Ponad 150 firm rozwija z nami swoje biznesy

Pomogliśmy w rozwoju ponad 150 firmom:

Pomogliśmy w rozwoju ponad 150 firmom:

1. Ogólne informacje

Seal of Excellence

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju jest organizatorem programu Seal of Excellence – Środowisko sprzyjające innowacjom, który umożliwia uzyskanie dofinansowania na projekty badawczo-rozwojowe i innowacje, które otrzymały certyfikat Seal of Excellence w programie Horyzont Europa, lecz nie uzyskały finansowania z powodu ograniczeń budżetowych.

Wsparcie skierowane jest do projektów obejmujących prace badawczo-rozwojowe – badania przemysłowe i eksperymentalne prace rozwojowe lub wyłącznie eksperymentalne prace rozwojowe, w zakresie od 5 do 8 poziomu gotowości technologicznej (TRL). Wymagane jest, aby wniosek o dofinansowanie składany w programie Sea of Excellence obejmował te same zadania, zasoby i przewidywać ten sam cel, co projekt pozytywnie oceniony przez Komisję Europejską.

Kategorie kosztów kwalifikowalnych projektu oraz limity i metody ich obliczania są analogiczne jak w EIC Accelerator programu „Horyzont Europa”. Projekty realizowane mogą być do 31 grudnia 2029 r.

Budżet przeznaczony na realizację projektów to 14 mln zł. Maksymalna kwota dofinansowania jaką możesz pozyskać w ramach Seal of Excellence to 2,5 mln EUR.

Sprawdź czy Twoja firma może otrzymać Seal of Excellence

Kliknij poniższy przycisk i umów 30 minutowe spotkanie z Dr inż. Natalią Kujawską.

Webinar – Dotacje dla firm 2024. Przegląd dostępnych dofinansowań.

Webinar prowadzony przez Dr inż. Natalię Kujawską, podczas którego przeanalizujemy dostępne dofinansowania na kluczowe inwestycje w Twojej firmie. Dowiesz się, jak uzyskać wsparcie na zakup maszyn produkcyjnych, automatyzację procesów, budowę hal, termomodernizację budynków czy instalacje fotowoltaiczne.

Dostęp do nagrania ->

2. Dla kogo?

Kto może otrzymać dofinansowanie Seal of Excellence?

Mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa

Mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa zatrudniające poniżej 250 pracowników

3. Kryteria oceny

Seal of Excellence – kluczowe kryteria oceny

Certyfikat Seal of Excellence

O dofinansowanie mogą się ubiegać przedsiębiorstwa, które otrzymały certyfikat Seal of Excellence w ramach instrumentu EIC Accelerator programu „Horyzont Europa” nie poźniej niż 18 miesięcy przed dniem złożenia wniosku do NCBR

Inteligentne Specjalizacje

Przedmiot projektu musi wpisywać się w zakres tematyczny określony w ramach co najmniej jednej z Krajowych  Inteligentnych Specjalizacji.

Myślisz o Seal of Excellence?

Trafiłeś w dziesiątkę! Kliknij tutaj i odkryj naszą atrakcyjną propozycję zdobycia dofinansowania Seal of Excellence

4. Na co?

Na co można przeznaczyć dofinansowanie?

Dofinansowaniu podlegają wynagrodzenia kadry, która będzie zaangażowana do wykonywania prac badawczo-rozwojowych zaplanowanych w projekcie.

Prace badawczo-rozwojowe wymagają często zużycia dużej ilości surowców i materiałów, np. do wytworzenia testowych partii produktów, sfinansujesz je w ramach projektu.

Drobną aparaturę badawczą możesz zwyczajnie kupić. Większe wydatki w tym zakresie zostaną objęte wsparciem w wysokości amortyzacji na czas użycia sprzętu w projekcie. Aparaturę możesz także wynająć na rynku.

