Poznaliśmy wyniki Ścieżki SMART zarówno dla sektora MŚP, jak i dużych przedsiębiorstw. Czas przystąpić do realizacji projektów i jednocześnie ich rozliczania. Nie od dziś wiadomo, że pozyskanie dotacji to połowa sukcesu. Druga połowa – to właśnie rozliczenie projektu.

Tylko poprawne prowadzenie projektu oraz rozliczenie dofinansowania zapewni Ci otrzymanie grantu w pełnej wysokości. Musisz zdawać sobie sprawę, że bez dokładnego przygotowania i odpowiedniej wiedzy narażasz się na korekty finansowe lub błędy, które nie zawsze da się cofnąć.

Zapraszamy do obejrzenia nagrania z bezpłatnego webinaru, w trakcie którego nasi specjaliści omówili, na co uważać przy rozliczeniu, jakich błędów się wystrzegać i jak przygotować się do tego zadania. W trackie spotkania mówiliśmy o rozliczeniu na przykładzie Ścieżki SMART, ale te same zasady obowiązują również w przypadku innych programów unijnych.

Ten webinar jest dla Ciebie, jeśli:

 • przystępujesz do realizacji projektu z dofinansowaniem z programu Ścieżka SMART lub innego
 • chcesz dowiedzieć się, jak przygotować się do sprawnego i skutecznego rozliczania projektu
 • zależy Ci, aby otrzymać pełną kwotą dofinansowania

Przychodząc na webinar, dowiesz się:

 1. Jak prowadzić dokumentację projektu, aby być zawsze przygotowanym do kontroli?
 2. Kto powinien być zaangażowany w rozliczanie projektu?
 3. Co może zrobić księgowość firmy, aby przygotować się do tego procesu?
 4. Jak wygląda współpraca z instytucją zarządzającą dotacją?
 5. Dlaczego prawidłowe przeprowadzenia zapytań ofertowych jest tak istotne?
 6. Co zrobić, aby wniosek o płatność Twojej firmy został rozpatrzony bez korekt?
 7. Kiedy możliwa jest kontrola projektu i jaki jest jej zakres?

Do kogo skierowany jest webinar?

Do udziału w webinarze zapraszamy w szczególności:

 1. właścicieli i członków zarządu
 2. managerów i dyrektorów zarządzających
 3. pracowników księgowości w firmach
 4. koordynatorów projektów unijnych w firmach

Prowadząca webinar

Natalia Kujawska
Partner InnovaTree

Byłam ekspertem naukowo-gospodarczym: Narodowego Centrum Badan i Rozwoju, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, BGK, Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju oraz Komisji Europejskiej w zakresie programu Horyzont 2020. Przez 4 lata oceniłam 138 wniosków o dofinansowanie.

Jestem współautorką trzech patentów oraz 20 recenzowanych publikacji naukowych. Zarządzałam 4 projektami B+R, w tym projektem „Development of an innovative technology for the production of fatty acids”, NCBiR, o wartości 8,3 mln zł. Regularnie uczestniczę w specjalistycznych szkoleniach, w tym „Szkolenie z zakresu nowych kryteriów i modelu oceny wniosków (NCBiR)”. Moja praca została wielokrotnie doceniona i nagrodzona, m.in. Gryfem Gospodarczym, EuropaBio Most innovative European Biotech SME Award, Innofirma Parkowe Orły.

Jestem ekspertką ds. projektów badawczo-rozwojowych oraz inwestycyjnych. Specjalizuję się w pozyskiwaniu finansowania na badania oraz wdrożenia innowacji. Jestem współwłaścicielem Innovatree – jednej z najszybciej rozwijających się firm doradczych w Polsce.

Tomasz Gapski
Customer Success Manager

Z projektami opartymi na innowacjach działam od 2010 roku. Nie są mi obce prace badawczo-rozwojowe, projekty inwestycyjne, jak i inicjatywy związane z odnawialnymi źródłami energii i efektywnością energetyczną.

Pracowałem w największych firmach doradczych w Polsce. Ukończyłem studia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu – jednej z najlepszych uczelni ekonomicznych w Polsce. Dzięki pełnieniu różnorakich ról, zarówno specjalistycznych jak i kierowniczych posiada wszechstronną wiedzę na temat zarządzania projektami, analizy biznesowej, tworzenia dokumentacji aplikacyjnej oraz rozliczania dofinansowań.

Jako Customer Success Manager dbam o analizę pomysłów naszych klientów oraz wskazuję działania, dzięki którym otrzymanie dotacji staje się prostsze.

Podoba Ci się artykuł? Podziel się nim z innymi!
Anna Różańska

Anna Różańska

Starsza Specjalistka ds. pozyskiwania dotacji w InnovaTree. Jedna z najskuteczniejszych doradców w obszarze finansowania działalności badawczo-rozwojowej w kraju. Zdobywczyni certyfikatu PRINCE2, umożliwiającego tworzenie przejrzystych i najprostszych do administrowania projektów. Posiada 7-letnie doświadczenie w pozyskiwaniu dofinansowań.

Bezpłatny monitoring dofinansowań

Nie znalazłeś dofinansowania dla Twojej firmy? Zapisz się do bezpłatnej usługi MONITORING DOFINANSOWAŃ i bądź na bieżąco z możliwościami dotacyjnymi.

Wiedza

Zobacz powiązane artykuły

Tematyka pozyskiwania dotacji, możliwości i procedur może być prosta. Zobacz nasze artykuły.

Artykuły branżowe

Sprawdź nasze publikacje w prasie branżowej

Pobierz artykuły, które regularnie publikujemy na łamach prasy.

Dotacja na innowacje.
Jako jedna z nielicznych firm doradczych w Polsce możemy pochwalić się przejściem całego procesu aplikacji w konkursach europejskich.

dr inż. Natalia Kujawska
Ekspert Komisji Europejskiej, Partner InnovaTree

Jak przygotować firmę do pozyskiwania dotacji? Warto w strategii firmy uwzględnić możliwości, jakie dają Fundusze UE. Zadbaj o kluczowe aspekty, aby maksymalizować szanse na sukces.

dr inż. Szybmon Talbierz
Partner, Customer Success Manager

10 wad i zalet Ścieżki SMART, czyli flagowego programu dotacyjnego w nowej perspektywie, który pozwala przedsiębiorcom na realizację kompleksowych projektów.

dr inż. Natalia Kujawska
Partner InnovaTree, Manager ds. pozyskiwania dotacji