Każda firma, która choć raz przygotowywała wniosek o dofinansowanie UE, zdaje sobie sprawę, ile wymaga to zaangażowania. Niestety czasami okazuje się, że kilka tygodni lub nawet miesięcy pracy nie kończy upragniona informacja o otrzymaniu grantu.
Taką informacją w ostatnim czasie otrzymało wiele firm, których wnioski do programu Ścieżka SMART znalazły się na liście negatywnie ocenionych projektów. Nie musi to jednak oznaczać końca starania się o dotację, bo przyczyn takiej sytuacji może być wiele. Jedną z nich na pewno była ogromna konkurencja. Druga kwestia to poziom merytoryczny projektów.
Dlatego zapraszamy do obejrzenia nagrania zbezpłatnego webinaru, w trakcie którego nasi eksperci: dr inż. Natalia Kujawska i Tomasz Gapski mówili, jakie błędy są najczęściej popełniane przy pisaniu wniosku i dlaczego warto poprawiać projekty. Co ważne pokazane zostały alternatywne programy dotacyjne, które mogą sfinansować projekty badawczo-rozwojowe i inwestycyjne w firmach.
Obejrzyj webinar na poniższym nagraniu
Ten webinar jest dla Ciebie, jeśli:
- twój wniosek do Ścieżki SMART lub innego programu dotacyjnego znalazł się na liście projektów ocenionych negatywnie
- szukasz opcji na sfinansowanie potrzeb Twojej firmy
- chcesz dowiedzieć się, jakie są najczęściej popełniane błędy przy pisaniu wniosku
- co zrobić, aby poprawić wniosek i zwiększyć jego szansę na otrzymanie dotacji
Przychodząc na webinar, dowiesz się:
- Na co zwracają uwagę eksperci oceniający wnioski?
- Jakie są najczęstsze błędy popełnianie przy przygotowywaniu projektów?
- Jakie kroki należy wykonać, aby poprawić wniosek, który został oceniony negatywnie?
- Czy składanie poprawionego projektu ponownie do tego samego programy dotacyjnego ma sens?
- Jakie są inne opcje na pozyskanie dofinansowania na potrzeby Twojej firmy?
- Czy programy regionalne są warte uwagi, jeśli przygotowywałeś wniosek do Ścieżki SMART?
Do kogo skierowany jest webinar?
Do udziału w webinarze zapraszamy w szczególności:
- właścicieli i członków zarządu małych, średnich i dużych przedsiębiorstw, a także międzynarodowych korporacji.
- managerów i dyrektorów zarządzających, którzy poszukują możliwości na modernizację firmy
- managerów i dyrektorów odpowiedzialnych za prace badawczo-rozwojowe
- managerów i dyrektorów poszukujących możliwości wejścia na rynki zagraniczne
- osób koordynujących w firmach pozyskiwanie funduszy UE
Prowadzący webinar
Natalia Kujawska
Partner InnovaTree
Byłam ekspertem naukowo-gospodarczym: Narodowego Centrum Badan i Rozwoju, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, BGK, Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju oraz Komisji Europejskiej w zakresie programu Horyzont 2020. Przez 4 lata oceniłam 138 wniosków o dofinansowanie.
Jestem współautorką trzech patentów oraz 20 recenzowanych publikacji naukowych. Zarządzałam 4 projektami B+R, w tym projektem „Development of an innovative technology for the production of fatty acids”, NCBiR, o wartości 8,3 mln zł. Regularnie uczestniczę w specjalistycznych szkoleniach, w tym „Szkolenie z zakresu nowych kryteriów i modelu oceny wniosków (NCBiR)”. Moja praca została wielokrotnie doceniona i nagrodzona, m.in. Gryfem Gospodarczym, EuropaBio Most innovative European Biotech SME Award, Innofirma Parkowe Orły.
Jestem ekspertką ds. projektów badawczo-rozwojowych oraz inwestycyjnych. Specjalizuję się w pozyskiwaniu finansowania na badania oraz wdrożenia innowacji. Jestem współwłaścicielem Innovatree – jednej z najszybciej rozwijających się firm doradczych w Polsce.
Tomasz Gapski
Customer Success Manager
Z projektami opartymi na innowacjach działam od 2010 roku. Nie są mi obce prace badawczo-rozwojowe, projekty inwestycyjne, jak i inicjatywy związane z odnawialnymi źródłami energii i efektywnością energetyczną.
Pracowałem w największych firmach doradczych w Polsce. Ukończyłem studia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu – jednej z najlepszych uczelni ekonomicznych w Polsce. Dzięki pełnieniu różnorakich ról, zarówno specjalistycznych jak i kierowniczych posiada wszechstronną wiedzę na temat zarządzania projektami, analizy biznesowej, tworzenia dokumentacji aplikacyjnej oraz rozliczania dofinansowań.
Jako Customer Success Manager dbam o analizę pomysłów naszych klientów oraz wskazuję działania, dzięki którym otrzymanie dotacji staje się prostsze.
Wiedza
Zobacz najnowsze artykuły
Tematyka pozyskiwania dotacji, możliwości i procedur może być prosta. Zobacz nasze artykuły.
Artykuły branżowe
Sprawdź nasze publikacje w prasie branżowej
Pobierz artykuły, które regularnie publikujemy na łamach prasy.