INNOVATREE
UMÓW BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ
INNOVATREE
branża ceramiczna kafelki kolorowe
+

Sprawdź, jak pomogliśmy spółce Opoczno pozyskać dofinansowanie na projekt badawczo-rozwojowy: nową linię produkcyjną.

Klient

Opoczno Sp. z o.o.

Dotacja

RPO łódzkie 1.2.2 - Projekty B+R przedsiębiorstw

O firmie

Spółka Opoczno należy do grona najbardziej uznanych polskich marek płytek ceramicznych. Posiada wieloletnią tradycję sięgającą lat 80. XIX wieku, gdy została uruchomiona pierwsza fabryka. Nieprzerwanie od 150 lat utrzymuje pozycję lidera w kreowaniu trendów we wzornictwie wykończenia i wyposażenia wnętrz. Dzisiejsza oferta obejmuje ponad 120 kolekcji płytek wykonanych zgodnie z najnowszymi trendami wzornictwa przemysłowego. Od 1985 roku prowadzone są projekty badawcze, które dostarczają wiedzy i know-how w zakresie innowacyjnych surowców i półproduktów.

Zakres usług

hala produkcyjna pełna pracowników i materiału przewożonego wózkami widłowymi
linia produkująca drewniane płytki
hala produkcyjna z żółtym podnośnikiem

Potrzeby

Producent płytek, w odpowiedzi na zidentyfikowane oczekiwania swoich klientów, zgłosił się do nas z prośbą o pomoc w pozyskaniu dotacji unijnej, dzięki której wdroży koncepcję  udoskonalenia swoich materiałów. Główną potrzebą spółki Opoczno było opracowanie i wdrożenie ulepszonych produktów, które łączyłyby w jednym rodzaju płytek dwie funkcjonalności – wysoką klasę antypoślizgową (na poziomie minimum R10 oraz klasa B dla tzw. „bosej stopy”) z jednoczesnym zachowaniem gładkiej powierzchni kafla.

W trakcie prac badawczo-rozwojowych zaprojektowano kolejne etapy badawcze oraz niezbędne zaplecze do ich realizacji – w tym zakres współpracy z Instytutem Ceramiki i Materiałów Budowlanych, państwową jednostką badawczą, która specjalizuje się między innymi w przemysłach związanych z produkcją wyrobów ceramicznych.
branża ceramiczna kafelki kolorowe

Efekty

W efekcie współpracy naszego zespołu z Laboratorium Technologicznym Spółki Opoczno, starannie i szczegółowo zaplanowany został przebieg prac badawczo-rozwojowych, który obejmował opracowanie kompozycji szkliw pozwalającej uzyskać zarówno oczekiwaną gładkość powierzchni, jak i docelową klasę antypoślizgowości.

W trakcie badań dotyczących projektu, możliwe było wykonanie testów produkcyjnych w skali 4 000 m2, które dostarczyły pełnej informacji o jakości produktu i jego gotowości do wprowadzenia na rynek. Dzięki pozyskanym funduszom unijnym, spółka Opoczno otrzymała środki na dalszy rozwój swojej unikalnej oferty. W efekcie dostarczyła na rynek nowy produkt w skali całego kraju.

Wartość pozyskanego dofinansowania wyniosła 0,72 mln PLN, co pozwoliło zrealizować w całości projekt badawczy i osiągnąć wyznaczone cele projektowe naszego klienta. 

Wartość projektu

1.61 mln

Wysokość dofinansowania

0.72 mln

Dbamy o Twoją opinię

Firma InnovaTree wyróżnia się otwartym i elastycznym podejściem do klienta. Podjęte zobowiązania realizuje z dużym zaangażowaniem i co najważniejsze – z dużą skutecznością.

Gorąco polecam i zachęcam do współpracy z InnovaTree. Wysokie kompetencje i dobra znajomość rynku dotacyjnego czynią ją rzetelnym, godnym zaufania partnerem.

Dominik Piekarski - Dyrektor Zakładu

Opoczno Sp. z o.o.

Podobne Projekty

pracownik budowlany w tunelu kolejowym
Case study
+

Sprawdź, jak pomogliśmy firmie Hufgard pozyskać dofinansowanie na prace badawczo-rozwojowe, których wynikiem będzie nowa gama domieszek do betonu.
Więcej
zielona koparka wykopująca glebę
Case study
+

Przy naszym wsparciu w procesie pozyskania dotacji klienci z sukcesem tworzą produkty konkurencyjne na skalę międzynarodową.
Więcej
robotnicy na rusztowaniu o zachodzie słońca
Case study
+

Współpraca z klientem skupiła się na pozyskaniu dofinansowania, dzięki któremu powstanie kompleksowa infrastruktura badawcza.
Więcej
port nadmorski z kontenerami
Case study
+

Wspólnie pozyskaliśmy dofinansowanie na usługi offshore, dzięki którym Protea wdroży wyniki własnych prac badawczo-rozwojowych.
Więcej
wypalanie szkła
Case study
+

Zyskaliśmy zaufanie klienta, który otrzymał od nas najwyższej jakości usługi w zakresie przygotowania zapytań ofertowych.
Więcej

Zleć nam bezpłatną wycenę i analizę Twojego projektu.

Wykorzystujemy pliki cookies, aby umożliwić użytkownikom jak najbardziej komfortowe korzystanie z naszej witryny. Używamy plików cookies także po to, aby wyświetlać treści reklamowe najbardziej odpowiadające Twoim potrzebom. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.