INNOVATREE
UMÓW BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ
INNOVATREE
INNOVATREE
Biblioteka dotacji
czerwony samochód
+

Przeczytaj, jak towarzyszyliśmy naszemu klientowi podczas pracy nad innowacyjnym projektem, oraz dzieliliśmy się naszą wiedzą w zakresie dotacji i badań patentowych.

Klient

Novol Sp. z o.o.

Dotacja

POIR 1.1.1. Szybka Ścieżka

O firmie

NOVOL Sp. z o.o. to międzynarodowa firma zajmująca się produkcją materiałów dla lakiernictwa samochodowego. Spółka kładzie szczególny nacisk na wysoką jakość swoich wyrobów – wszystkie produkty wytwarzane są z wyselekcjonowanych surowców dostarczanych z całego świata w oparciu o nowoczesną technologię.

Ponad 90% produkcji stanowią materiały do napraw lakierniczych, które wyróżnia uniwersalność i funkcjonalność zastosowania.

NOVOL należy do grona firm, które na szeroką skalę dystrybuują produkty do państw z Europy Zachodniej, Wschodniej, na Bliski Wschód oraz do Afryki. Oferuje ponad 1300 produktów w 14 liniach produkcyjnych.

lakierowanie samochodu na kolor czerwony
wzorniki lakierów samochodowych
lakiernik pracownik firmy novol

Potrzeby

Spółka Novol zgłosiła się do zespołu InnovaTree z pytaniem o możliwość pozyskania dotacji, która pomogłaby sfinansować znaczną modyfikację obecnych procesów produkcyjnych.

Koncepcja nowego rozwiązania, opracowana przez pracowników badawczych NOVOL, prezentowała innowacyjne zmiany metody weryfikacji koloru lakierniczego, których korzyści mogły przynieść spółce obniżenie energochłonności procesu nawet o około 25% w stosunku do obecnego zużycia energii, przy jednoczesnym ograniczeniu materiałów eksploatacyjnych o około 25-30% w skali roku.

Analiza przedstawionego pomysłu, pozwoliła nam na wspólne przygotowanie planu badań, który obejmował prace nad każdym elementem technologii, usystematyzowaniem procesu badawczego oraz zdefiniowaniem w zakresie rzeczowo-finansowym.

pracownik firmy novol

Efekty

W wyniku naszej współpracy, przeprowadziliśmy wnikliwą analizę procesów produkcyjnych zachodzących w firmie. Pozwoliło nam to na zebranie rzetelnych i szczegółowych danych, które posłużyły do przygotowania w pełni kompletnej i spójnej dokumentacji aplikacyjnej, oraz oceny opłacalności przedsięwzięcia.

Dodatkowym plusem było nawiązanie współpracy z Rzecznikiem Patentowym, w celu oceny poziomu nowości wskazanych przez firmę rozwiązań oraz zidentyfikowania istniejących zagrożeń we wdrożeniu produktów na rynek po zrealizowaniu projektu.

Podobne Projekty

zielona koparka wykopująca glebę
Case study
+

Przy naszym wsparciu w procesie pozyskania dotacji klienci z sukcesem tworzą produkty konkurencyjne na skalę międzynarodową.
Więcej
robotnicy na rusztowaniu o zachodzie słońca
Case study
+

Współpraca z klientem skupiła się na pozyskaniu dofinansowania, dzięki któremu powstanie kompleksowa infrastruktura badawcza.
Więcej
Case study
+

Gdy klient powierza nam rozliczanie projektu unijnego, wiemy, że zdobyliśmy jego zaufanie dzięki naszemu doświadczeniu i zaangażowaniu.
Więcej
Case study
+

Nasi specjaliści z działu rozliczeń dotacji potrafią skutecznie przeprowadzić klienta przez skomplikowane procedury zakupu usług budowlanych.
Więcej
pracownik budowlany w tunelu kolejowym
Case study
+

Sprawdź, jak pomogliśmy firmie Hufgard pozyskać dofinansowanie na prace badawczo-rozwojowe, których wynikiem będzie nowa gama domieszek do betonu.
Więcej
Case study
+

Cenimy sobie współpracę z klientem, który za cel obrał sobie ciągły rozwój, a my możemy wspierać go w jego pracach badawczych.
Więcej

Zleć nam bezpłatną wycenę i analizę Twojego projektu.

Wykorzystujemy pliki cookies, aby umożliwić użytkownikom jak najbardziej komfortowe korzystanie z naszej witryny. Używamy plików cookies także po to, aby wyświetlać treści reklamowe najbardziej odpowiadające Twoim potrzebom. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.