O firmie P.P.H.U. HAFTRA

Haftra jest krajowym liderem oraz jednym z przodujących w Europie przedsiębiorstw działających na rynku usług znakowania tekstyliów i gadżetów. Ofertę przedsiębiorstwa buduje katalog usług, w tym haft komputerowy, projektowanie i druk 3D, frezowanie obiektów przestrzennych, usługi szwalnicze i wiele innych. Docelową grupą firmy są producenci tekstyliów i gadżetów, działający w branży reklamowej, BHP, modowej, sportowej, korporacyjnej, HORECA i innych.

Ważnym elementem strategii rozwoju przedsiębiorstwa jest działalność prośrodowiskowa, ograniczająca negatywny wpływ procesów produkcyjnych na środowisko naturalne, racjonalne wykorzystywanie zasobów, oraz promowanie rozwiązań z zakresu gospodarki o obiegu zamkniętym.

Wyzwania i potrzeby

Przedsiębiorstwo Haftra poszukiwało sposobów na zróżnicowanie obszaru działalności i grup docelowych. W tym celu podjęte zostały własne prace B+R ukierunkowane na opracowanie nowego produktu: płyty meblowej o unikatowych właściwościach. Projekt zakończył się sukcesem co poskutkowało rozszerzeniem działalności firmy poprzez wprowadzenie do oferty nowej gamy produktów: płyt meblowych, niezbędnych do wytwarzania mebli, ścian wystawienniczych na imprezy targowe oraz ścian separacyjnych do przestrzeni biurowych.

W związku z sukcesem na polu B+R pojawiła się potrzeba inwestycji w nieruchomość oraz zaplecze technologiczne, pozwalające na rozpoczęcie produkcji nowych płyt meblowych.

Efekty współpracy z InnovaTree

Efektem realizacji zaplanowanej inwestycji będzie wdrożenie na rynek płyt meblowych o niespotykanych dotychczas właściwościach. Nowa płyta meblowa wykonywana jest z mieszaniny materiałowej pochodzenia roślinnego. Ponadto w procesie produkcji płyt wykorzystywane są odpady obecnie generowane przez pozostałą działalność usługową Haftra. W toku przeprowadzonych prac B+R przedsiębiorstwo koncentrowało się na maksymalizacji wskaźnika biodegradowalności płyt meblowych, uzyskując wartość biodegradowalności i kompostowalności na poziomie dotychczas niespotykanym na rynku.

Uzyskano poziom emisji formaldehydu pozwalający na zakwalifikowanie nowych płyt meblowych Haftra do grupy produktów bezformaldehydowych na terenie UE (grupa E0). W ramach uruchomienia nowej produkcji firma będzie czerpała z dotychczasowych doświadczeń w obszarze usług znakowania. Na nowe kompostowalne płyty meblowe nanoszone będą ekologiczne nadruki. W rezultacie nowe produkty będą odpowiadały założeniom gospodarki o obiegu zamkniętym.

Potrzebujesz dofinansowania?

Ty też możesz odnieść sukces w pozyskaniu dotacji. Umów się na bezpłatną konsultację z naszym ekspertem.

Podobne projekty

Poznaj inne, prawdziwe historie pozyskanych dotacji

Zobacz jak wyglądały procesy pozyskiwania dotacji, ile trwały i co się na nie składało.

Nowa linia produkcyjna dla Morele.net

Sprawdź, jak pomogliśmy Morele.net pozyskać dofinansowanie na projekt badawczo-rozwojowy: nową linię produkcyjną.

Nowa linia produkcyjna dla Opoczno SA

Sprawdź, jak pomogliśmy spółce Opoczno pozyskać dofinansowanie na projekt B+R: nową linię produkcyjną.

Innowacyjne produkty roślinne dla Bakalland

Sprawdź, jak pomogliśmy spółce Opoczno pozyskać dofinansowanie na projekt badawczo-rozwojowy: nową linię produkcyjną.

To tylko niektóre z wielu historii sukcesu jakie dla Ciebie przygotowaliśmy.

NA CO JESZCZE CZEKASZ?

Powinniśmy porozmawiać!
Wybierz dogodny dla Ciebie termin.

Te firmy umówiły z nami konsultacje

Wolisz bezpośredni kontakt?

Super! Zadzwoń do nas lub napisz maila. Odezwiemy się od razu.

Wolisz bezpośredni kontakt?

Super! Zadzwoń do nas lub napisz maila.