O firmie Morele.net Sp. z o.o.

Firma Morele NET jest liderem polskiego rynku e-commerce w segmencie dystrybucji elektroniki użytkowej: komputerów, laptopów, oraz podzespołów komputerowych, a także sprzętu RTV i AGD. Jest obecna w branży już 20 lat, a jej filozofią jest tworzenie sklepu, w którym konsument może kupić szybko, wygodnie i w najkorzystniejszych cenach.

Grupa Morele NET obejmuje aż 9 sklepów internetowych, takich jak amfora.pl, budujesz.pl, digitalo.pl, hulahop.pl, motoria.pl, meblujesz.pl, ubieramy.pl, sklep-presto.pl oraz oczywiście morele.net. Pracownicy obsługują ponad 5 tysięcy zamówień dziennie.

Wyzwania i potrzeby

Firma Morele NET zgłosiła się do nas z projektem prac badawczo-rozwojowych, którego celem było pełne zautomatyzowanie stanowiska kompletacji w magazynie.

W przedsiębiorstwie znajduje się obecnie około 40 000 produktów – liczba nie stoi w miejscu, nieustannie rośnie, dzięki czemu kompletowanie zamówień staje się wyzwaniem. Magazynowe stanowisko do kompletowania zamówień w dalszym ciągu jest manualne, lub pół-automatyczne, przez co staje się nieefektywne. Firma, chcąc wprowadzić zmiany w tym obszarze, zainteresowała się robotyzacją. Automatyzowanie procesów magazynowych niesie za sobą szereg korzyści – redukcję ponoszonych kosztów, większą efektywność pracy oraz optymalizowanie wykorzystania dostępnej powierzchni magazynowej.

Tak powstał robot, który ma odpowiadać założeniom Przemysłu 4.0. Innowacja zostanie wprowadzona w firmie, aby usprawnić szereg działań w Morele.net oraz zostanie zaoferowana na rynku, podnosząc konkurencyjność przedsiębiorstwa. To robot przemysłowy, który pozwoli na automatyczne przenoszenie produktu między pojemnikami magazynowymi a pojemnikami wysyłkowymi.

Choć wspólnie z firmą Morele.net pozyskaliśmy dofinansowanie na opracowanie innowacji produktowej, wsparcie finansowe należy jeszcze poprawnie rozliczyć.

Przedsiębiorstwo potrzebowało przeprowadzenia procedur na zakup środków trwałych, takich jak spawarki, agregaty, moduły podłączeniowe, komputery lub elementy potrzebne do budowy robota, oraz procedur zakupu wartości niematerialnych i prawnych, np. aplikacji do komputera lub potrzebnych licencji. Projekt Morele.net zakładał zatrudnienie kadry naukowo-badawczej, dla której konieczne było przygotowanie związanej z tym dokumentacji.

Z uwagi na dużą ilość planowanych zakupów niezbędnych do budowy robota, najważniejsze było wypracowanie praktyki i sprawdzonych rozwiązań w zakresie planowania całego procesu zakupowego wraz z prawidłowym opisaniem przedmiotu zamówienia, w tym zastosowania wydajnych rozwiązań obarczonych niewielkim ryzykiem niepowodzenia.

Efekty współpracy z InnovaTree

Przeprowadzono postępowania ofertowe dla zakupów powyżej „progów unijnych”. Z uwagi na zatrudnienie licznej kadry naukowo-badawczej zaproponowaliśmy i opracowaliśmy jednolity i uporządkowany mechanizm weryfikacji czasu pracy kadry oraz prawidłowego oddelegowania poszczególnych osób do projektu, który został zaakceptowany i wprowadzony w życie.

Dzięki wspólnej pracy nad projektem firma Morele NET wdroży w życie swój projekt badawczo-rozwojowy, polegający na stworzeniu robota magazynowego, realizującego proces kompletacji. Kompletowanie nie będzie już wymagało pracy manualnej.

Dzięki tej dotacji firma mogła sfinansować wynagrodzenia pracowników kadry B+R, pokryć koszty podwykonawców oraz koszt leasingu aparatury niezbędnej do przeprowadzenia zaplanowanych prac badawczo-rozwojowych (magazynowego systemu automatycznego).

Dofinansowanie wykorzystano także na amortyzację aparatury badawczej wykorzystywanej w projekcie, wynajem hali magazynowej potrzebnej do testów nowego robota, oraz promocję i audyt projektu.

Potrzebujesz dofinansowania?

Ty też możesz odnieść sukces w pozyskaniu dotacji. Umów się na bezpłatną konsultację z naszym ekspertem.

Podobne projekty

Poznaj inne, prawdziwe historie pozyskanych dotacji

Zobacz jak wyglądały procesy pozyskiwania dotacji, ile trwały i co się na nie składało.

Nowa linia produkcyjna dla Morele.net

Sprawdź, jak pomogliśmy Morele.net pozyskać dofinansowanie na projekt badawczo-rozwojowy: nową linię produkcyjną.

Nowa linia produkcyjna dla Opoczno SA

Sprawdź, jak pomogliśmy spółce Opoczno pozyskać dofinansowanie na projekt B+R: nową linię produkcyjną.

Innowacyjne produkty roślinne dla Bakalland

Sprawdź, jak pomogliśmy spółce Opoczno pozyskać dofinansowanie na projekt badawczo-rozwojowy: nową linię produkcyjną.

To tylko niektóre z wielu historii sukcesu jakie dla Ciebie przygotowaliśmy.

NA CO JESZCZE CZEKASZ?

Powinniśmy porozmawiać!
Wybierz dogodny dla Ciebie termin.

Te firmy umówiły z nami konsultacje

Wolisz bezpośredni kontakt?

Super! Zadzwoń do nas lub napisz maila. Odezwiemy się od razu.

Wolisz bezpośredni kontakt?

Super! Zadzwoń do nas lub napisz maila.