O firmie Proteine Resources Sp. z o.o.

Proteine Resources prowadzi działalność w zakresie chowu i hodowli owadów wykorzystywanych w przetwórstwie spożywczym. W swojej dziedzinie spółka łączy unikalne kompetencje w zakresie biotechnologii, zootechniki oraz entomologii.

Przedsiębiorstwo wykorzystuje wieloletnie doświadczenie i kompetencje swojego zespołu do tworzenia wydajnych technologii chowu, hodowli i przetwórstwa dwóch gatunków owadów na skalę przemysłową.

Wykorzystując sieć powiązań z innymi podmiotami, firma opracowała projekt autonomicznych systemów, które można wykorzystywać i wdrożyć w dowolnym miejscu na ziemi.

Wyzwania i potrzeby

Algorytmy, które posiada firma, pozwalają na analizę informacji pochodzących z systemów wizyjnych w zakresie ilości owadów, ich wielkości i procesów metabolicznych. Analiza pozwala na identyfikowanie cech fizyko-chemicznych owadów, między innymi bieżące określanie zawartości białka, tłuszczu czy też wody.

Spółka Proteine Resources zgłosiła się do nas z chęcią zdobycia dofinansowania w programie Nutritech. Nasza współpraca polegała na opracowaniu rzeczowej i poprawnej dokumentacji aplikacyjnej, a co za tym idzie; pozyskanie dotacji, która pozwoli finansować prace badawczo-rozwojowe prowadzone nad innowacją produktową i procesową.

Rezultat całego projektu badawczo-rozwojowego to mączka owadzia, wykorzystywana w branży przetwórstwa spożywczego. Charakteryzuje się zwiększoną zawartością substancji dietetycznych i leczniczych niż jej obecny odpowiednik. Innowacja procesowa będzie dotyczyć nowatorskiego wykorzystania biomasy, co przełoży się na wzrost efektywności produkcji, rozumiany jako zmniejszenie kosztów produkcji.

Efekty współpracy z InnovaTree

Rozpoczęliśmy od potrzeby uzupełnienia zasobów kadrowych o obszary wiedzy, które są niezagospodarowane w projekcie. Po uzupełnieniu zespołu projektowego omówiliśmy założenia dotyczące przedsięwzięcia oraz określiliśmy model współpracy dla procesu tworzenia wniosku o dofinansowanie.

W ramach naszej współpracy uzgodniliśmy model spotkań, który umożliwił sprawną komunikację i płynne opracowanie kolejnych pól wniosku o dofinansowanie, zgodnie z przyjętym schematem działania.

Efektem naszej współpracy było opracowanie oraz złożenie pełnej dokumentacji w generatorze wniosków. Projekt jest w ocenie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, a my z niecierpliwością czekamy na wyniki.

POSZUKUJESZ DOFINANSOWANIA?

Umów się bezpłatną konsultację, a nasz doradca w 30 minut znajdzie dofinansowanie dopasowane do potrzeb Twojej firmy.

Podobne projekty

Poznaj inne, prawdziwe historie pozyskanych dotacji

Zobacz jak wyglądały procesy pozyskiwania dotacji, ile trwały i co się na nie składało.

Nowa linia produkcyjna dla Morele.net

Sprawdź, jak pomogliśmy Morele.net pozyskać dofinansowanie na projekt badawczo-rozwojowy: nową linię produkcyjną.

Nowa linia produkcyjna dla Opoczno SA

Sprawdź, jak pomogliśmy spółce Opoczno pozyskać dofinansowanie na projekt B+R: nową linię produkcyjną.

Innowacyjne produkty roślinne dla Bakalland

Sprawdź, jak pomogliśmy spółce Bakalland pozyskać dofinansowanie na projekt badawczo-rozwojowy: nową linię produkcyjną.

To tylko niektóre z wielu historii sukcesu jakie dla Ciebie przygotowaliśmy.

NA CO JESZCZE CZEKASZ?

Powinniśmy porozmawiać!
Wybierz dogodny dla Ciebie termin.

Te firmy umówiły z nami konsultacje

Wolisz bezpośredni kontakt?

Super! Zadzwoń do nas lub napisz maila. Odezwiemy się od razu.

Wolisz bezpośredni kontakt?

Super! Zadzwoń do nas lub napisz maila.