O firmie Opoczno Sp. z o.o.

Spółka Opoczno należy do grona najbardziej uznanych polskich marek płytek ceramicznych. Posiada wieloletnią tradycję sięgającą lat 80. XIX wieku, gdy została uruchomiona pierwsza fabryka. Nieprzerwanie od 150 lat utrzymuje pozycję lidera w kreowaniu trendów we wzornictwie wykończenia i wyposażenia wnętrz. Dzisiejsza oferta obejmuje ponad 120 kolekcji płytek wykonanych zgodnie z najnowszymi trendami wzornictwa przemysłowego. Od 1985 roku prowadzone są projekty badawcze, które dostarczają wiedzy i know-how w zakresie innowacyjnych surowców i półproduktów.

Wyzwania i potrzeby

Producent płytek, w odpowiedzi na zidentyfikowane oczekiwania swoich klientów, zgłosił się do nas z prośbą o pomoc w pozyskaniu dotacji unijnej, dzięki której wdroży koncepcję udoskonalenia swoich materiałów. Główną potrzebą spółki Opoczno było opracowanie i wdrożenie ulepszonych produktów, które łączyłyby w jednym rodzaju płytek dwie funkcjonalności – wysoką klasę antypoślizgową (na poziomie minimum R10 oraz klasa B dla tzw. „bosej stopy”) z jednoczesnym zachowaniem gładkiej powierzchni kafla.

W trakcie prac badawczo-rozwojowych zaprojektowano kolejne etapy badawcze oraz niezbędne zaplecze do ich realizacji – w tym zakres współpracy z Instytutem Ceramiki i Materiałów Budowlanych, państwową jednostką badawczą, która specjalizuje się między innymi w przemysłach związanych z produkcją wyrobów ceramicznych.

Efekty współpracy z InnovaTree

W efekcie współpracy naszego zespołu z Laboratorium Technologicznym Spółki Opoczno, starannie i szczegółowo zaplanowany został przebieg prac badawczo-rozwojowych, który obejmował opracowanie kompozycji szkliw pozwalającej uzyskać zarówno oczekiwaną gładkość powierzchni, jak i docelową klasę antypoślizgowości.

W trakcie badań dotyczących projektu, możliwe było wykonanie testów produkcyjnych w skali 4 000 m2, które dostarczyły pełnej informacji o jakości produktu i jego gotowości do wprowadzenia na rynek. Dzięki pozyskanym funduszom unijnym, spółka Opoczno otrzymała środki na dalszy rozwój swojej unikalnej oferty. W efekcie dostarczyła na rynek nowy produkt w skali całego kraju.

Wartość pozyskanego dofinansowania wyniosła 0,72 mln PLN, co pozwoliło zrealizować w całości projekt badawczy i osiągnąć wyznaczone cele projektowe naszego klienta.

Potrzebujesz dofinansowania?

Ty też możesz odnieść sukces w pozyskaniu dotacji. Umów się na bezpłatną konsultację z naszym ekspertem.

Podobne projekty

Poznaj inne, prawdziwe historie pozyskanych dotacji

Zobacz jak wyglądały procesy pozyskiwania dotacji, ile trwały i co się na nie składało.

Nowa linia produkcyjna dla Morele.net

Sprawdź, jak pomogliśmy Morele.net pozyskać dofinansowanie na projekt badawczo-rozwojowy: nową linię produkcyjną.

Nowa linia produkcyjna dla Opoczno SA

Sprawdź, jak pomogliśmy spółce Opoczno pozyskać dofinansowanie na projekt B+R: nową linię produkcyjną.

Innowacyjne produkty roślinne dla Bakalland

Sprawdź, jak pomogliśmy spółce Opoczno pozyskać dofinansowanie na projekt badawczo-rozwojowy: nową linię produkcyjną.

To tylko niektóre z wielu historii sukcesu jakie dla Ciebie przygotowaliśmy.

NA CO JESZCZE CZEKASZ?

Powinniśmy porozmawiać!
Wybierz dogodny dla Ciebie termin.

Te firmy umówiły z nami konsultacje

Wolisz bezpośredni kontakt?

Super! Zadzwoń do nas lub napisz maila. Odezwiemy się od razu.

Wolisz bezpośredni kontakt?

Super! Zadzwoń do nas lub napisz maila.