O firmie Promar PPH Sp. z o.o.

Firma Promar u podstaw swojej działalności specjalizowała się w tworzeniu maszyn przeznaczonych dla przemysłu mięsnego. Przez kolejne 30 lat istnienia firmy, jej oferta ewoluowała i rozwijała się.

Dziś, w bardzo szerokiej ofercie maszyn, dodatków i przypraw sprzedawanych przez firmę Promar, znajdują się propozycje dla wszystkich specjalności związanych z branżą spożywczą. Obok przypraw naturalnych (tradycyjnych, sterylizowanych, kriomielonych, jednorodnych lub mieszanek), spółka wytwarza najróżniejsze dodatki funkcjonalne – systemy panierujące, glazury, solanki do nastrzykiwania, osłonki alginianowe, jelita, klipsy i zaciski.

Wyzwania i potrzeby

Producent potrzebował funduszy unijnych, aby wprowadzić znaczące zmiany techniczne w dotychczas prowadzonych procesach produkcyjnych. Ze względów technologicznych podstawą w projekcie badawczym stało się opracowanie eksperymentalnych modułów linii, które umożliwiły modernizację parku technologicznego.

Eksperymentalne moduły linii pozwoliły na uruchomienie produkcji nowych przypraw, takich jak czosnek i cebula w dogodnej formie płatka o cechach organoleptycznych, ułatwiających aplikację oraz poprawiających estetykę produktów finalnych. Dodatkowo wydłużono okres ich trwałości bez konieczności stosowania substancji konserwujących.

Nowa gama produktów połączona jest z wprowadzeniem znaczących zmian w samym procesie sterylizacji surowca, a także przeprowadzenia innowacji w posiadanej przez siebie linii technologicznej.

Podstawą projektu jest opracowanie eksperymentalnych modułów, które umożliwiły modernizację parku technologicznego. Należało więc przeprowadzić postępowania ofertowe – zgodnie z zasadą konkurencyjności.

Warto wspomnieć, że zapytania ofertowe na zakup surowców zostały wzbogacone o stworzenie procedury testowej dostarczonych próbek surowca o odpowiednich właściwościach organoleptycznych.

Efekty współpracy z InnovaTree

Realizowany projekt badawczy dotyczy opracowania zmiany dotychczas stosowanego procesu produkcji przypraw i tym samym poszerzenia posiadanego zaplecza technologicznego.

Prawidłowo przeprowadzono kilkanaście postępowań ofertowych zgodnie z zasadą konkurencyjności, co pozwoliło na zawarcie umów z wybranymi wykonawcami. Złożono i rozliczono 5 wniosków o płatność, oraz wypłacono dofinansowanie w wymaganej wysokości.

W efekcie zaplanowanych działań ujętych w planie badawczym, firma uzyska możliwość demonstracji innowacyjnej linii technologicznej w skali przemysłowej, oraz jej późniejsze wykorzystanie do celów komercyjnych. Rezultatem w kontekście rynkowym będzie wdrożenie przypraw o niespotykanej dotąd czystości mikrobiologicznej i cechach organoleptycznych.

Dofinansowanie dla projektu wyniosło 1,86 mln PLN, co pozwala zrealizować bieżące potrzeby inwestycyjne dużego przedsiębiorstwa oraz stworzyć trwałą infrastrukturę techniczną.

POSZUKUJESZ DOFINANSOWANIA?

Umów się bezpłatną konsultację, a nasz doradca w 30 minut znajdzie dofinansowanie dopasowane do potrzeb Twojej firmy.

Podobne projekty

Poznaj inne, prawdziwe historie pozyskanych dotacji

Zobacz jak wyglądały procesy pozyskiwania dotacji, ile trwały i co się na nie składało.

Nowa linia produkcyjna dla Morele.net

Sprawdź, jak pomogliśmy Morele.net pozyskać dofinansowanie na projekt badawczo-rozwojowy: nową linię produkcyjną.

Nowa linia produkcyjna dla Opoczno SA

Sprawdź, jak pomogliśmy spółce Opoczno pozyskać dofinansowanie na projekt B+R: nową linię produkcyjną.

Innowacyjne produkty roślinne dla Bakalland

Sprawdź, jak pomogliśmy spółce Opoczno pozyskać dofinansowanie na projekt badawczo-rozwojowy: nową linię produkcyjną.

To tylko niektóre z wielu historii sukcesu jakie dla Ciebie przygotowaliśmy.

NA CO JESZCZE CZEKASZ?

Powinniśmy porozmawiać!
Wybierz dogodny dla Ciebie termin.

Te firmy umówiły z nami konsultacje

Wolisz bezpośredni kontakt?

Super! Zadzwoń do nas lub napisz maila. Odezwiemy się od razu.

Wolisz bezpośredni kontakt?

Super! Zadzwoń do nas lub napisz maila.