INNOVATREE
UMÓW BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ
INNOVATREE
INNOVATREE
Biblioteka dotacji
migdaly
+

Dowiedz się, jak dofinansowanie w wysokości 3 mln zł umożliwi firmie Bakalland stworzenie nowych produktów z wykorzystaniem białek roślinnych i innowacyjnych metod produkcji.

Klient

Bakalland Sp. z o.o. (obecnie FoodWell)

Pozyskanie dotacji

NUTRITECH (NCBR)

O firmie

Bakalland jest jednym z największych producentów i dystrybutorów produktów spożywczych w Polsce. Firma zajmuje się przetwórstwem suszonych i kandyzowanych owoców, bakalii oraz innych produktów zdrowej żywności. Specjalizuje się również w produkcji batonów zbożowych, zbożowo-bakaliowych i proteinowych. Dzięki temu może pochwalić się wysoką rozpoznawalnością wśród osób dbających o zdrowy tryb życia i poszukujących produktów wysokowartościowych. 

Firma ciągle się rozwija poprzez inwestowanie w badania i tworzenie nowych wyrobów. Tym samym zapewnia najwyższą jakość swoich produktów, aby spełnić wszelkie oczekiwania klienta. Nieustannie trwają prace nad opracowywaniem nowych wyrobów oraz technologii ich wytwarzania. Dodatkowo przedsiębiorstwo troszczy się o środowisko, promując działania proekologiczne i tworząc produkty BIO

Bakalland wyróżnia się swoim nieustannym dążeniem do postępu, którego fundamentem jest innowacyjność produktowa.

Zakres usług

owsianki
suszone-jagody-goji

Potrzeby

Firma, kierowana zapotrzebowaniem na produkty pozbawione białek zwierzęcych, zainicjowała chęć poszerzenia swojej oferty o tego typu artykuły spożywcze. Szukając alternatywnych źródeł protein, Bakalland postanowił postawić na białka pozyskiwane z: grochu, ryżu, słonecznika i bobu. Doprowadzi to do całkowitego zaprzestania korzystania z białek soi i źródeł glutenu. W efekcie produkty nie będą alergenne. 

Dodatkowo prace B+R ukierunkowane były na jak najwierniejszym odwzorowaniu wzorców mięsnych pod względem smaku, barwy czy nawet tekstury. Wymagało to od przedsiębiorstwa opracowania i rozwinięcia innowacyjnych metod produkcji. 

Jednym z celów projektu było obniżenie kosztów procesu produkcji. Dzięki temu możliwe będzie zaoferowanie nowych produktów w przystępnych cenach. 

Uzasadnieniem takich prac badawczo-rozwojowych są badania naukowe, które potwierdzają, że ograniczenie spożycia białka zwierzęcego zmniejsza ryzyko chorób nowotworowych. Prace przyczyniają się również do redukcji emisji gazów cieplarnianych o ⅔, co pomoże zaoszczędzić 1,5 biliona dolarów.

Chcąc osiągnąć sukces razem z firmą Bakalland, zdecydowaliśmy się skorzystać z programu NUTRITECH. Jednym z jego głównych założeń jest przyczynienie się do zwiększenia dostępności technologii w zakresie prawidłowego żywienia.

suszone-rodzynki

Efekty

Firma Bakalland kładzie duży nacisk na minimalizację ryzyka na każdym etapie. Dlatego też opracowała swój schemat zarządzania, bazując na metodzie zwanej adaptacyjną strukturą projektu (Adaptive Project Framework). Doskonale sprawdza się ona przy badaniach, gdzie niemożliwe jest przewidzenie każdego ryzyka, umożliwiając wprowadzanie zmian podczas realizacji projektu bez generowania opóźnień. 

Z kolei wyznaczenie pomniejszych celów (tzw. kamieni milowych) umożliwiło efektywne zarządzanie projektem. Dzięki temu szacowanie kosztów i czasu realizacji mogło być bardziej precyzyjne.

W wyniku projektu badawczo-rozwojowego Bakalland opracuje nową linię produktów spożywczych, jak i technologię ich wytwarzania. Realizacja przedsięwzięcia umożliwia poszerzenie oferty o unikatowe produkty, które wyróżnią się na tle produktów konkurencyjnych.

Dzięki zastosowanym technikom oraz wspólnej pracy projekt otrzymał dofinansowanie w wysokości 3 mln zł. Taka kwota pozwala na sfinansowanie przede wszystkim wynagrodzeń i podwykonawstwa, ale również kosztów aparatury badawczej i wynajmu powierzchni laboratoryjnej.

W rezultacie przedsiębiorstwo staje się kreatorem trendów w branży spożywczej oraz liderem rynkowym w obszarze innowacji.

Wartość projektu

6.42 mln

Wartość dofinansowania

3 mln

Dbamy o Twoją opinię

Szerokie kompetencje, duże doświadczenie oraz wysoka jakość usług to zaledwie kilka z wielu zalet, którymi cechuje się Firma InnovaTree. Nasza współpraca, na każdym etapie projektu, była efektywna i rzetelna, a dobra znajomość programów dotacyjnych pracowników firmy InnovaTree przyczyniła się do skutecznego otrzymania dofinansowania

Karol Kleszcz - Wiceprezes zarządu

FoodWell Sp. z o.o.

Podobne projekty

łyżeczki z przyprawami
Case study
+

Dowiedz się, jak dzięki pozyskaniu dotacji wsparliśmy projekt badawczy, który zmienił proces produkcji przypraw i tym samym poszerzył zaplecze technologiczne klienta.
Więcej
kobiety pracujące w laboratorium firmy vimax
Case study
+

Poznaj projekt, w którym dzięki pozyskanej dotacji rozwinęliśmy laboratorium i prowadziliśmy zaawansowane prace nad nowymi produktami spożywczymi.
Więcej
biodegradowalne opakowania na żywność
Case study
+

Dowiedz się, jak dzięki pozyskaniu dotacji unijnej wsparliśmy klienta w uruchomieniu demonstracyjnej linii technologicznej, która pomogła wprowadzić na rynek nowy, konkurencyjny produkt.
Więcej
donuty z kremem i owocami
Case study
+

Dynamiczny rozwój dzięki dotacjom unijnym - nasi klienci to potrafią! Przeczytaj historię sukcesu firmy VIMAX.
Więcej
Case study
+

Czas na wykorzystanie dofinansowania - firma Promar przeznaczy je na znaczne udoskonalenie procesu produkcji przypraw.
Więcej

Zleć nam bezpłatną wycenę i analizę Twojego projektu.

Wykorzystujemy pliki cookies, aby umożliwić użytkownikom jak najbardziej komfortowe korzystanie z naszej witryny. Używamy plików cookies także po to, aby wyświetlać treści reklamowe najbardziej odpowiadające Twoim potrzebom. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.