O firmie Hufgard Polska Sp. z o.o.

Firma Hufgard działa w oparciu o wieloletnie doświadczenie w zakresie produkcji chemii budowlanej. Nazwa firmy kojarzona jest z wysokimi kompetencjami i doświadczeniem w zakresie produkcji materiałów budowlanych. Hufgard rozpoczął swoją działalność w Polsce w 2007 roku.

Ukierunkowanie na innowacyjny rozwój produktów, wysoką jakość i kompetentne doradztwo, zagwarantowały firmie uznanie i zaufanie ze strony klientów.

Wyzwania i potrzeby

Spółka Hufgard zgłosiła się do nas po nieudanej próbie pozyskania dofinansowania na rozwój prac badawczo-rozwojowych. Dzięki pozyskaniu zaufania klienta mogliśmy na nowo zbadać i ocenić szanse spółki na pozyskanie dotacji.

W toku prac nad projektem poznaliśmy koncepcję nowej gamy produktów, która stała się głównym kierunkiem badań w projekcie: domieszek dyspergujących dedykowanych do betonu wilgotnego formowanego w procesie wibroprasowania. Wspólnie przeprowadzona analiza wewnętrznych potrzeb firmy wykazała potrzebę zmodyfikowania projektu i przedłożenia do oceny Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) planu badawczego w nowej, odmienionej formie.

Jedną z istotnych potrzeb firmy było wsparcie przy organizowaniu współpracy z Polską Akademią Nauk w Łodzi, oraz przeprowadzenie wnikliwej inwentaryzacji zasobów własnych firmy, których wykorzystanie będzie możliwe w projekcie.

Efekty współpracy z InnovaTree

W efekcie naszej współpracy firma Hufgard uzyskała możliwość realizacji pierwszego projektu badawczego współfinansowanego z funduszy unijnych.

Efektem wdrożenia rezultatów projektu, będzie dostarczenie na rynek środka do betonu wibroprasowanego, który pozwoli na poprawę urabialności betonu, bez konieczności zwiększania ilości wody zarobowej. W rezultacie, dzięki funduszom unijnym, firma zaoferuje konkurencyjne produkty dzięki zwiększeniu ich jakości w zakresie wytrzymałości na rozciąganie, nasiąkliwości, mrozoodporności i ścieralności. Obecnie na rynku nie są dostępne domieszki czy środki pozwalające na uzyskanie parametrów użytkowych na poziomie, który planowany jest do osiągnięcia w toku projektu.

Dofinansowanie dla projektu wyniosło ponad 3,9 mln PLN. Taka kwota dotacji pozwoli na przeprowadzenie prac badawczo-rozwojowych, w wyniku których ma powstać nowa gama domieszek. Jedną z kluczowych wartości projektu badawczego, są planowane testy aplikacji domieszek w produktach – test można przeprowadzić, dzięki możliwości wynajęcia linii technologicznych klientów docelowych.

POSZUKUJESZ DOFINANSOWANIA?

Umów się bezpłatną konsultację, a nasz doradca w 30 minut znajdzie dofinansowanie dopasowane do potrzeb Twojej firmy.

Podobne projekty

Poznaj inne, prawdziwe historie pozyskanych dotacji

Zobacz jak wyglądały procesy pozyskiwania dotacji, ile trwały i co się na nie składało.

Nowa linia produkcyjna dla Morele.net

Sprawdź, jak pomogliśmy Morele.net pozyskać dofinansowanie na projekt badawczo-rozwojowy: nową linię produkcyjną.

Nowa linia produkcyjna dla Opoczno SA

Sprawdź, jak pomogliśmy spółce Opoczno pozyskać dofinansowanie na projekt B+R: nową linię produkcyjną.

Innowacyjne produkty roślinne dla Bakalland

Sprawdź, jak pomogliśmy spółce Bakalland pozyskać dofinansowanie na projekt badawczo-rozwojowy: nową linię produkcyjną.

To tylko niektóre z wielu historii sukcesu jakie dla Ciebie przygotowaliśmy.

NA CO JESZCZE CZEKASZ?

Powinniśmy porozmawiać!
Wybierz dogodny dla Ciebie termin.

Te firmy umówiły z nami konsultacje

Wolisz bezpośredni kontakt?

Super! Zadzwoń do nas lub napisz maila. Odezwiemy się od razu.

Wolisz bezpośredni kontakt?

Super! Zadzwoń do nas lub napisz maila.