O firmie Renau Research and Development Sp. z o. o.

Firma Renau zajmuje się prowadzeniem działalności badawczo-rozwojowej oraz doradczej w obszarze usług informatycznych. Tworzy dedykowane rozwiązania Human Machine Interface działające na zaawansowanych platformach sprzętowych. Spółka specjalizuje się w obszarach takich jak: IoT, Embedded Systems, HMI, Embedded, Linux, LoRa/LoRaWAN, Wireless Conectivity, Iot Cloud , Hardware Design.

Renau oferuje partnerom biznesowym profesjonalne wsparcie merytoryczne i technologiczne przy tworzeniu dedykowanych rozwiązań.

Wyzwania i potrzeby

Rozmowy z Renau rozpoczęliśmy jeszcze przed ogłoszeniem Szybkiej Ścieżki na Innowacje Cyfrowe. Podczas naszych spotkań i rozmów wspólnie zdefiniowaliśmy potrzeby finansowe spółki. Aby nie marnować czasu, rozpoczęliśmy pracę nad przygotowaniem fiszki projektu. Umieściliśmy w niej draft opisów pod kluczowe pola w każdym etapie dokumentacji aplikacyjnej, tj. wyzwania technologiczne, opis cech innowacyjności oraz zasoby i doświadczenie firmy. Zdefiniowaliśmy i sformułowaliśmy założenia do potencjalnej komercjalizacji rozwiązania wraz z jej podstawowymi aspektami rynkowymi. W momencie ogłoszenia naboru do programu byliśmy już o kilka sporych kroków do przodu.

Efekty współpracy z InnovaTree

Szybka Ścieżka na Innowacje Cyfrowe został ogłoszony przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju 12 października 2022 r., a dzień graniczny na złożenie całości dokumentacji został wyznaczony na 4 listopada 2022 r.

Niezwykle krótki termin składania wniosków nie stanowił dla nas problemu. Przed przystąpieniem do tworzenia dokumentacji posiadaliśmy już zdefiniowaną koncepcję technologiczno-biznesową dla projektowego przedsięwzięcia. Jedyne, co nam zostało to przedefiniowanie niektórych informacji, aby zwiększyć szansę na pozyskanie dofinansowania. Skupiliśmy się na dokładnym zdefiniowaniu kluczowych założeń projektowych, zwiększyliśmy zaangażowanie personelu, skróciliśmy czas realizacji poszczególnych faz badawczych. Zastosowaliśmy metodę ścieżki krytycznej, która pozwoliła zdefiniować harmonogram prac w sposób uwzględniający najważniejsze kamienie milowe projektu.

Celem naszej współpracy z Renau jest pozyskanie dotacji, która pozwoli na sfinansowanie części prac badawczych w takich obszarach jak opracowywanie oraz optymalizowanie technologii i urządzeń nadawczych, pomiarowych, czy też oprogramowania chmurowego.

POSZUKUJESZ DOFINANSOWANIA?

Umów się bezpłatną konsultację, a nasz doradca w 30 minut znajdzie dofinansowanie dopasowane do potrzeb Twojej firmy.

Podobne projekty

Poznaj inne, prawdziwe historie pozyskanych dotacji

Zobacz jak wyglądały procesy pozyskiwania dotacji, ile trwały i co się na nie składało.

Nowa linia produkcyjna dla Morele.net

Sprawdź, jak pomogliśmy Morele.net pozyskać dofinansowanie na projekt badawczo-rozwojowy: nową linię produkcyjną.

Nowa linia produkcyjna dla Opoczno SA

Sprawdź, jak pomogliśmy spółce Opoczno pozyskać dofinansowanie na projekt B+R: nową linię produkcyjną.

Innowacyjne produkty roślinne dla Bakalland

Sprawdź, jak pomogliśmy spółce Bakalland pozyskać dofinansowanie na projekt badawczo-rozwojowy: nową linię produkcyjną.

To tylko niektóre z wielu historii sukcesu jakie dla Ciebie przygotowaliśmy.

NA CO JESZCZE CZEKASZ?

Powinniśmy porozmawiać!
Wybierz dogodny dla Ciebie termin.

Te firmy umówiły z nami konsultacje

Wolisz bezpośredni kontakt?

Super! Zadzwoń do nas lub napisz maila. Odezwiemy się od razu.

Wolisz bezpośredni kontakt?

Super! Zadzwoń do nas lub napisz maila.