Dlaczego postępowanie ofertowe jest tak ważne?

Przygotowanie oraz przeprowadzenie postępowania ofertowego z naruszeniem zasady konkurencyjności lub z pominięciem zasady konkurencyjności wiąże się z nałożeniem korekt finansowych, oraz w najgorszym przypadku z uznaniem w całości lub części poniesionych wydatków jako koszty niekwalifikowane.

Dowiedz się…

  • kogo obowiązuję „zasada konkurencyjności?
  • jak prawidłowo szacować wartości zamówienia?
  • jak prawidłowo opisać przedmiot zamówienia?
  • gdzie opublikować zapytanie ofertowe?

Zasada konkurencyjności obowiązuje każdego, kto otrzymał dofinansowanie, bez względu na wysokość przyznanego dofinansowania, czy też program, w ramach którego został złożony wniosek o dofinansowanie. Przybliżamy Państwu kwestie związane z prawidłowym przeprowadzeniem postępowania ofertowego zgodnie z zasadą konkurencyjności. Wierzymy, że nasza wiedza i doświadczenie przyczyni się do osiągania przez Państwa postawionych sobie celów biznesowych.

Podoba Ci się artykuł? Podziel się nim z innymi!
Ewa Ropela

Ewa Ropela

Od ponad dekady aktywnie wspiera rozwój małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP), pomagając w zdobywaniu funduszy na szczeblu regionalnym, krajowym, i międzynarodowym. Ukończyła Ekonomię na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego, specjalizując się w Polityce gospodarczej i strategii przedsiębiorczości.

Bezpłatny monitoring dofinansowań

Nie znalazłeś dofinansowania dla Twojej firmy? Zapisz się do bezpłatnej usługi MONITORING DOFINANSOWAŃ i bądź na bieżąco z możliwościami dotacyjnymi.

Wiedza

Zobacz powiązane artykuły

Tematyka pozyskiwania dotacji, możliwości i procedur może być prosta. Zobacz nasze artykuły.

Artykuły branżowe

Sprawdź nasze publikacje w prasie branżowej

Pobierz artykuły, które regularnie publikujemy na łamach prasy.

Dotacja na innowacje.
Jako jedna z nielicznych firm doradczych w Polsce możemy pochwalić się przejściem całego procesu aplikacji w konkursach europejskich.

dr inż. Natalia Kujawska
Ekspert Komisji Europejskiej, Partner InnovaTree

Jak przygotować firmę do pozyskiwania dotacji? Warto w strategii firmy uwzględnić możliwości, jakie dają Fundusze UE. Zadbaj o kluczowe aspekty, aby maksymalizować szanse na sukces.

dr inż. Szybmon Talbierz
Partner, Customer Success Manager

10 wad i zalet Ścieżki SMART, czyli flagowego programu dotacyjnego w nowej perspektywie, który pozwala przedsiębiorcom na realizację kompleksowych projektów.

dr inż. Natalia Kujawska
Partner InnovaTree, Manager ds. pozyskiwania dotacji