O firmie T+S Alumetal Sp. z o.o.

T+S Sp. z o.o. jest spółką należącą do Grupy Alumetal, która istnieje ponad 70 lat. Zdolności produkcyjne zakładów grupy Alumetal wynoszą 270 000 ton rocznie. Przedmiotem działalności spółki jest produkcja i sprzedaż materiałów pomocniczych dla odlewnictwa i hutnictwa, oraz sprzedaż surowców chemicznych.

Odbiorcą produktów w około 90% jest przemysł motoryzacyjny. Firma Alumetal to zespół specjalistów z doświadczeniem, dużymi możliwościami produkcyjnymi, cechujący się elastycznością i terminową realizacją zamówień.

Wyzwania i potrzeby

Spółka zgłosiła się do nas po rozpoczęciu realizacji projektu o wartości 25 mln PLN, którego celem było rozwiązanie problemu recyklingu poaluminiowych zgarów solnych w wyniku przeprowadzenia projektu badawczego.

Klient był świadomy, jakie obowiązki wynikają z konieczności stosowania zasady konkurencyjności w projekcie. Przedstawił jasne i szczegółowe oczekiwania. Główną potrzebą firmy była pomoc ekspercka w przygotowaniu zapytań ofertowych ze względu na dużą wysokość kosztów zaplanowanych w projekcie.

Oczekiwania klienta sprowadzały się do uzyskania najwyższej jakości usług tylko w zakresie przygotowania zapytań ofertowych i procedur z nimi związanych w ramach usługi „godziny eksperckie”.

Efekty współpracy z InnovaTree

Efektem naszej współpracy było przygotowanie wszystkich istotnych elementów zapytania ofertowego, tj. prawidłowe określenie przedmiotu zamówienia, ustalenia warunków udziału w postępowaniu i ustalenia kryteriów oceny ofert. W ramach usługi prowadziliśmy cały przebieg procedury ofertowania – od utworzenia zapytania w bazie konkurencyjności, poprzez kontakty z oferentami do podpisania umowy z wybranym podwykonawcą.

Szczególnie trudnym przypadkiem było opracowanie zapytania ofertowego na wykonanie stanowiska badawczego, na które ocenę ofert poprzedziło rzadko stosowane rozwiązanie – nałożenie obowiązku złożenia wstępnej koncepcji technologii dla stanowiska badawczego. Zaproponowana ścieżka postępowania okazała się trafna, co pozwoliło ocenić wykonawcę dwuetapowo, a w efekcie otrzymać ofertę najbardziej odpowiadającą potrzebom naszego klienta.

Dotychczas przeprowadziliśmy 3 postępowania, które zapewniły realizację projektu w ustalonych terminach i w oparciu o wskazane przez klienta zasoby. Wartość jednego ze zrealizowanych zapytań przekroczyła 1 mln zł, oraz obejmowała ponad 50 urządzeń.

Czas trwania projektu 45 miesięcy

POSZUKUJESZ DOFINANSOWANIA?

Umów się bezpłatną konsultację, a nasz doradca w 30 minut znajdzie dofinansowanie dopasowane do potrzeb Twojej firmy.

Podobne projekty

Poznaj inne, prawdziwe historie pozyskanych dotacji

Zobacz jak wyglądały procesy pozyskiwania dotacji, ile trwały i co się na nie składało.

Nowa linia produkcyjna dla Morele.net

Sprawdź, jak pomogliśmy Morele.net pozyskać dofinansowanie na projekt badawczo-rozwojowy: nową linię produkcyjną.

Nowa linia produkcyjna dla Opoczno SA

Sprawdź, jak pomogliśmy spółce Opoczno pozyskać dofinansowanie na projekt B+R: nową linię produkcyjną.

Innowacyjne produkty roślinne dla Bakalland

Sprawdź, jak pomogliśmy spółce Bakalland pozyskać dofinansowanie na projekt badawczo-rozwojowy: nową linię produkcyjną.

To tylko niektóre z wielu historii sukcesu jakie dla Ciebie przygotowaliśmy.

NA CO JESZCZE CZEKASZ?

Powinniśmy porozmawiać!
Wybierz dogodny dla Ciebie termin.

Te firmy umówiły z nami konsultacje

Wolisz bezpośredni kontakt?

Super! Zadzwoń do nas lub napisz maila. Odezwiemy się od razu.

Wolisz bezpośredni kontakt?

Super! Zadzwoń do nas lub napisz maila.