O firmie Bakalland Sp. z o.o. (obecnie FoodWell)

Bakalland jest jednym z największych producentów i dystrybutorów produktów spożywczych w Polsce. Firma zajmuje się przetwórstwem suszonych i kandyzowanych owoców, bakalii oraz innych produktów zdrowej żywności. Specjalizuje się również w produkcji batonów zbożowych, zbożowo-bakaliowych i proteinowych. Dzięki temu może pochwalić się wysoką rozpoznawalnością wśród osób dbających o zdrowy tryb życia i poszukujących produktów wysokowartościowych.

Firma ciągle się rozwija poprzez inwestowanie w badania i tworzenie nowych wyrobów. Tym samym zapewnia najwyższą jakość swoich produktów, aby spełnić wszelkie oczekiwania klienta. Nieustannie trwają prace nad opracowywaniem nowych wyrobów oraz technologii ich wytwarzania. Dodatkowo przedsiębiorstwo troszczy się o środowisko, promując działania proekologiczne i tworząc produkty BIO. Bakalland wyróżnia się swoim nieustannym dążeniem do postępu, którego fundamentem jest innowacyjność produktowa.

Wyzwania i potrzeby

Firma, kierowana zapotrzebowaniem na produkty pozbawione białek zwierzęcych, zainicjowała chęć poszerzenia swojej oferty o tego typu artykuły spożywcze. Szukając alternatywnych źródeł protein, Bakalland postanowił postawić na białka pozyskiwane z: grochu, ryżu, słonecznika i bobu. Doprowadzi to do całkowitego zaprzestania korzystania z białek soi i źródeł glutenu. W efekcie produkty nie będą alergenne.

Dodatkowo prace B+R ukierunkowane były na jak najwierniejszym odwzorowaniu wzorców mięsnych pod względem smaku, barwy czy nawet tekstury. Wymagało to od przedsiębiorstwa opracowania i rozwinięcia innowacyjnych metod produkcji.

Jednym z celów projektu było obniżenie kosztów procesu produkcji. Dzięki temu możliwe będzie zaoferowanie nowych produktów w przystępnych cenach.

Uzasadnieniem takich prac badawczo-rozwojowych są badania naukowe, które potwierdzają, że ograniczenie spożycia białka zwierzęcego zmniejsza ryzyko chorób nowotworowych. Prace przyczyniają się również do redukcji emisji gazów cieplarnianych o ⅔, co pomoże zaoszczędzić 1,5 biliona dolarów.

Chcąc osiągnąć sukces razem z firmą Bakalland, zdecydowaliśmy się skorzystać z programu NUTRITECH. Jednym z jego głównych założeń jest przyczynienie się do zwiększenia dostępności technologii w zakresie prawidłowego żywienia.

Efekty współpracy z InnovaTree

Firma Bakalland kładzie duży nacisk na minimalizację ryzyka na każdym etapie. Dlatego też opracowała swój schemat zarządzania, bazując na metodzie zwanej adaptacyjną strukturą projektu (Adaptive Project Framework). Doskonale sprawdza się ona przy badaniach, gdzie niemożliwe jest przewidzenie każdego ryzyka, umożliwiając wprowadzanie zmian podczas realizacji projektu bez generowania opóźnień.

Z kolei wyznaczenie pomniejszych celów (tzw. kamieni milowych) umożliwiło efektywne zarządzanie projektem. Dzięki temu szacowanie kosztów i czasu realizacji mogło być bardziej precyzyjne.

W wyniku projektu badawczo-rozwojowego Bakalland opracuje nową linię produktów spożywczych, jak i technologię ich wytwarzania. Realizacja przedsięwzięcia umożliwia poszerzenie oferty o unikatowe produkty, które wyróżnią się na tle produktów konkurencyjnych.

Dzięki zastosowanym technikom oraz wspólnej pracy projekt otrzymał dofinansowanie w wysokości 3 mln zł. Taka kwota pozwala na sfinansowanie przede wszystkim wynagrodzeń i podwykonawstwa, ale również kosztów aparatury badawczej i wynajmu powierzchni laboratoryjnej.

W rezultacie przedsiębiorstwo staje się kreatorem trendów w branży spożywczej oraz liderem rynkowym w obszarze innowacji.

Potrzebujesz dofinansowania?

Ty też możesz odnieść sukces w pozyskaniu dotacji. Umów się na bezpłatną konsultację z naszym ekspertem.

Podobne projekty

Poznaj inne, prawdziwe historie pozyskanych dotacji

Zobacz jak wyglądały procesy pozyskiwania dotacji, ile trwały i co się na nie składało.

Nowa linia produkcyjna dla Morele.net

Sprawdź, jak pomogliśmy Morele.net pozyskać dofinansowanie na projekt badawczo-rozwojowy: nową linię produkcyjną.

Nowa linia produkcyjna dla Opoczno SA

Sprawdź, jak pomogliśmy spółce Opoczno pozyskać dofinansowanie na projekt B+R: nową linię produkcyjną.

Innowacyjne produkty roślinne dla Bakalland

Sprawdź, jak pomogliśmy spółce Opoczno pozyskać dofinansowanie na projekt badawczo-rozwojowy: nową linię produkcyjną.

To tylko niektóre z wielu historii sukcesu jakie dla Ciebie przygotowaliśmy.

NA CO JESZCZE CZEKASZ?

Powinniśmy porozmawiać!
Wybierz dogodny dla Ciebie termin.

Te firmy umówiły z nami konsultacje

Wolisz bezpośredni kontakt?

Super! Zadzwoń do nas lub napisz maila. Odezwiemy się od razu.

Wolisz bezpośredni kontakt?

Super! Zadzwoń do nas lub napisz maila.