Do kosztów projektu zaliczymy koszty usług podwykonawców, którym zlecamy przeprowadzenie konkretnych zadań w projekcie. Podwykonawcą może być jednostka naukowa, lub inne przedsiębiorstwo.

Jeżeli brakuje Ci sprzętu, czy aparatury badawczo-rozwojowej, a nie jesteś zainteresowany jej zakupem, możesz zdecydować się na wynajem sprzętu lub całej powierzchni laboratoryjnej. 

W tym również koszty podróży, wsparcie osób trzecich (np. stypendia, nagrody).

5. Poziom dofinansowania

Seal of Excellence – poziom dofinansowania

Na finansowanie projektów w ramach naboru Seal of Excellence – środowisko sprzyjające innowacjom przeznaczono łącznie 14 mln zł.

Maksymalny poziom dofinansowania wynosi 70%, a maksymalna kwota dofinansowania, o jaką możesz aplikować wynosi 2,5 mln euro.

6. Terminy

Terminy składania wniosków w programie Seal of Excellence

Nabór wniosków

29 listopad 2024 – 28 luty 2025

7. Współpraca z InnovaTree

Współpraca z InnovaTree

Wyróżniamy się unikatową synergią kompetencji z zakresu pozyskiwania dotacji oraz oceny wniosków o dofinansowanie (tak mamy na pokładzie dwóch doktorów, którzy oceniali wnioski o dofinansowanie w NCBR, PARP, BGK oraz Komisji Europejskiej).

Sprawdź czy Twoja firma może otrzymać dofinansowanie Seal of Excellence?

Podczas bezpłatnej, 30-minutowej konsultacji dowiesz się, czy Seal of Excellence jest odpowiednią dotacją dla Twojej firmy lub jakie inne formy dofinansowania są dostępne.

Bezpośredni kontakt

Porozmawiajmy o dotacjach dla Twojej firmy!
Dr inż. Natalia Kujawska

Te firmy umówiły konsultacje

Pomogliśmy w rozwoju ponad 150 firmom:

Podobne projekty

Poznaj prawdziwe historie pozyskanych dotacji

Sprawdź jak nasi klienci wykorzystują dofinansowania do rozwoju swoich firm.

8 mln PLN na robota pracującego w magazynie

Dzięki otrzymanej dotacji Morele.net opracowała innowacyjnego robota przemysłowego, który pozwolił na zautomatyzowanie pracy magazynu.

2 mln PLN na projekt badawczo-rozwojowy

Sprawdź, jak pomogliśmy spółce Opoczno pozyskać dofinansowanie na projekt B+R polegający na opracowaniu nowej kompozycji szkliw

6,4 mln PLN na innowacyjne produkty roślinne

Sprawdź, jak pomogliśmy spółce Bakalland pozyskać dofinansowanie na projekt badawczo-rozwojowy dotyczący opracowania linii produktów wykorzystujących białka roślinne!

Artykuły branżowe

Sprawdź nasze publikacje w prasie branżowej

Pobierz artykuły, które regularnie publikujemy na łamach prasy.

Dotacja na innowacje.
Jako jedna z nielicznych firm doradczych w Polsce możemy pochwalić się przejściem całego procesu aplikacji w konkursach europejskich.

dr inż. Natalia Kujawska
Ekspert Komisji Europejskiej, Partner InnovaTree

Jak przygotować firmę do pozyskiwania dotacji? Warto w strategii firmy uwzględnić możliwości, jakie dają Fundusze UE. Zadbaj o kluczowe aspekty, aby maksymalizować szanse na sukces.

dr inż. Szybmon Talbierz
Partner, Customer Success Manager

10 wad i zalet Ścieżki SMART, czyli flagowego programu dotacyjnego w nowej perspektywie, który pozwala przedsiębiorcom na realizację kompleksowych projektów.

dr inż. Natalia Kujawska
Partner InnovaTree, Manager ds. pozyskiwania dotacji