INNOVATREE
UMÓW BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ
INNOVATREE
INNOVATREE
Biblioteka dotacji
Robot przemysłowy
+

Dzięki otrzymanej dotacji firma Morele.net ma szansę na opracowanie innowacyjnego robota przemysłowego, który pozwoli na zautomatyzowanie pracy magazynu.

Klient

Morele.net Sp. z o.o.

Dotacja

POIR 1.1.1 Szybka Ścieżka

O firmie

Firma Morele NET jest liderem polskiego rynku e-commerce w segmencie dystrybucji elektroniki użytkowej: komputerów, laptopów, oraz podzespołów komputerowych, a także sprzętu RTV i AGD. Jest obecna w branży już  20 lat, a jej filozofią jest tworzenie sklepu, w którym konsument może kupić szybko, wygodnie i w najkorzystniejszych cenach.

Grupa Morele NET obejmuje aż 9 sklepów internetowych, takich jak amfora.pl, budujesz.pl, digitalo.pl, hulahop.pl, motoria.pl, meblujesz.pl, ubieramy.pl, sklep-presto.pl oraz oczywiście morele.net. Pracownicy obsługują ponad 5 tysięcy zamówień dziennie.

 

Zakres usług

kupowanie przez internet
sklep stacjonarny morele net
mężczyźni pracujący przy sprzęcie elektronicznym

Potrzeby

W firmie Morele NET znajduje się obecnie około 40 000 produktów – liczba nie stoi w miejscu, nieustannie rośnie, dzięki czemu kompletowanie zamówień staje się wyzwaniem. Magazynowe stanowisko do kompletowania zamówień w dalszym ciągu jest manualne, lub pół-automatyczne, przez co staje się nieefektywne. Firma, chcąc wprowadzić zmiany w tym obszarze, zainteresowała się robotyzacją. Automatyzowanie procesów magazynowych niesie za sobą szereg korzyści – redukcję ponoszonych kosztów, większą efektywność pracy oraz optymalizowanie wykorzystania dostępnej powierzchni magazynowej.

Firma Morele NET zgłosiła się do nas z projektem prac badawczo-rozwojowych, którego celem było pełne zautomatyzowanie stanowiska kompletacji w magazynie.

widok hali produkcyjnej

Efekty

Wspólnie pozyskaliśmy dofinansowanie, dzięki któremu firma Morele NET wdroży w życie swój projekt badawczo-rozwojowy, polegający na stworzeniu robota magazynowego, realizującego proces kompletacji. Kompletowanie nie będzie już wymagało pracy manualnej.

Dzięki tej dotacji firma mogła sfinansować wynagrodzenia pracowników kadry B+R, pokryć koszty podwykonawców oraz koszt leasingu aparatury niezbędnej do przeprowadzenia zaplanowanych prac badawczo-rozwojowych (magazynowego systemu automatycznego).

Dofinansowanie wykorzystano także na amortyzację aparatury badawczej wykorzystywanej w projekcie, wynajem hali magazynowej potrzebnej do testów nowego robota, oraz promocję i audyt projektu.

Wartość projektu

8.04 mln

Wartość dofinansowania

4.87 mln

Podobne projekty

przeszklony budynek
Case study
+

Z naszej usługi rozliczenia dotacji skorzystała firma, która jest największym na świecie importerem i producentem elementów do montażu szkła.
Więcej
zegarek wodoodporny
Case study
+

Pozyskaliśmy dotację na projekt, który rozwinie funkcjonalność identyfikatorów używanych na terenie obiektów sportowych.
Więcej
sprawdzanie skrzynki e-mail
Case study
+

Przygotowaliśmy dokumentację aplikacyjną dla firmy, która chciała wykorzystać swoje wysokie kompetencje z zakresu przetwarzania otwartych zbiorów danych.
Więcej
maszyna automatyzująca
Case study
+

Firma G1ANT Robot wybrała nas do rozliczenia dotacji przyznanej na rozwój oprogramowania zaawansowanej automatyzacji biznesu RPA.
Więcej
płytka informatyczna pcb
Case study
+

W branży elektroniki, informatyki i automatyki czujemy się jak ryba w wodzie. Z ogromną satysfakcją wsparliśmy prace badawcze firmy Dotconnect.
Więcej
ludzie korzystający z okularów vr
Case study
+

W naszej firmie starania o fundusze unijne znacznie wykraczają poza wypełnienie formularza wniosku o dofinansowanie. Chętnie dzielimy się wiedzą i wymieniamy doświadczeniem z naszymi klientami.
Więcej

Zleć nam bezpłatną wycenę i analizę Twojego projektu.

Wykorzystujemy pliki cookies, aby umożliwić użytkownikom jak najbardziej komfortowe korzystanie z naszej witryny. Używamy plików cookies także po to, aby wyświetlać treści reklamowe najbardziej odpowiadające Twoim potrzebom. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.