O firmie OPEGIEKA Sp. z o.o.

OPEGIEKA wyróżnia się w Polsce jako jedna z niewielu firm posiadających oficjalny status centrum badawczo-rozwojowego. Ten tytuł utrzymuje już od 2013 roku, co tylko potwierdza innowacyjność ich projektów oraz dbałość o rozwój firmy i nauki.

Przedsiębiorstwo specjalizuje się w realizacji projektów rozpoznania satelitarnego (eng. geospatial intelligence) oraz tworzenia innowacyjnych rozwiązań geoinformatycznych. Poszukuje również rozwiązań zwiększających efektywność funkcjonowania.

Na potrzeby biznesu, administracji i społeczeństwa dostarcza cyfrowe informacje wysokiej rozdzielczości o otaczającym nas świecie. Na podstawie tych danych zostają podjęte strategiczne decyzje m.in. o inwestycjach, rozwoju infrastruktury czy monitoringu roślinności.

Firma dąży do rozwoju poprzez ciągłe inwestowanie w nowoczesne technologie, a zaawansowane rozwiązania stanowią nieodłączną część ich codziennej pracy.

Wyzwania i potrzeby

Głównym celem projektu jest wzrost konkurencyjności przedsiębiorstwa poprzez wdrożenie innowacyjnej technologii. Na jej podstawie oferowana usługa geoinformacyjna zostanie w znacznym stopniu udoskonalona.

Sprawi to, że oferta przedsiębiorstwa zostanie poszerzona, a dzięki temu zwiększy się również potencjał przychodowy firmy. Innowacja zredukuje czas realizacji usługi, w konsekwencji, zmniejszy koszty działalności. Dodatkowo jakość finalnych produktów ulegnie poprawie, co z kolei wpłynie pozytywnie na ogólną satysfakcję usługobiorców.

Twórcy pomysłu dokładnie wiedzieli, co chcą zrealizować i jakie efekty osiągnąć. Razem zdecydowaliśmy się złożyć aplikację o Kredyt Technologiczny, polegający na wprowadzaniu nowoczesnych technologii. Przyjmują one postać wyników prac badawczych, prac rozwojowych, czy też nieopatentowanej wiedzy technicznej.

Efekty współpracy z InnovaTree

Wymagania odbiorców wobec dostępnych usług stale rosną, a wdrażanie innowacyjnych rozwiązań staje się konieczne, aby im sprostać. W ramach działań przygotowawczych do projektu przeprowadzono szczegółową analizę rynku na poziomie kraju, Europy i świata.

Prace nad nową technologią zostały przeprowadzone samodzielnie przez Centrum Badawczo-Rozwojowe OPEGIEKA. Głównym przedmiotem procesu badawczego było opracowanie autorskich metodologii i algorytmów, które pozwalają analizować i niwelować występujące w trakcie realizacji zleceń nieprawidłowości, takie jak np. zarejestrowanie na zdjęciach chmur, czy ich cieni.

Planowana do realizacji inwestycja obejmuje zakup środków trwałych niezbędnych do wdrożenia nowej technologii. W efekcie oferta świadczona klientom zostanie usprawniona i zoptymalizowana, a świadczone usługi przejdą znaczącą poprawę.

Potrzebujesz dofinansowania?

Ty też możesz odnieść sukces w pozyskaniu dotacji. Umów się na bezpłatną konsultację z naszym ekspertem.

Podobne projekty

Poznaj inne, prawdziwe historie pozyskanych dotacji

Zobacz jak wyglądały procesy pozyskiwania dotacji, ile trwały i co się na nie składało.

Nowa linia produkcyjna dla Morele.net

Sprawdź, jak pomogliśmy Morele.net pozyskać dofinansowanie na projekt badawczo-rozwojowy: nową linię produkcyjną.

Nowa linia produkcyjna dla Opoczno SA

Sprawdź, jak pomogliśmy spółce Opoczno pozyskać dofinansowanie na projekt B+R: nową linię produkcyjną.

Innowacyjne produkty roślinne dla Bakalland

Sprawdź, jak pomogliśmy spółce Opoczno pozyskać dofinansowanie na projekt badawczo-rozwojowy: nową linię produkcyjną.

To tylko niektóre z wielu historii sukcesu jakie dla Ciebie przygotowaliśmy.

NA CO JESZCZE CZEKASZ?

Powinniśmy porozmawiać!
Wybierz dogodny dla Ciebie termin.

Te firmy umówiły z nami konsultacje

Wolisz bezpośredni kontakt?

Super! Zadzwoń do nas lub napisz maila. Odezwiemy się od razu.

Wolisz bezpośredni kontakt?

Super! Zadzwoń do nas lub napisz maila.