INNOVATREE
UMÓW BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ
INNOVATREE
INNOVATREE
Biblioteka dotacji
zbiór opon
+

Przy naszym wsparciu w procesie pozyskania dotacji klienci z sukcesem tworzą konkurencyjne produkty na skalę międzynarodową.

Klient

Makrochem S.A.

Dotacja

POIR 1.1.1. Szybka Ścieżka

O firmie

Przedsiębiorstwo Makrochem S.A. jest krajowym liderem w branży Carbon Black, czyli sadzy technicznej. Głównym produktem firmy jest sadza techniczna przeznaczona dla przemysłu oponiarskiego oraz gumowego.

Sprzedaż prowadzona jest z sukcesem zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznym. Zdolność produkcyjna Makrochem sięga 300 000 ton sadzy rocznie. Dzięki własnej flocie transportowej, spółka ma możliwość obsługiwania przedsiębiorstw MŚP oraz głównych graczy branży gumowej i oponiarskiej w wielu lokalizacjach.

Dzięki pozyskanym funduszom unijnym spółka uruchomiła własny dział badawczo-rozwojowy, a efekty jego pracy przyczyniły się do rozpoczęcia współpracy z międzynarodowym dostawcą CONTINENTAL.

tir firmy makrochem na tle biura
tir firmy makrochem w trasie na drodze

Potrzeby

Na fali sukcesu i dynamicznego rozwoju oferty produktowej, przedstawiciele spółki Makrochem zwrócili się do nas z opracowaną koncepcją prac badawczych, dotyczącą nowej gamy produktów.

Na początku niezbędne było wspólne przeprowadzenie analizy istniejącej oferty konkurencji międzynarodowej. Wyniki analizy wskazały, iż na rynku globalnym nie ma dostępnych w sprzedaży mieszanin sadzowych ani mieszanek kauczukowych, o składzie podobnym do proponowanych przez naszego klienta, oraz wykazujących kontrolowane i powtarzalne wartości parametrów fizykochemicznych.

Nowość produktowa, która miała być celem realizacji projektu zdecydowała o wyborze jednego z czołowych instrumentów pozyskania dotacji – konkursu Szybkiej Ścieżki, organizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR).

pracownik pilnujący wylewki betonu

Efekty

W efekcie współpracy zespołu InnovaTree oraz pracowników Makrochem, udało się przygotować kompletny projekt badawczy zaplanowany na 34 miesiące. Wsparcie z naszej strony było istotne szczególnie na etapie planowania budżetu, oraz poszczególnych etapów badawczych.

W celu zaplanowania realnej realizacji projektu niezbędne okazało się wnikliwe i szczegółowe określenie poszczególnych wydatków w budżecie. Należało uwzględnić wysoce innowacyjny charakter projektu, a w związku z tym – pozyskanie odpowiednich surowców i zasobów do jego realizacji, przy jednoczesnym przewidzeniu związanego z tym ryzyka. Efektem jest opracowanie 3 nowych produktów na skalę międzynarodową.

Plan badawczy zyskał przychylność ekspertów NCBiR i w rezultacie firma Makrochem zyskała możliwość realizacji projektu o wartości ponad 2,3 mln zł, w tym w dużej części finansowanego ze środków pochodzących z przyznanej dotacji.

Wartość projektu

2.3 mln

Wysokość dofinansowania

1.2 mln

Podobne projekty

trzy zaparkowane zabytkowe auta
Case study
+

Przeczytaj, jak towarzyszyliśmy naszemu klientowi podczas pracy nad innowacyjnym projektem, oraz dzieliliśmy się naszą wiedzą w zakresie dotacji i badań patentowych.
Więcej
robotnicy na rusztowaniu o zachodzie słońca
Case study
+

Współpraca z klientem skupiła się na pozyskaniu dofinansowania, dzięki któremu powstanie kompleksowa infrastruktura badawcza.
Więcej
pracownik budowlany w tunelu kolejowym
Case study
+

Sprawdź, jak pomogliśmy firmie Hufgard pozyskać dofinansowanie na prace badawczo-rozwojowe, których wynikiem będzie nowa gama domieszek do betonu.
Więcej
Case study
+

Gdy klient powierza nam rozliczanie projektu unijnego, wiemy, że zdobyliśmy jego zaufanie dzięki naszemu doświadczeniu i zaangażowaniu.
Więcej
Case study
+

Nasi specjaliści z działu rozliczeń dotacji potrafią skutecznie przeprowadzić klienta przez skomplikowane procedury zakupu usług budowlanych.
Więcej
Case study
+

Cenimy sobie współpracę z klientem, który za cel obrał sobie ciągły rozwój, a my możemy wspierać go w jego pracach badawczych.
Więcej

Zleć nam bezpłatną wycenę i analizę Twojego projektu.

Wykorzystujemy pliki cookies, aby umożliwić użytkownikom jak najbardziej komfortowe korzystanie z naszej witryny. Używamy plików cookies także po to, aby wyświetlać treści reklamowe najbardziej odpowiadające Twoim potrzebom. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.