Każda firma, która choć raz przygotowywała wniosek o dofinansowanie UE, zdaje sobie sprawę, ile wymaga to zaangażowania. Niestety czasami okazuje się, że kilka tygodni lub nawet miesięcy pracy nie kończy upragniona informacja o otrzymaniu grantu.

Taką informacją w ostatnim czasie otrzymało wiele firm, których wnioski do programu Ścieżka SMART znalazły się na liście negatywnie ocenionych projektów. Nie musi to jednak oznaczać końca starania się o dotację, bo przyczyn takiej sytuacji może być wiele. Jedną z nich na pewno była ogromna konkurencja. Druga kwestia to poziom merytoryczny projektów.

Dlatego zapraszamy do obejrzenia nagrania zbezpłatnego webinaru, w trakcie którego nasi eksperci: dr inż. Natalia Kujawska i Tomasz Gapski mówili, jakie błędy są najczęściej popełniane przy pisaniu wniosku i dlaczego warto poprawiać projekty. Co ważne pokazane zostały alternatywne programy dotacyjne, które mogą sfinansować projekty badawczo-rozwojowe i inwestycyjne w firmach.

Obejrzyj webinar na poniższym nagraniu

Ten webinar jest dla Ciebie, jeśli:

  • twój wniosek do Ścieżki SMART lub innego programu dotacyjnego znalazł się na liście projektów ocenionych negatywnie
  • szukasz opcji na sfinansowanie potrzeb Twojej firmy
  • chcesz dowiedzieć się, jakie są najczęściej popełniane błędy przy pisaniu wniosku
  • co zrobić, aby poprawić wniosek i zwiększyć jego szansę na otrzymanie dotacji

Przychodząc na webinar, dowiesz się:

  1. Na co zwracają uwagę eksperci oceniający wnioski?
  2. Jakie są najczęstsze błędy popełnianie przy przygotowywaniu projektów?
  3. Jakie kroki należy wykonać, aby poprawić wniosek, który został oceniony negatywnie?
  4. Czy składanie poprawionego projektu ponownie do tego samego programy dotacyjnego ma sens?
  5. Jakie są inne opcje na pozyskanie dofinansowania na potrzeby Twojej firmy?
  6. Czy programy regionalne są warte uwagi, jeśli przygotowywałeś wniosek do Ścieżki SMART?

Do kogo skierowany jest webinar?

Do udziału w webinarze zapraszamy w szczególności:

  • właścicieli i członków zarządu małych, średnich i dużych przedsiębiorstw, a także międzynarodowych korporacji.
  • managerów i dyrektorów zarządzających, którzy poszukują możliwości na modernizację firmy
  • managerów i dyrektorów odpowiedzialnych za prace badawczo-rozwojowe
  • managerów i dyrektorów poszukujących możliwości wejścia na rynki zagraniczne
  • osób koordynujących w firmach pozyskiwanie funduszy UE

Prowadzący webinar

Natalia Kujawska
Partner InnovaTree

Byłam ekspertem naukowo-gospodarczym: Narodowego Centrum Badan i Rozwoju, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, BGK, Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju oraz Komisji Europejskiej w zakresie programu Horyzont 2020. Przez 4 lata oceniłam 138 wniosków o dofinansowanie.

Jestem współautorką trzech patentów oraz 20 recenzowanych publikacji naukowych. Zarządzałam 4 projektami B+R, w tym projektem „Development of an innovative technology for the production of fatty acids”, NCBiR, o wartości 8,3 mln zł. Regularnie uczestniczę w specjalistycznych szkoleniach, w tym „Szkolenie z zakresu nowych kryteriów i modelu oceny wniosków (NCBiR)”. Moja praca została wielokrotnie doceniona i nagrodzona, m.in. Gryfem Gospodarczym, EuropaBio Most innovative European Biotech SME Award, Innofirma Parkowe Orły.

Jestem ekspertką ds. projektów badawczo-rozwojowych oraz inwestycyjnych. Specjalizuję się w pozyskiwaniu finansowania na badania oraz wdrożenia innowacji. Jestem współwłaścicielem Innovatree – jednej z najszybciej rozwijających się firm doradczych w Polsce.

Tomasz Gapski
Customer Success Manager

Z projektami opartymi na innowacjach działam od 2010 roku. Nie są mi obce prace badawczo-rozwojowe, projekty inwestycyjne, jak i inicjatywy związane z odnawialnymi źródłami energii i efektywnością energetyczną.

Pracowałem w największych firmach doradczych w Polsce. Ukończyłem studia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu – jednej z najlepszych uczelni ekonomicznych w Polsce. Dzięki pełnieniu różnorakich ról, zarówno specjalistycznych jak i kierowniczych posiada wszechstronną wiedzę na temat zarządzania projektami, analizy biznesowej, tworzenia dokumentacji aplikacyjnej oraz rozliczania dofinansowań.

Jako Customer Success Manager dbam o analizę pomysłów naszych klientów oraz wskazuję działania, dzięki którym otrzymanie dotacji staje się prostsze.

Podoba Ci się artykuł? Podziel się nim z innymi!
Iwona Kasperczyk

Iwona Kasperczyk

Doświadczona specjalistka w dziedzinie doradztwa strategicznego, z ponad 18 latami doświadczenia i rekordem pozyskania 12 mld PLN na realizację projektów inwestycyjnych, edukacyjnych i innowacyjnych. Z sukcesem wspiera projekty B+R, technologie smart city oraz inicjatywy z zakresu cyfryzacji i zrównoważonego rozwoju. Znana z pracy nad koncepcjami produktów online i współtworzeniem inteligentnych specjalizacji.

Chcesz wiedzieć więcej?

Zapisz się na nasz darmowy webinar ze ścieżki SMART! Cała wiedza od ekspertów w jednym miejscu.

Bezpłatny monitoring dofinansowań

Nie znalazłeś dofinansowania dla Twojej firmy? Zapisz się do bezpłatnej usługi MONITORING DOFINANSOWAŃ i bądź na bieżąco z możliwościami dotacyjnymi.

Wiedza

Zobacz powiązane artykuły

Tematyka pozyskiwania dotacji, możliwości i procedur może być prosta. Zobacz nasze artykuły.

Artykuły branżowe

Sprawdź nasze publikacje w prasie branżowej

Pobierz artykuły, które regularnie publikujemy na łamach prasy.

Dotacja na innowacje.
Jako jedna z nielicznych firm doradczych w Polsce możemy pochwalić się przejściem całego procesu aplikacji w konkursach europejskich.

dr inż. Natalia Kujawska
Ekspert Komisji Europejskiej, Partner InnovaTree

Jak przygotować firmę do pozyskiwania dotacji? Warto w strategii firmy uwzględnić możliwości, jakie dają Fundusze UE. Zadbaj o kluczowe aspekty, aby maksymalizować szanse na sukces.

dr inż. Szybmon Talbierz
Partner, Customer Success Manager

10 wad i zalet Ścieżki SMART, czyli flagowego programu dotacyjnego w nowej perspektywie, który pozwala przedsiębiorcom na realizację kompleksowych projektów.

dr inż. Natalia Kujawska
Partner InnovaTree, Manager ds. pozyskiwania dotacji