O firmie Polskie Domy Drewniane S. A.

Polskie Domy Drewniane to firma deweloperska budująca budynki mieszkalne, usługowe i mieszkalno-usługowe. Wykonane są w technologiach drewnianych – firma wykorzystuje krajowy potencjał przemysłu drzewnego. Zgodnie z postawioną sobie misją, budynki Polskich Domów Drewnianych spełniają wysokie standardy związane z respektowaniem kwestii ochrony środowiska naturalnego, ponieważ produkcja w wysokim stopniu wykorzystuje surowce naturalne, zapotrzebowanie na energię pierwotną niezbędną do utrzymywania budynku są niskie, a procesy związane z budową i utrzymaniem nowo powstających budynków są w pełni zoptymalizowane.

Wyzwania i potrzeby

Producent zgłosił się o dofinansowanie w konkursie Szybka Ścieżka z projektem wymagającym opracowania technologii wytwarzania płyt konstrukcyjnych z drewna klejonego krzyżowo, przy wykorzystaniu sosny zwyczajnej znajdującej się na terenie Polski. Dzięki realizacji projektu, na polskim rynku pojawią się innowacyjne płyty ścienne i stropowe, przeznaczone szczególnie dla budownictwa drewnianego. Obecnie na rynku nie widać żadnej firmy, która produkuje materiały konstrukcyjne tego typu. Rezultatem tego projektu o dofinansowanie jest niezaprzeczalna nowość produktu, nawet w stosunku do płyt CLT produkowanych na rynkach zachodnich.

Efekty współpracy z InnovaTree

Realizacja projektu badawczego Polskich Domów Drewnianych dotyczyła opracowania zarówno konstrukcji, jak i konfiguracji parametrów jakościowych warstw płyty. Zachowane zostaną wymagane wartości parametrów mechanicznych, a efektem wszystkich tych czynników jest opracowanie technologii wytwarzania polskich płyt CLT.

Dofinansowanie dla projektu naszego klienta wyniosło 12,5 mln, co pozwoli na zrealizowanie badań przemysłowych, prac rozwojowych oraz prac przed wdrożeniowych, dzięki którym powstanie nowy materiał konstrukcyjny umożliwiający budowę ekologicznych, tanich i wytrzymałych budynków konkurencyjnych w stosunku do murowanych i żelbetowych.

POSZUKUJESZ DOFINANSOWANIA?

Umów się bezpłatną konsultację, a nasz doradca w 30 minut znajdzie dofinansowanie dopasowane do potrzeb Twojej firmy.

Podobne projekty

Poznaj inne, prawdziwe historie pozyskanych dotacji

Zobacz jak wyglądały procesy pozyskiwania dotacji, ile trwały i co się na nie składało.

Nowa linia produkcyjna dla Morele.net

Sprawdź, jak pomogliśmy Morele.net pozyskać dofinansowanie na projekt badawczo-rozwojowy: nową linię produkcyjną.

Nowa linia produkcyjna dla Opoczno SA

Sprawdź, jak pomogliśmy spółce Opoczno pozyskać dofinansowanie na projekt B+R: nową linię produkcyjną.

Innowacyjne produkty roślinne dla Bakalland

Sprawdź, jak pomogliśmy spółce Bakalland pozyskać dofinansowanie na projekt badawczo-rozwojowy: nową linię produkcyjną.

To tylko niektóre z wielu historii sukcesu jakie dla Ciebie przygotowaliśmy.

NA CO JESZCZE CZEKASZ?

Powinniśmy porozmawiać!
Wybierz dogodny dla Ciebie termin.

Te firmy umówiły z nami konsultacje

Wolisz bezpośredni kontakt?

Super! Zadzwoń do nas lub napisz maila. Odezwiemy się od razu.

Wolisz bezpośredni kontakt?

Super! Zadzwoń do nas lub napisz maila.