowiskowe – możliwości dotacyjne w II połowie 2024 roku

Gospodarka obiegu zamkniętego, OZE, Fotowoltaika, zmniejszenie kosztów energii. Zapraszamy na webinarium, podczas którego omówimy najważniejsze konkursy środowiskowe (KPO, FENIKS) dla przedsiębiorców w przyszłym półroczu.

25 czerwca godzina 10:00

Podoba Ci się artykuł? Podziel się nim z innymi!
dr inż. Natalia Kujawska

dr inż. Natalia Kujawska

Ekspert InnovaTree ds. Dofinansowań

Umów bezpłatną konsultację

Sprawdź czy i jakie są dostępne dofinansowania dla Twojej firmy.

Bezpłatny monitoring dofinansowań

Nie znalazłeś dofinansowania dla Twojej firmy? Zapisz się do bezpłatnej usługi MONITORING DOFINANSOWAŃ i bądź na bieżąco z możliwościami dotacyjnymi.

Wiedza

Zobacz powiązane artykuły

Tematyka pozyskiwania dotacji, możliwości i procedur może być prosta. Zobacz nasze artykuły.

Artykuły branżowe

Sprawdź nasze publikacje w prasie branżowej

Pobierz artykuły, które regularnie publikujemy na łamach prasy.

Dotacja na innowacje.
Jako jedna z nielicznych firm doradczych w Polsce możemy pochwalić się przejściem całego procesu aplikacji w konkursach europejskich.

dr inż. Natalia Kujawska
Ekspert Komisji Europejskiej, Partner InnovaTree

Jak przygotować firmę do pozyskiwania dotacji? Warto w strategii firmy uwzględnić możliwości, jakie dają Fundusze UE. Zadbaj o kluczowe aspekty, aby maksymalizować szanse na sukces.

dr inż. Szybmon Talbierz
Partner, Customer Success Manager

10 wad i zalet Ścieżki SMART, czyli flagowego programu dotacyjnego w nowej perspektywie, który pozwala przedsiębiorcom na realizację kompleksowych projektów.

dr inż. Natalia Kujawska
Partner InnovaTree, Manager ds. pozyskiwania dotacji