O firmie Marine Tech S.A.

Firma Marine Tech S.A. jest wiodącym w świecie projektantem oraz producentem najwyższej klasy skuterów podwodnych, sprzedawanych pod marką Seacraft. Dostarcza na rynek sprzęt przeznaczony zarówno dla doświadczonych pasjonatów jak i amatorów.

Spółka od lat rozwija działalność badawczo-rozwojową prowadzoną samodzielnie oraz przy udziale jednostek naukowych, co stanowi jej niewątpliwą przewagę konkurencyjną. Obecnie na rynku oferuje produkty takie jak skutery, konsole nawigacyjne oraz urządzenia podwodne zaprojektowane na potrzeby wojskowe.

Wyzwania i potrzeby

Współpracę ze spółką Marine Tech nawiązaliśmy, gdy była na etapie poszukiwania zewnętrznego finansowania na utworzenie i wdrożenie do produkcji rozwiązań opracowanych w efekcie własnych badań. Zespół badawczy Marin Tech zakończył 18-miesięczne prace nad nowym produktem. W efekcie powstał projekt najnowocześniejszego na świecie skutera podwodnego przeznaczonego do użytku rekreacyjnego.

Spółka zgłosiła się do nas, gdyż nie posiadała odpowiednich maszyn oraz zasobów, które pozwalałyby na wyprodukowanie nowego produktu na skalę przemysłową. Oczekiwała wsparcia w zakresie doboru odpowiedniego konkursu, który umożliwiał stworzenie w ramach projektu linii demonstracyjnej. Dzięki opracowaniu przez spółkę Marine Tech własnych prac badawczo-rozwojowych, mogliśmy zaproponować przygotowanie i złożenie wniosku w jednym z konkursów inwestycyjnych – w tym przypadku był to PO IR 3.2.1 Badania na rynek.

Efekty współpracy z InnovaTree

Uzyskane dofinansowanie pozwoliło na utworzenie kompletnej linii technologicznej składającej się z takich urządzeń jak: formy wtryskowe, zgrzewarka numeryczna, stanowisko pomiarowe do badań źródeł zasilania oraz hamownia wodna. Utworzony park maszynowy wzbogaciła infrastruktura pomocnicza, również dofinansowana ze środków UE, pozwalającą na produkcję oraz testowanie wytwarzanych produktów.

W rezultacie obecni i przyszli klienci Marine Tech S.A. zyskali możliwość zakupu produktu o unikalnych cechach na skalę światową. Podwodny skuter jest zdecydowanie lżejszy, bardziej mobilny oraz zdolny do rozwijania prędkości wyższych, niż rozwiązania konkurencyjne.

Projekt stanowi modelowy przykład wdrożenia wyników własnych prac badawczo-rozwojowych i know-how, oraz pokazuje, jak kreowanie innowacji może przyczyniać się do rozwoju przedsiębiorstwa.

Potrzebujesz dofinansowania?

Ty też możesz odnieść sukces w pozyskaniu dotacji. Umów się na bezpłatną konsultację z naszym ekspertem.

Podobne projekty

Poznaj inne, prawdziwe historie pozyskanych dotacji

Zobacz jak wyglądały procesy pozyskiwania dotacji, ile trwały i co się na nie składało.

Nowa linia produkcyjna dla Morele.net

Sprawdź, jak pomogliśmy Morele.net pozyskać dofinansowanie na projekt badawczo-rozwojowy: nową linię produkcyjną.

Nowa linia produkcyjna dla Opoczno SA

Sprawdź, jak pomogliśmy spółce Opoczno pozyskać dofinansowanie na projekt B+R: nową linię produkcyjną.

Innowacyjne produkty roślinne dla Bakalland

Sprawdź, jak pomogliśmy spółce Opoczno pozyskać dofinansowanie na projekt badawczo-rozwojowy: nową linię produkcyjną.

To tylko niektóre z wielu historii sukcesu jakie dla Ciebie przygotowaliśmy.

NA CO JESZCZE CZEKASZ?

Powinniśmy porozmawiać!
Wybierz dogodny dla Ciebie termin.

Te firmy umówiły z nami konsultacje

Wolisz bezpośredni kontakt?

Super! Zadzwoń do nas lub napisz maila. Odezwiemy się od razu.

Wolisz bezpośredni kontakt?

Super! Zadzwoń do nas lub napisz maila.