Nadia Pniewska

Ekspert ds. pozyskiwania funduszy UE

Specjalizuję się w pozyskiwaniu dofinansowania do projektów badawczo-rozwojowych i wdrożenia innowacji z krajowych i regionalnych programów operacyjnych UE.

Wspieram klientów w tworzeniu dokumentacji aplikacyjnej i wypracowywaniu koncepcji projektów w taki sposób, aby zmaksymalizować szanse na pozyskanie dotacji.

DOŚWIADCZENIE w pisaniu wniosków

Posiadam doświadczenie w pozyskiwaniu i rozliczaniu dofinansowania z UE na rozwój innowacyjnych przedsiębiorstw, w tym na projekty inwestycyjne, B+R i cyfryzacyjne realizowane w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (dotacje m.in. z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości czy Regionalnych Programów Operacyjnych). Koordynowałam pozyskiwanie dotacji na projekty szkoleniowe oraz związane z internacjonalizacją działalności. Wspierałam również firmy w rozliczeniu otrzymanych środków.

Osiągnięcia

W swojej dotychczasowej karierze doradzałam kilkudziesięciu innowacyjnym firmom w doborze optymalnego źródła dofinansowania oraz strategii pozyskiwania środków z UE, a także przy opracowaniu projektów zakończonych podpisaniem umowy o dofinansowanie na łączną kwotę ok. 60 mln zł.

Uczestniczyłam w realizacji i rozliczaniu kilkunastu projektów o łącznej wartości dotacji wynoszącej ponad 35 mln zł. Regularnie podnoszę swoje kompetencje poprzez udział w specjalistycznych szkoleniach z zakresu funduszy UE. W codziennej pracy z powodzeniem wykorzystuję doświadczenia wyniesione z kilkuletniej pracy w kancelarii prawnej oraz centrum badawczo-rozwojowym.

0 lat
Posiada ponad 8 lat doświadczenia na stanowisku eksperta ds. pozyskiwania finansowań.
0+mln zł
W swojej karierze zdobyła ponad 60 mln złotych dofinansowania dla projektów dla firm z różnych branż.
0 lata
Przez 4 lata zdobywała doświadczenie w centrum badawczo rozwojowym.
0+mln zł
Do tego udało jej się z powodzeniem rozliczyć ponad 35 mln zł zdobytych z wniosków o dofinansowanie.

Wiedza

Zobacz artykuły mojego autorstwa

Tematyka pozyskiwania dotacji, możliwości i procedur może być prosta. Zobacz nasze artykuły.

Zobacz więcej naszych publikacji, artykułów i rzetelnych opracowań.

Artykuły branżowe

Sprawdź nasze publikacje w prasie branżowej

Pobierz artykuły, które regularnie publikujemy na łamach prasy.

Dotacja na innowacje.
Jako jedna z nielicznych firm doradczych w Polsce możemy pochwalić się przejściem całego procesu aplikacji w konkursach europejskich.

dr inż. Natalia Kujawska
Ekspert Komisji Europejskiej, Partner InnovaTree

Jak przygotować firmę do pozyskiwania dotacji? Warto w strategii firmy uwzględnić możliwości, jakie dają Fundusze UE. Zadbaj o kluczowe aspekty, aby maksymalizować szanse na sukces.

dr inż. Szybmon Talbierz
Partner, Customer Success Manager

10 wad i zalet Ścieżki SMART, czyli flagowego programu dotacyjnego w nowej perspektywie, który pozwala przedsiębiorcom na realizację kompleksowych projektów.

dr inż. Natalia Kujawska
Partner InnovaTree, Manager ds. pozyskiwania dotacji