O firmie Novol Sp. z o.o.

NOVOL Sp. z o.o. to międzynarodowa firma zajmująca się produkcją materiałów dla lakiernictwa samochodowego. Spółka kładzie szczególny nacisk na wysoką jakość swoich wyrobów – wszystkie produkty wytwarzane są z wyselekcjonowanych surowców dostarczanych z całego świata w oparciu o nowoczesną technologię.

Ponad 90% produkcji stanowią materiały do napraw lakierniczych, które wyróżnia uniwersalność i funkcjonalność zastosowania.

NOVOL należy do grona firm, które na szeroką skalę dystrybuują produkty do państw z Europy Zachodniej, Wschodniej, na Bliski Wschód oraz do Afryki. Oferuje ponad 1300 produktów w 14 liniach produkcyjnych.

Wyzwania i potrzeby

Spółka Novol zgłosiła się do zespołu InnovaTree z pytaniem o możliwość pozyskania dotacji, która pomogłaby sfinansować znaczną modyfikację obecnych procesów produkcyjnych.

Koncepcja nowego rozwiązania, opracowana przez pracowników badawczych NOVOL, prezentowała innowacyjne zmiany metody weryfikacji koloru lakierniczego, których korzyści mogły przynieść spółce obniżenie energochłonności procesu nawet o około 25% w stosunku do obecnego zużycia energii, przy jednoczesnym ograniczeniu materiałów eksploatacyjnych o około 25-30% w skali roku.

Analiza przedstawionego pomysłu, pozwoliła nam na wspólne przygotowanie planu badań, który obejmował prace nad każdym elementem technologii, usystematyzowaniem procesu badawczego oraz zdefiniowaniem w zakresie rzeczowo-finansowym.

Efekty współpracy z InnovaTree

W wyniku naszej współpracy, przeprowadziliśmy wnikliwą analizę procesów produkcyjnych zachodzących w firmie. Pozwoliło nam to na zebranie rzetelnych i szczegółowych danych, które posłużyły do przygotowania w pełni kompletnej i spójnej dokumentacji aplikacyjnej, oraz oceny opłacalności przedsięwzięcia.

Dodatkowym plusem było nawiązanie współpracy z Rzecznikiem Patentowym, w celu oceny poziomu nowości wskazanych przez firmę rozwiązań oraz zidentyfikowania istniejących zagrożeń we wdrożeniu produktów na rynek po zrealizowaniu projektu.

Potrzebujesz dofinansowania?

Ty też możesz odnieść sukces w pozyskaniu dotacji. Umów się na bezpłatną konsultację z naszym ekspertem.

Podobne projekty

Poznaj inne, prawdziwe historie pozyskanych dotacji

Zobacz jak wyglądały procesy pozyskiwania dotacji, ile trwały i co się na nie składało.

Nowa linia produkcyjna dla Morele.net

Sprawdź, jak pomogliśmy Morele.net pozyskać dofinansowanie na projekt badawczo-rozwojowy: nową linię produkcyjną.

Nowa linia produkcyjna dla Opoczno SA

Sprawdź, jak pomogliśmy spółce Opoczno pozyskać dofinansowanie na projekt B+R: nową linię produkcyjną.

Innowacyjne produkty roślinne dla Bakalland

Sprawdź, jak pomogliśmy spółce Opoczno pozyskać dofinansowanie na projekt badawczo-rozwojowy: nową linię produkcyjną.

To tylko niektóre z wielu historii sukcesu jakie dla Ciebie przygotowaliśmy.

NA CO JESZCZE CZEKASZ?

Powinniśmy porozmawiać!
Wybierz dogodny dla Ciebie termin.

Te firmy umówiły z nami konsultacje

Wolisz bezpośredni kontakt?

Super! Zadzwoń do nas lub napisz maila. Odezwiemy się od razu.

Wolisz bezpośredni kontakt?

Super! Zadzwoń do nas lub napisz maila.