O firmie Makrochem S.A.

Przedsiębiorstwo Makrochem S.A. jest krajowym liderem w branży Carbon Black, czyli sadzy technicznej. Głównym produktem firmy jest sadza techniczna przeznaczona dla przemysłu oponiarskiego oraz gumowego.

Sprzedaż prowadzona jest z sukcesem zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznym. Zdolność produkcyjna Makrochem sięga 300 000 ton sadzy rocznie. Dzięki własnej flocie transportowej, spółka ma możliwość obsługiwania przedsiębiorstw MŚP oraz głównych graczy branży gumowej i oponiarskiej w wielu lokalizacjach.

Dzięki pozyskanym funduszom unijnym spółka uruchomiła własny dział badawczo-rozwojowy, a efekty jego pracy przyczyniły się do rozpoczęcia współpracy z międzynarodowym dostawcą CONTINENTAL.

Wyzwania i potrzeby

Na fali sukcesu i dynamicznego rozwoju oferty produktowej, przedstawiciele spółki Makrochem zwrócili się do nas z opracowaną koncepcją prac badawczych, dotyczącą nowej gamy produktów.

Na początku niezbędne było wspólne przeprowadzenie analizy istniejącej oferty konkurencji międzynarodowej. Wyniki analizy wskazały, iż na rynku globalnym nie ma dostępnych w sprzedaży mieszanin sadzowych ani mieszanek kauczukowych, o składzie podobnym do proponowanych przez naszego klienta, oraz wykazujących kontrolowane i powtarzalne wartości parametrów fizykochemicznych.

Nowość produktowa, która miała być celem realizacji projektu zdecydowała o wyborze jednego z czołowych instrumentów pozyskania dotacji – konkursu Szybkiej Ścieżki, organizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR).

W efekcie współpracy naszego zespołu ze specjalistami firmy Makrochem, wspólnie przygotowany wniosek o dofinansowanie w ramach konkursu Szybka Ścieżka został zaakceptowany, dzięki czemu dotacja została przyznana.

Wiedząc, że mamy zielone światło na drodze do podejmowania kolejnych kroków związanych z dofinansowaniem firmy Makrochem, zajęliśmy się wstępną analizą oczekiwań klienta, która pozwoliła nam przygotować usługę dostosowaną do jego wymagań. Uzgodniliśmy sposoby naszej współpracy i rozpoczęliśmy działania nad rozliczaniem projektu unijnego.

Efekty współpracy z InnovaTree

W efekcie współpracy zespołu InnovaTree oraz pracowników Makrochem, udało się przygotować kompletny projekt badawczy zaplanowany na 34 miesiące. Wsparcie z naszej strony było istotne szczególnie na etapie planowania budżetu, oraz poszczególnych etapów badawczych.

W celu zaplanowania realnej realizacji projektu niezbędne okazało się wnikliwe i szczegółowe określenie poszczególnych wydatków w budżecie. Należało uwzględnić wysoce innowacyjny charakter projektu, a w związku z tym – pozyskanie odpowiednich surowców i zasobów do jego realizacji, przy jednoczesnym przewidzeniu związanego z tym ryzyka. Efektem jest opracowanie 3 nowych produktów na skalę międzynarodową.

Plan badawczy zyskał przychylność ekspertów NCBiR i w rezultacie firma Makrochem zyskała możliwość realizacji projektu o wartości ponad 2,3 mln zł, w tym w dużej części finansowanego ze środków pochodzących z przyznanej dotacji.

Realizowany projekt dopiero co zakończył fazę przygotowawczą i przeszedł do realizacji zadań wskazanych we wniosku o dofinansowanie. Zakończono pierwszy kwartał zaplanowanego projektu i podsumowano dotychczas osiągnięte wyniki, oraz złożono pierwszy wniosek o płatność.

Potrzebujesz dofinansowania?

Ty też możesz odnieść sukces w pozyskaniu dotacji. Umów się na bezpłatną konsultację z naszym ekspertem.

Podobne projekty

Poznaj inne, prawdziwe historie pozyskanych dotacji

Zobacz jak wyglądały procesy pozyskiwania dotacji, ile trwały i co się na nie składało.

Nowa linia produkcyjna dla Morele.net

Sprawdź, jak pomogliśmy Morele.net pozyskać dofinansowanie na projekt badawczo-rozwojowy: nową linię produkcyjną.

Nowa linia produkcyjna dla Opoczno SA

Sprawdź, jak pomogliśmy spółce Opoczno pozyskać dofinansowanie na projekt B+R: nową linię produkcyjną.

Innowacyjne produkty roślinne dla Bakalland

Sprawdź, jak pomogliśmy spółce Opoczno pozyskać dofinansowanie na projekt badawczo-rozwojowy: nową linię produkcyjną.

To tylko niektóre z wielu historii sukcesu jakie dla Ciebie przygotowaliśmy.

NA CO JESZCZE CZEKASZ?

Powinniśmy porozmawiać!
Wybierz dogodny dla Ciebie termin.

Te firmy umówiły z nami konsultacje

Wolisz bezpośredni kontakt?

Super! Zadzwoń do nas lub napisz maila. Odezwiemy się od razu.

Wolisz bezpośredni kontakt?

Super! Zadzwoń do nas lub napisz maila.