| Artykuł
Dofinansowanie otwiera drogę do robotyzacji i cyfryzacji
Dzień dobry.
Chciałbyś pozyskać dofinansowanie?
Sprawdź jak możemy pomóc Twojej firmie.
Pozyskaliśmy 72 dotacje badawczo-rozwojowe.
Obsługujemy 120 firm rocznie.
70% klientów powraca.
Transformacja cyfrowa i automatyzacja to obecnie priorytetowe kierunki rozwoju dla firm produkcyjnych. Wykorzystanie możliwości wpisujących się w trend Przemysłu 4.0 pozwalają przedsiębiorstwom na zwiększenie efektywności produkcji czy uzyskanie przewagi technologicznej nad konkurencją. To wszystko z wykorzystaniem sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego czy rozwiązań chmurowych, które są w stanie zrewolucjonizować funkcjonowanie organizacji.
Jedną z głównych barier we wdrażaniu projektów z zakresu robotyzacji i cyfryzacji są wysokie koszty tych rozwiązań. Stąd ogłoszony program bezzwrotnych dotacji w ramach działania A2.1.1. „Inwestycje wspierające robotyzację i cyfryzację w przedsiębiorstwach” w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności (KPO). Instytucją odpowiedzialną za sam nabór jest Ministerstwo Aktywów Państwowych.
Wsparcie będzie udzielane na projekty polegające na:
Minimalna wartość projektu to 8 mln PLN, a maksymalna wartość to aż 140 mln PLN.
O wsparcie będą mogły ubiegać się wyłącznie duże przedsiębiorstwa, czyli zatrudniające powyżej 250 pracowników oraz przedsiębiorstw, których przychody przekraczają 50 mln euro i suma bilansowa przekracza 43 mln euro.
Ponadto premiowane będą projekty, które:
Sfinansujesz zakup maszyn i urządzeń których potrzebujesz.
Sfinansujesz koszty zakupu nieruchomości, jednak pamiętaj że nie mogą one stanowić więcej niż 10% kosztów kawlifikowanych Twojego projektu.
Otrzymasz dofinansowanie na projekty techniczne.
Otrzymasz dofinansowanie na WNiP oraz rzeczowe aktywa, które nie stanowią środków trwałych.
Otrzymasz dofinansowanie na koszty związane z robotami budowlanymi (do 50%).
Otrzymasz dofinansowanie na koszty związane z nadzorem budowlanym (w całości).
Budżet programu Robotyzacja i Cyfryzacja wynosi aż 1,4 miliarda złotych. Minimalna wartość projektu musi wynosić 8 mln zł, a maksymalna – 140 mln zł.
Bardzo ważne, by przedsięwzięcie zostało zakończone do 30 czerwca 2026 roku. O wysokości wsparcia decyduje mapa pomocy regionalnej, czyli lokalizacja oraz wielkość przedsiębiorstwa. Oznacza to, że maksymalny poziom refundacji wyniesie do 50% kosztów kwalifikowalnych.
Sprawdź, w jaki sposób pozyskaliśmy 200 MLN PLN dla naszych klientów.
Nasz cel to zwiększenie Twoich szans na pozyskanie dotacji w programie Robotyzacja i cyfryzacja w przedsiębiorstwach.
Pomagamy firmom w pozyskaniu funduszy unijnych. Rozumiemy złożoność dotacji oraz wiemy, jak zastosować wytyczne do Twojego projektu. Uwielbiamy naszą pracę i wkładamy trochę siebie w każdy pomysł, aby zapewnić naszym klientom najlepsze usługi i wyniki.
Bez obaw, dzięki naszej bezpłatnej ocenie dowiesz się, czy warto starać się o fundusze unijne.