INNOVATREE
UMÓW BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ
INNOVATREE
INNOVATREE
Biblioteka dotacji
bryłki grafitu
+

Zyskaliśmy zaufanie klienta, który otrzymał od nas najwyższej jakości usługi w zakresie przygotowania zapytań ofertowych.

Klient

T+S Alumetal Sp. z o.o.

Dotacja

POIR 1.1.1 Szybka Ścieżka

O firmie

T+S Sp. z o.o. jest spółką należącą do Grupy Alumetal, która istnieje ponad 70 lat. Zdolności produkcyjne zakładów grupy Alumetal wynoszą 270 000 ton rocznie. Przedmiotem działalności spółki jest produkcja i sprzedaż materiałów pomocniczych dla odlewnictwa i hutnictwa, oraz sprzedaż surowców chemicznych.

Odbiorcą produktów w około 90% jest przemysł motoryzacyjny. Firma Alumetal to zespół specjalistów z doświadczeniem, dużymi możliwościami produkcyjnymi, cechujący się elastycznością i terminową realizacją zamówień.

Zakres usług

Potrzeby

Spółka zgłosiła się do nas po rozpoczęciu realizacji projektu o wartości 25 mln PLN, którego celem było rozwiązanie problemu recyklingu poaluminiowych zgarów solnych w wyniku przeprowadzenia projektu badawczego.

Klient był świadomy, jakie obowiązki wynikają z konieczności stosowania zasady konkurencyjności w projekcie. Przedstawił jasne i szczegółowe oczekiwania. Główną potrzebą firmy była pomoc ekspercka w przygotowaniu zapytań ofertowych ze względu na dużą wysokość kosztów zaplanowanych w projekcie.

Oczekiwania klienta sprowadzały się do uzyskania najwyższej jakości usług tylko w zakresie przygotowania zapytań ofertowych i procedur z nimi związanych w ramach usługi „godziny eksperckie”.

kobieta pracująca w laboratorium

Efekty

Efektem naszej współpracy było przygotowanie wszystkich istotnych elementów zapytania ofertowego, tj. prawidłowe określenie przedmiotu zamówienia, ustalenia warunków udziału w postępowaniu i ustalenia kryteriów oceny ofert. W ramach usługi prowadziliśmy cały przebieg procedury ofertowania – od utworzenia zapytania w bazie konkurencyjności, poprzez kontakty z oferentami do podpisania umowy z wybranym podwykonawcą.

Szczególnie trudnym przypadkiem było opracowanie zapytania ofertowego na wykonanie stanowiska badawczego, na które ocenę ofert poprzedziło rzadko stosowane rozwiązanie – nałożenie obowiązku złożenia wstępnej koncepcji technologii dla stanowiska badawczego. Zaproponowana ścieżka postępowania okazała się trafna, co pozwoliło ocenić wykonawcę dwuetapowo, a w efekcie otrzymać ofertę najbardziej odpowiadającą potrzebom naszego klienta.

Dotychczas przeprowadziliśmy 3 postępowania, które zapewniły realizację projektu w ustalonych terminach i w oparciu o wskazane przez klienta zasoby. Wartość jednego ze zrealizowanych zapytań przekroczyła 1 mln zł, oraz obejmowała ponad 50 urządzeń.

Wartość projektu

25 mln

Czas trwania projektu

45 miesięcy

Dbamy o Twoją opinię

Udzielamy rekomendacji i potwierdzamy wysoką jakość świadczenia usługi doradczej w zakresie przeprowadzenia procedury wyboru najkorzystniejszej oferty w związku z przyznanym dofinansowaniem w ramach projektu POIR, działanie 1.1.

Firma InnovaTree Sp. z o.o. wykazała się doświadczeniem i profesjonalizmem przy realizacji usługi doradztwa, a także rzetelnością, terminowością, umiejętnością elastycznej współpracy i zrozumienia potrzeb T+S Sp. z o.o.

Dorota Słupska - Prokurent, Przemysław Grzybek - Członek Zarządu

T+S Alumetal Sp. z o.o.

Podobne Projekty

Case study
+

W przypadku projektów inwestycyjnych, rezultaty naszej pracy nad pozyskaniem funduszy przekładają się na zmodernizowanie zaplecza produkcyjnego polskich firm.
Więcej
zielona koparka wykopująca glebę
Case study
+

Przy naszym wsparciu w procesie pozyskania dotacji klienci z sukcesem tworzą produkty konkurencyjne na skalę międzynarodową.
Więcej
pracownik budowlany w tunelu kolejowym
Case study
+

Sprawdź, jak pomogliśmy firmie Hufgard pozyskać dofinansowanie na prace badawczo-rozwojowe, których wynikiem będzie nowa gama domieszek do betonu.
Więcej

Zleć nam bezpłatną wycenę i analizę Twojego projektu.

Wykorzystujemy pliki cookies, aby umożliwić użytkownikom jak najbardziej komfortowe korzystanie z naszej witryny. Używamy plików cookies także po to, aby wyświetlać treści reklamowe najbardziej odpowiadające Twoim potrzebom. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.