INNOVATREE
UMÓW BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ
INNOVATREE
INNOVATREE
Biblioteka dotacji
turkusowa morska woda
+

Poznaj projekt, który stanowi modelowy przykład wdrożenia wyników prac badawczo-rozwojowych, oraz dzięki kreowaniu innowacji przyczynia się do rozwoju firmy.

Klient

Marine Tech S.A.

Dotacja

POIR 3.2.1 Badania na rynek

O firmie

Firma Marine Tech S.A. jest wiodącym w świecie projektantem oraz  producentem najwyższej klasy skuterów podwodnych, sprzedawanych pod marką Seacraft. Dostarcza na rynek sprzęt przeznaczony zarówno dla doświadczonych pasjonatów jak i amatorów.

Spółka od lat rozwija działalność badawczo-rozwojową prowadzoną samodzielnie oraz przy udziale jednostek naukowych, co stanowi jej niewątpliwą przewagę konkurencyjną. Obecnie na rynku oferuje produkty takie jak skutery, konsole nawigacyjne oraz urządzenia podwodne zaprojektowane na potrzeby wojskowe.

 

 

nurek pod wodą ze skuterem podwodnym seacraft
nurek pod wodą
nurek płynący ze skuterem podwodnym seacraft

Potrzeby

Współpracę ze spółką Marine Tech nawiązaliśmy, gdy była na etapie poszukiwania zewnętrznego finansowania na utworzenie i wdrożenie do produkcji rozwiązań opracowanych w efekcie własnych badań. Zespół badawczy Marin Tech zakończył 18-miesięczne prace nad nowym produktem. W efekcie powstał projekt najnowocześniejszego na świecie skutera podwodnego przeznaczonego do użytku rekreacyjnego.

Spółka zgłosiła się do nas, gdyż nie posiadała odpowiednich maszyn oraz zasobów, które pozwalałyby na wyprodukowanie nowego produktu na skalę przemysłową. Oczekiwała wsparcia w zakresie doboru odpowiedniego konkursu, który umożliwiał stworzenie w ramach projektu linii demonstracyjnej. Dzięki opracowaniu przez spółkę Marine Tech własnych prac badawczo-rozwojowych, mogliśmy zaproponować przygotowanie i złożenie wniosku w jednym z konkursów inwestycyjnych – w tym przypadku był to PO IR 3.2.1 Badania na rynek.

mężczyzna trzymający skuter podwodny seacraft

Efekty

Uzyskane dofinansowanie pozwoliło na utworzenie kompletnej linii technologicznej składającej się z takich urządzeń jak: formy wtryskowe, zgrzewarka numeryczna, stanowisko pomiarowe do badań źródeł zasilania oraz hamownia wodna. Utworzony park maszynowy wzbogaciła infrastruktura pomocnicza, również dofinansowana ze środków UE, pozwalającą na produkcję oraz testowanie wytwarzanych produktów.

W rezultacie obecni i przyszli klienci Marine Tech S.A. zyskali możliwość zakupu produktu o unikalnych cechach na skalę światową. Podwodny skuter jest zdecydowanie lżejszy, bardziej mobilny oraz zdolny do rozwijania prędkości wyższych, niż rozwiązania konkurencyjne.

Projekt stanowi modelowy przykład wdrożenia wyników własnych prac badawczo-rozwojowych i know-how, oraz pokazuje, jak kreowanie innowacji może przyczyniać się do rozwoju przedsiębiorstwa.

Wartość projektu

3.9 mln

Wartość dofinansowania

2.2 mln

Podobne Projekty

wiatraki pobierające energię na morzu
Case study
+

Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu firma Avimot ma szansę stworzyć kompleksowy, podwodny system transportowy.
Więcej
Case study
+

W przypadku projektów inwestycyjnych, rezultaty naszej pracy nad pozyskaniem funduszy przekładają się na zmodernizowanie zaplecza produkcyjnego polskich firm.
Więcej
Case study
+

Warto rozwijać innowacyjne rozwiązania, które przetwarzają energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych na ciepło użytkowe - tak jak nowoczesne pompy ciepła.
Więcej

Zleć nam bezpłatną wycenę i analizę Twojego projektu.

Wykorzystujemy pliki cookies, aby umożliwić użytkownikom jak najbardziej komfortowe korzystanie z naszej witryny. Używamy plików cookies także po to, aby wyświetlać treści reklamowe najbardziej odpowiadające Twoim potrzebom. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.