Ponad 150 firm rozwija z nami swoje biznesy
Pomogliśmy w rozwoju ponad 150 firmom:

Pomogliśmy w rozwoju ponad 150 firmom:





1. Ogólne informacje
FEWP.10.02 Wsparcie działalności B+R przedsiębiorstw
Trzeci typ projektu w ramach FEPW.10.02. to dofinansowanie przeznaczone dla przedsiębiorstw MŚP z Wielkopolski Wschodniej na realizację modułowych projektów badawczo-rozwojowych. Dzięki temu przedsiębiorcy mogą budować zakres swoich projektów z obszarów, które odpowiadają potrzebom firmy.
- Moduł Prace B+R – Realizacja prac badawczo-rozwojowych składających się z fazy badań przemysłowych oraz prac rozwojowych, ukierunkowanych na zdobycie nowej wiedzy oraz opracowanie nowych innowacyjnych procesów, produktów i usług możliwych do wdrożenia na rynku.
- Moduł Infrastruktura B+R – Wsparcie na infrastrukturę badawczo-rozwojową służącą do realizacji agendy badawczej, która może być sfinansowana w ramach modułu B+R lub innych środków.
- Moduł Wdrożenie wyników prac B+R – Służy wdrożeniu wyników prac badawczo-rozwojowych do działalności gospodarczej.
- Moduł Cyfryzacja – Rozwiązania cyfrowe powinny wspierać obszar badawczo-rozwojowy oraz wdrożeniowy. Wsparcie obejmuje m.in. doradztwo dotyczące zastosowania technologii cyfrowych w przedsiębiorstwie, zakup i wytworzenie technologii wspierających prowadzenie działalności gospodarczej.
- Moduł Kompetencje – Wsparcie udzielane w tym module umożliwia doskonalenie kompetencji pracowników i osób zarządzających (związanych z pracami badawczo-rozwojowymi), zdobywanie przez nich nowych umiejętności i kwalifikacji.
- Moduł Zielone technologie – Wsparcie dla nowych modeli biznesowych uwzględniających aspekty środowiskowe i przestawienie się na model cyrkularny. Przykładowe działania to ograniczenie zużycia zasobów, ekoprojektowanie, czy też wydłużenie cyklu życia produktów.
- Moduł Internacjonalizacja – Wsparcie w tym zakresie może dotyczyć m.in. komercjalizacji wyników prac B+R za granicą, udziału w międzynarodowych łańcuchach dostaw, promocji produktów lub usług na rynkach zagranicznych, uzyskania ochrony praw własności przemysłowej poza Polską lub ich obrona.
Przedsiębiorstwa są zobligowane do realizacji modułu B+R. Pozostałe moduły są modułami fakultatywnymi.
Pula środków w naborze wynosi 34 mln zł, a maksymalny poziom dofinansowania może wynieść 70% wydatków.

Webinar – Dotacje dla firm 2025. Przegląd dostępnych dofinansowań.
Webinar prowadzony przez Dr inż. Natalię Kujawską, podczas którego przeanalizujemy dostępne dofinansowania na kluczowe inwestycje w Twojej firmie. Dowiesz się, jak uzyskać wsparcie na zakup maszyn produkcyjnych, automatyzację procesów, budowę hal, termomodernizację budynków czy instalacje fotowoltaiczne.
2. Dla kogo?
Kto może otrzymać dofinansowanie FEWP.10.02 Wsparcie działalności B+R przedsiębiorstw?
3. Kryteria oceny
FEWP.10.02 Wsparcie działalności B+R przedsiębiorstw – kluczowe kryteria oceny
4. Na co?
Na co można przeznaczyć dofinansowanie?
5. Poziom dofinansowania
FEWP.10.02 Wsparcie działalności B+R przedsiębiorstw – poziom dofinansowania
Na finansowanie projektów FEWP.10.02 przeznaczono łącznie 34 mln zł. Dofinansowanie udzielane jest w formie dotacji obejmującej nawet do 70% kosztów kwalifikowalnych.
- Minimalna wartość wydatków kwalifikowalnych w projekcie: 250 000 zł
6. Terminy
Terminy składania wniosków w programie FEWP.10.02 Wsparcie działalności B+R przedsiębiorstw
7. Współpraca z InnovaTree
Współpraca z InnovaTree
Wyróżniamy się unikatową synergią kompetencji z zakresu pozyskiwania dotacji oraz oceny wniosków o dofinansowanie (tak mamy na pokładzie dwóch doktorów, którzy oceniali wnioski o dofinansowanie w NCBR, PARP, BGK oraz Komisji Europejskiej).
Te firmy umówiły konsultacje
Pomogliśmy w rozwoju ponad 150 firmom:


Podobne projekty
Poznaj prawdziwe historie pozyskanych dotacji
Sprawdź jak nasi klienci wykorzystują dofinansowania do rozwoju swoich firm.
Artykuły branżowe
Sprawdź nasze publikacje w prasie branżowej
Pobierz artykuły, które regularnie publikujemy na łamach prasy.