O firmie VRS Solution Sp. z o.o. Sp.k.

Spółka VRS Solution działa w branży teleinformatycznej (ICT) od 2019 roku. Podstawowy profil działalności związany jest z przygotowywaniem dostosowywanych do potrzeb klienta aplikacji VR/AR z branży energetyki wiatrowej onshore i offshore. Firma stanowi niejako studio wirtualnej rzeczywistości przy Windhunter Group (obecnym na rynku od ponad 20 lat).

Do odbiorców usług oferowanych przez VRS Solutions należą ośrodki szkoleniowe GWO; służby ratownicze, na których terenie znajdują się turbiny wiatrowe; producenci turbin wiatrowych; podmioty serwisujące turbiny wiatrowe.

Spółka działa na rynku polskim oraz rynkach zagranicznych, do których należą rynki europejskie, ze szczególnym naciskiem na rynek niemiecki (posiada własne biuro w Berlinie oraz ośrodek szkoleniowy pod Berlinem), ale także na rynkach afrykańskich.

Wyzwania i potrzeby

Klient potrzebował dofinansowania, ponieważ planował przeprowadzenie prac badawczych nad systemem dotyczącym opracowania platformy szkoleniowej opartej na symulatorze wirtualnej rzeczywistości (VR), zwiększającej efektywność działania służb ratowniczych podczas zagrożeń pożarowych na turbinach wiatrowych.

Główną zidentyfikowaną przez nas potrzebą klienta było wprowadzenie w tematykę dotacji oraz procedur wnioskowania o dofinansowanie jak również dobór odpowiedniego działania. Konkursem, który najlepiej spełniał założenia i cele klienta okazała się 1.1.1 Szybka Ścieżka, działanie organizowane przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Efekty współpracy z InnovaTree

Wspólna praca skupiła się przede wszystkim na wdrożeniu klienta w praktykę projektową Instytucji i ukształtowanie przebiegu pracy wedle wytycznych i instrukcji przygotowania wniosku.

Wspólnie z klientem zgłębiliśmy problematykę badawczą projektu, analizując punkt po punkcie plan działań, aby w odpowiedni sposób opisać i ustandaryzować działania zaplanowane przez klienta.

Równie ważna była wspólna praca nad prawidłowym określeniem nowości oraz rezultatów projektu. W tym celu przeprowadziliśmy gruntowną analizę rynków krajowych i zagranicznych, co pozwoliło na określenie skali nowości rozwiązania i jego opłacalności wdrożeniowej.

POSZUKUJESZ DOFINANSOWANIA?

Umów się bezpłatną konsultację, a nasz doradca w 30 minut znajdzie dofinansowanie dopasowane do potrzeb Twojej firmy.

Podobne projekty

Poznaj inne, prawdziwe historie pozyskanych dotacji

Zobacz jak wyglądały procesy pozyskiwania dotacji, ile trwały i co się na nie składało.

Nowa linia produkcyjna dla Morele.net

Sprawdź, jak pomogliśmy Morele.net pozyskać dofinansowanie na projekt badawczo-rozwojowy: nową linię produkcyjną.

Nowa linia produkcyjna dla Opoczno SA

Sprawdź, jak pomogliśmy spółce Opoczno pozyskać dofinansowanie na projekt B+R: nową linię produkcyjną.

Innowacyjne produkty roślinne dla Bakalland

Sprawdź, jak pomogliśmy spółce Opoczno pozyskać dofinansowanie na projekt badawczo-rozwojowy: nową linię produkcyjną.

To tylko niektóre z wielu historii sukcesu jakie dla Ciebie przygotowaliśmy.

NA CO JESZCZE CZEKASZ?

Powinniśmy porozmawiać!
Wybierz dogodny dla Ciebie termin.

Te firmy umówiły z nami konsultacje

Wolisz bezpośredni kontakt?

Super! Zadzwoń do nas lub napisz maila. Odezwiemy się od razu.

Wolisz bezpośredni kontakt?

Super! Zadzwoń do nas lub napisz maila.