O firmie MicroX Sp. z o. o.

Spółka MicroX specjalizuje się we wdrażaniu wyników przeprowadzanych prac badawczo-rozwojowych w segmencie laboratoryjnym i biomedycznym, ze szczególnym uwzględnieniem technologii mikroprzepływowych, oprzyrządowania i produkcji czujników biologicznych.

Właściciele firmy są twórcami wielu zgłoszeń patentowych i publikacji naukowych. Laboratoria MicroX współpracują z naukowcami i lekarzami z ośrodków akademickich i szpitali w Kordobie, Tybindze, Londynie i Paryżu, a wynikami ich prac zainteresowani są światowi liderzy rynku diagnostyki medycznej – Merck, Roche i Horiba.

Wyzwania i potrzeby

Firma MicroX zgłosiła się do nas z projektem badawczym, który nie uzyskał dofinansowania w drugiej rundzie konkursu Szybka Ścieżka – Koronawirusy. Dotacja nie została przyznana ze względu na słabe strony projektu, takie jak nieodpowiednio postawione tezy badawcze, oraz brak spójności w opisie planowanych do przeprowadzenia prac badawczo-rozwojowych. Zostaliśmy postawieni przed zadaniami składającymi się z przeorganizowania budżetu projektu, oraz przeprowadzenia postępowań zgodnych z procedurami w bazie konkurencyjności, które decydowały o wyborze kluczowych podwykonawców realizujących projekt badawczy.

Aby jeszcze raz zawalczyć o dotację, wyeksponowaliśmy odpowiednie cechy projektu, świadczące o nowości rozwiązania firmy MicroX. Te, które wyznaczyliśmy, okazały się rozstrzygającymi, przy wyborze projektu do dofinansowania. Nasza współpraca potoczyła się w kierunku wygranej – pomimo obcojęzyczności, dokładnie rozumieliśmy potrzeby naszego klienta.

Efekty współpracy z InnovaTree

Realizowany przez fimę MicroX projekt badawczy dotyczy opracowania czytnika zestawu wymiennych kartridży do analizy komórek krwi, oraz markerów stanu zapalnego. Urządzenie będzie służyło monitorowaniu zdrowia pacjentów zakażonych między innymi wirusem SARS-CoV-2 w przychodniach, SOR-ach, a nawet w warunkach domowych. Projekt daje możliwość przyspieszenia selekcji pacjentów zagrożonych ciężkim przebiegiem Covid-19.

Dofinansowanie do projektu badawczego wyniosło 4,67 mln zł, co pozwoli sfinansować działania podwykonawców. Możliwe stało się także zakupienie odczynników, materiałów, oraz aparatury laboratoryjnej niezbędnej do prowadzenia badań.

POSZUKUJESZ DOFINANSOWANIA?

Umów się bezpłatną konsultację, a nasz doradca w 30 minut znajdzie dofinansowanie dopasowane do potrzeb Twojej firmy.

Podobne projekty

Poznaj inne, prawdziwe historie pozyskanych dotacji

Zobacz jak wyglądały procesy pozyskiwania dotacji, ile trwały i co się na nie składało.

Nowa linia produkcyjna dla Morele.net

Sprawdź, jak pomogliśmy Morele.net pozyskać dofinansowanie na projekt badawczo-rozwojowy: nową linię produkcyjną.

Nowa linia produkcyjna dla Opoczno SA

Sprawdź, jak pomogliśmy spółce Opoczno pozyskać dofinansowanie na projekt B+R: nową linię produkcyjną.

Innowacyjne produkty roślinne dla Bakalland

Sprawdź, jak pomogliśmy spółce Bakalland pozyskać dofinansowanie na projekt badawczo-rozwojowy: nową linię produkcyjną.

To tylko niektóre z wielu historii sukcesu jakie dla Ciebie przygotowaliśmy.

NA CO JESZCZE CZEKASZ?

Powinniśmy porozmawiać!
Wybierz dogodny dla Ciebie termin.

Te firmy umówiły z nami konsultacje

Wolisz bezpośredni kontakt?

Super! Zadzwoń do nas lub napisz maila. Odezwiemy się od razu.

Wolisz bezpośredni kontakt?

Super! Zadzwoń do nas lub napisz maila.