O firmie H2O Chemical Sp. z o.o.

Firma H2O Chemical jest profesjonalną i dysponującą najnowocześniejszymi urządzeniami pralnią, która gwarantuje klientom najwyższą jakość świadczonych usług. Wykorzystuje przy tym zaawansowane linie technologiczne, które wymagają odpowiednich atestów oraz świadectw jakości.

Przedsiębiorstwo świadczy usługi prania przemysłowego, które kieruje szczególnie do branży turystycznej i gastronomicznej – hoteli i restauracji. H2O Chemical obsługuje codziennie aż 50 dużych i popularnych obiektów, takich jak hotele grupy Arche, hotele sieci Fokus, Domy Pomocy Społecznej oraz jednostki penitencjarne i zakłady pracy.

Wyzwania i potrzeby

Przedsiębiorstwo H2O Chemical znajduje się w krajowej czołówce firm rynku pralniczego. Stawia na ciągły rozwój i dba o swoją pozycję, a w związku z tym rozpoczęło działalność eksportową na rynek niemiecki. Wywołało to potrzebę opracowania i wdrożenia rozwiązań procesowych, które w znaczącym stopniu przewyższą obecną i znaną już technikę wykorzystywaną w tej branży.

Punktem wyjścia do prac nad nowoczesnym procesem było wykorzystanie ozonu do dezynfekcji i wybielania tekstyliów w technologii prania mokrego. Firma pozyskała dotację na zrealizowanie swoich działań, czyli uruchomienie demonstracyjnego tunelu pralniczego, który będzie pracował według nowej technologii.

Efekty współpracy z InnovaTree

Dzięki otrzymanej dotacji firma H2O Chemical podniesie usługi prania przemysłowego. Proces prania zgodny z nową technologią pozwoli na uzyskanie wysokiej czystości bakteriologicznej, która jest niezbędna szczególnie dla obiektów medycznych. Spadek wytrzymałości tekstyliów pranych w nowej technologii H2O Chemical będzie dużo mniejszy, a tym samym tekstylia zachowają dłuższą trwałość.

Dotacja przyznana innowacyjnemu projektowi firmy wyniosła 11,03 MLN PLN co pozwoliło firmie nabyć i uruchomić demonstracyjny tunel pralniczy oraz pokryć wynagrodzenia podwykonawców zaangażowanych w projekt, materiałów do niego użytych, a także surowców i tekstyliów wykorzystywanych w trakcie prac nad nową technologią.

Każde przyznane dofinansowanie wymaga rozliczenia. Firma H2O Chemical poprosiła nas o pomoc również w tym działaniu. Wsparcie dla H2O Chemical w zakresie poprawności rozliczeń w dużej mierze zależy od sprawnej i efektywnej współpracy. Niezwykle istotne było wypracowanie praktyki i sprawdzonych rozwiązań w zakresie oznakowania dokumentacji, płynnego przepływu obiegu dokumentów oraz merytorycznej współpracy z kierownikiem projektu firmy. Podczas współpracy przy rozliczeniu ważne jest harmonijne działanie z księgowością, która w przypadku spółki H2O Chemicals przebiega wzorcowo.

Plany badawcze H2O Chemical wzbudziły ogromne zainteresowanie na europejskim rynku pralniczym. Do przedsiębiorstwa zgłaszają się liderzy rynku, którzy chcieliby nabyć prawa w formie licencji do planowanego rozwiązania.

Potrzebujesz dofinansowania?

Ty też możesz odnieść sukces w pozyskaniu dotacji. Umów się na bezpłatną konsultację z naszym ekspertem.

Podobne projekty

Poznaj inne, prawdziwe historie pozyskanych dotacji

Zobacz jak wyglądały procesy pozyskiwania dotacji, ile trwały i co się na nie składało.

Nowa linia produkcyjna dla Morele.net

Sprawdź, jak pomogliśmy Morele.net pozyskać dofinansowanie na projekt badawczo-rozwojowy: nową linię produkcyjną.

Nowa linia produkcyjna dla Opoczno SA

Sprawdź, jak pomogliśmy spółce Opoczno pozyskać dofinansowanie na projekt B+R: nową linię produkcyjną.

Innowacyjne produkty roślinne dla Bakalland

Sprawdź, jak pomogliśmy spółce Opoczno pozyskać dofinansowanie na projekt badawczo-rozwojowy: nową linię produkcyjną.

To tylko niektóre z wielu historii sukcesu jakie dla Ciebie przygotowaliśmy.

NA CO JESZCZE CZEKASZ?

Powinniśmy porozmawiać!
Wybierz dogodny dla Ciebie termin.

Te firmy umówiły z nami konsultacje

Wolisz bezpośredni kontakt?

Super! Zadzwoń do nas lub napisz maila. Odezwiemy się od razu.

Wolisz bezpośredni kontakt?

Super! Zadzwoń do nas lub napisz maila.