O firmie Stowarzyszenie B4

Firma Stowarzyszenie B4 funkcjonuje od 1996 roku. Świadczy usługi kompleksowej obsługi projektów oraz wykonuje specjalistyczne badania i testy z zakresu aerodynamiki, hydrodynamiki, mechaniki płynów (w tym obliczenia z wykorzystaniem metod CFD), aerodynamiki eksperymentalnej (w tym badania modelowe, badania w locie) oraz wytrzymałości materiałów i konstrukcji (przy użyciu oprogramowania MES).

Celem Stowarzyszenia jest ogólne wspieranie biznesu poprzez prowadzenie doradztwa proinnowacyjnego. Działalność skupia się na komercjalizowaniu badań, pomysłów i wynalazków. Przedsiębiorstwo udostępnia do tego infrastrukturę badawczo-rozwojową.

Wyzwania i potrzeby

Stowarzyszenie B4 realizowało projekt w ramach Programu Operacyjnego Szybka Ścieżka polegający na opracowaniu technologii wysokosprawnej i wielozadaniowej podwodnej platformy pływającej wykorzystującej hydroskrzydła, która mogłaby pracować w trzech trybach: podwodnym, nawodnym i nadwodnym. Podczas realizacji projektu pojawił się problem związany z osiągnięciem właściwego poziomu wskaźnika przychodowego.

Brak osiągnięcia zakładanych wartości wskaźników wiąże się z wysokim ryzykiem obniżenia przyznanego dofinansowania w stosunku do wartości procentowej nieosiągniętych wskaźników.

Przedsiębiorstwo skorzystało z naszej usługi godzin eksperckich udzielanych przez specjalistki ds. rozliczania dotacji. W wyniku podjętych konsultacji przedstawiliśmy zaplanowane rozwiązanie Stowarzyszeniu B4.

Efekty współpracy z InnovaTree

W odpowiedzi na potrzeby Stowarzyszenia B4 przygotowaliśmy wniosek o wprowadzenie zmian polegających na obniżeniu wskaźników przychodowych. Opracowaliśmy prognozę przychodów, która pozwalała potwierdzić, że realizowane przedsięwzięcie jest dochodowe i przyniesie wymierne korzyści dla Beneficjenta.

Wypracowano wspólnie z przedsiębiorstwem, uzasadnienie wnioskowanych zmian powołując się na dotychczasowe zmiany konstrukcyjne oferowanego produktu oraz zainteresowanie rynkiem przedmiotowym produktem, czego efektem było uzyskanie listów intencyjnych.

Rekomendowane zmiany technologiczne potwierdziły, że w wyniku realizacji projektu zostaną osiągnięte zakładane parametry platformy pływającej.

POSZUKUJESZ DOFINANSOWANIA?

Umów się bezpłatną konsultację, a nasz doradca w 30 minut znajdzie dofinansowanie dopasowane do potrzeb Twojej firmy.

Podobne projekty

Poznaj inne, prawdziwe historie pozyskanych dotacji

Zobacz jak wyglądały procesy pozyskiwania dotacji, ile trwały i co się na nie składało.

Nowa linia produkcyjna dla Morele.net

Sprawdź, jak pomogliśmy Morele.net pozyskać dofinansowanie na projekt badawczo-rozwojowy: nową linię produkcyjną.

Nowa linia produkcyjna dla Opoczno SA

Sprawdź, jak pomogliśmy spółce Opoczno pozyskać dofinansowanie na projekt B+R: nową linię produkcyjną.

Innowacyjne produkty roślinne dla Bakalland

Sprawdź, jak pomogliśmy spółce Bakalland pozyskać dofinansowanie na projekt badawczo-rozwojowy: nową linię produkcyjną.

To tylko niektóre z wielu historii sukcesu jakie dla Ciebie przygotowaliśmy.

NA CO JESZCZE CZEKASZ?

Powinniśmy porozmawiać!
Wybierz dogodny dla Ciebie termin.

Te firmy umówiły z nami konsultacje

Wolisz bezpośredni kontakt?

Super! Zadzwoń do nas lub napisz maila. Odezwiemy się od razu.

Wolisz bezpośredni kontakt?

Super! Zadzwoń do nas lub napisz maila.