INNOVATREE
UMÓW BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ
INNOVATREE
INNOVATREE
Biblioteka dotacji
okrągłe plastry fioletowej cebuli
+

Dowiedz się, jak dzięki pozyskaniu dotacji wsparliśmy projekt badawczy, który zmienił proces produkcji przypraw i tym samym poszerzył zaplecze technologiczne klienta.

Klient

Promar PPH Sp. z o.o.

Dotacja

POIR 1.1.1. - Szybka Ścieżka

O firmie

Firma Promar u podstaw swojej działalności specjalizowała się w tworzeniu maszyn przeznaczonych dla przemysłu mięsnego. Przez kolejne 30 lat istnienia firmy, jej oferta ewoluowała i rozwijała się.

Dziś, w bardzo szerokiej ofercie maszyn, dodatków i przypraw sprzedawanych przez firmę Promar, znajdują się propozycje dla wszystkich specjalności związanych z branżą spożywczą. Obok przypraw naturalnych (tradycyjnych, sterylizowanych, kriomielonych, jednorodnych lub mieszanek), spółka wytwarza najróżniejsze dodatki funkcjonalne – systemy panierujące, glazury, solanki do nastrzykiwania, osłonki alginianowe, jelita, klipsy i zaciski.

pracownicy firmy promar sprawdzający jakość przypraw
kobieta pracująca w firmie promar
kobieta pracująca w firmie promar krojąca warzywa

Potrzeby

Producent potrzebował funduszy unijnych, aby wprowadzić znaczące zmiany techniczne w dotychczas prowadzonych procesach produkcyjnych.  Ze względów technologicznych podstawą w projekcie badawczym stało się opracowanie eksperymentalnych modułów linii, które umożliwiły modernizację parku technologicznego.

Eksperymentalne moduły linii pozwoliły na uruchomienie produkcji nowych przypraw, takich jak czosnek i cebula w dogodnej formie płatka o cechach organoleptycznych, ułatwiających aplikację oraz poprawiających estetykę produktów finalnych. Dodatkowo wydłużono okres ich trwałości bez konieczności stosowania substancji konserwujących.

pracownik firmy promar więcej niż standard

Efekty

Realizowany projekt badawczy dotyczy opracowania zmiany dotychczas stosowanego procesu produkcji przypraw i tym samym poszerzenia posiadanego zaplecza technologicznego. 

W efekcie zaplanowanych działań ujętych w planie badawczym, firma uzyska możliwość demonstracji innowacyjnej linii technologicznej w skali przemysłowej, oraz jej późniejsze wykorzystanie do celów komercyjnych. Rezultatem w kontekście rynkowym będzie wdrożenie przypraw o niespotykanej dotąd czystości mikrobiologicznej i cechach organoleptycznych.

Dofinansowanie dla projektu wyniosło 1,86 mln PLN, co pozwala zrealizować bieżące potrzeby inwestycyjne dużego przedsiębiorstwa oraz stworzyć trwałą infrastrukturę techniczną.

Wartość projektu

3.16 mln

Wysokość dofinansowania

1.86 mln

Dbamy o Twoją opinię

W imieniu PROMAR udzielam rekomendacji i potwierdzam wysoką jakość świadczonych usług przez firmę InnovaTree Sp. z o.o. Wyniki pracy doradców, w tym ich indywidualne podejście, profesjonalizm, zaangażowanie, a przede wszystkim doświadczenie, spotkały się z naszym zadowoleniem i uznaniem.

Nasza współpraca przebiega sprawnie i w sposób  zorganizowany, a udzielane dla nas wsparcie przy realizacji naszego projektu jest istotnym kapitałem wiedzy na przyszłość.

Paweł Świerkula - Wiceprezes Zarządu

Promar Sp. z o.o.

Podobne Projekty

kobiety pracujące w laboratorium firmy vimax
Case study
+

Poznaj projekt, w którym dzięki pozyskanej dotacji rozwinęliśmy laboratorium i prowadziliśmy zaawansowane prace nad nowymi produktami spożywczymi.
Więcej
donuty z kremem i owocami
Case study
+

Dynamiczny rozwój dzięki dotacjom unijnym - nasi klienci to potrafią! Przeczytaj historię sukcesu firmy VIMAX.
Więcej
Case study
+

Czas na wykorzystanie dofinansowania - firma Promar przeznaczy je na znaczne udoskonalenie procesu produkcji przypraw.
Więcej
czerwone soczyste jabłko na białym tle
Case study
+

Razem z naszym klientem staraliśmy się pozyskać dofinansowanie na opracowanie innowacji produktowej.
Więcej

Zleć nam bezpłatną wycenę i analizę Twojego projektu.

Wykorzystujemy pliki cookies, aby umożliwić użytkownikom jak najbardziej komfortowe korzystanie z naszej witryny. Używamy plików cookies także po to, aby wyświetlać treści reklamowe najbardziej odpowiadające Twoim potrzebom. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.