O firmie MLB Biotrade Sp. z o.o.

MLB Biotrade jest jednym z głównych producentów wyrobów spożywczych, który koncentruje swoją działalność na procesach suszenia – w głównej mierze na liofilizacji (suszenie zamrożonych substancji) i suszeniu rozpyłowym.

Od początku swojej działalności firma pokazywała, że klienci i produkty są równie ważne, a jakość nigdy nie powinna być kompromisem. Spółka przetwarza tylko starannie wyselekcjonowane produkty, tak aby smakowe doświadczenia konsumentów zapewniały radość przez cały rok.

Swój sukces opiera na własnej bazie produkcyjnej, rozwoju produktów i innowacyjnych rozwiązaniach. MLB Biotrade nie poprzestaje tylko na tym, w ich planach znajduje się chęć poszerzenia działalności o nowe obszary.

Spółka udowodniła już swoją wartość. Ich oferta wzbudza zaufanie wśród klientów z całego świata, co tylko potwierdzają współprace z m.in. Wielkiej Brytanii, Kanady, USA czy Korei Południowej.

Wyzwania i potrzeby

MLB Biotrade jest specjalistą w obszarze liofilizowanych produktów, co zostało docenione przez konsumentów.

W ostatnim okresie spółka zwróciła uwagę na możliwości, jakie daje zastosowanie puree owocowo-warzywnego w celu wytworzenia pełnowartościowego wyrobu. Spożycie takiego produktu ze względu na posiadane przez nie substancje bioaktywne, będzie miało charakter prozdrowotny.

Od tamtego momentu głównym celem firmy stało się opracowanie innowacyjnych produktów żywnościowych w oparciu o technologie liofilizacji. Zagadnienie z punktu widzenia badawczego jest skomplikowane i kosztochłonne, natomiast zdecydowanie tego warte.

W ramach projektu powstanie nowa metoda produkcji wyrobu, która przyczyniłaby się do skrócenia procesu suszenia o 5% oraz wzrostu ilości uzyskanych produktów o min. 30%. To przełomowa technologia dla rynku spożywczego i liofilizatów.

Zdecydowano się na realizację projektu badawczego przy współudziale Sieci Badawczej Łukasiewicz. A szansą na pozyskanie dotacji okazał się program rządowy NUTRITECH. W ramach naboru wspierany jest rozwój technologii żywności – w tym w kontekście leczenia i zapobiegania chorobom.

Efekty współpracy z InnovaTree

Prace projektowe ze względu na czas ich realizacji i złożoność zawartych w nich zmiennych realizowane były zgodnie z metodyką Design of Experiments (projektowania eksperymentów). Taki sposób działania pozwala na obserwację i analizę oddziaływania różnych czynników na siebie.

W wyniku złożoności projektu oraz jego konsorcjalnego charakteru praca nad dokumentacją aplikacyjną trwała około 2 miesiące. W tym czasie razem z MLB Biotrade uczestniczyliśmy we wszystkich etapach uzupełnień formalnych oraz merytorycznych. Ważnym etapem oceny był panel ekspertów, na którym zostały zaprezentowane ambitne plany firmy oraz wyjaśniliśmy problematykę badawczą projektu.

Lipiec okazał się miesiącem wakacyjnych prezentów, to właśnie wtedy otrzymaliśmy informację o przyznanej dotacji. Spółka od razu przystąpiła do realizacji projektu, za to my zadeklarowaliśmy naszą pomoc w procesie rozliczenia dotacji.

Dzięki dofinansowaniu MLB Biotrade będzie mogło stworzyć laboratoryjną linię do przygotowywania puree owocowego/warzywnego i jego liofilizacji. Tym samym wyróżni się na tle konkurencji oraz przyczyni się do wprowadzenia innowacyjnej technologii na wciąż rozwijający się rynek liofilizatów.

Potrzebujesz dofinansowania?

Ty też możesz odnieść sukces w pozyskaniu dotacji. Umów się na bezpłatną konsultację z naszym ekspertem.

Podobne projekty

Poznaj inne, prawdziwe historie pozyskanych dotacji

Zobacz jak wyglądały procesy pozyskiwania dotacji, ile trwały i co się na nie składało.

Nowa linia produkcyjna dla Morele.net

Sprawdź, jak pomogliśmy Morele.net pozyskać dofinansowanie na projekt badawczo-rozwojowy: nową linię produkcyjną.

Nowa linia produkcyjna dla Opoczno SA

Sprawdź, jak pomogliśmy spółce Opoczno pozyskać dofinansowanie na projekt B+R: nową linię produkcyjną.

Innowacyjne produkty roślinne dla Bakalland

Sprawdź, jak pomogliśmy spółce Opoczno pozyskać dofinansowanie na projekt badawczo-rozwojowy: nową linię produkcyjną.

To tylko niektóre z wielu historii sukcesu jakie dla Ciebie przygotowaliśmy.

NA CO JESZCZE CZEKASZ?

Powinniśmy porozmawiać!
Wybierz dogodny dla Ciebie termin.

Te firmy umówiły z nami konsultacje

Wolisz bezpośredni kontakt?

Super! Zadzwoń do nas lub napisz maila. Odezwiemy się od razu.

Wolisz bezpośredni kontakt?

Super! Zadzwoń do nas lub napisz maila.