O firmie Gillmet Sp. z o.o.

Gillmet to ludzie kultywujący od pięciu pokoleń tradycje związane z działalnością wytwórczą w branży wyrobów metalowych. W 2011 roku firma obchodziła 100-lecie historii swojej działalności.

Dynamiczny rozwój i doświadczenie nabyte przez tak długi czas – począwszy od protoplastów rodziny Gilla rozpoczynających wytwórczość w kuźniach, po obecnych współwłaścicieli firmy kierujących produkcją w pełni nowoczesnym zakładzie – pozwalają sprostać najnowszym wymogom technicznym i technologicznym.

Obecnie spółka posiada 3 zakłady: Ocynkownia GILLMET oraz Centrum Serwisowe Stali Starogard w Starogardzie Gdańskim, Ocynkownia Północ GILLMET w Wocławach oraz Wytwórnia konstrukcji stalowych w Rokocinie. W ramach grupy GILLMET funkcjonuje również GILLMET Horses, który specjalizuje się w budowie obiektów hippicznych.

Wyzwania i potrzeby

Współpracę z firmą Gillmet rozpoczęliśmy w momencie podjęcia przez spółkę decyzji o wdrożeniu wyników prac badawczo-rozwojowych. Przedsiębiorstwo planowało stworzyć linię do świadczenia nowej usługi, polegającej na nanoszeniu powłoki cynkowniczej zabezpieczającej wyroby ze stali.

Nasz zespół docenił potencjał przedstawionego rozwiązania i zaproponował klientowi udział w konkursie POIR 3.2.1 – Kredyt na Innowacje Technologiczne, który umożliwia wdrożenie wyników badań własnych lub zakupionych. Wymogi konkursu narzucają konieczność weryfikacji zdolności kredytowej startującej firmy przez bank komercyjny na podstawie przedstawionych analiz finansowych. Zadaniem naszego zespołu było przygotowanie klienta do dwuetapowego udział w konkursie.

Efekty współpracy z InnovaTree

Na podstawie przygotowanej przez nasz zespół dokumentacji, klient uzyskał promesę kredytową od banku, która była wymogiem udziału w konkursie. Projekt został pozytywnie oceniony przez grupę ekspertów, co w konsekwencji zdecydowało o przyznaniu premii technologicznej na kwotę ponad 2 mln zł.

Firma Gillmet zmodernizuje halę o wielkości 1750 m2, oraz zakupi środki trwałe takie jak: gazowy piec cynkowniczy z kabiną, systemem dozowania gazu obojętnego i instalację do osadzania warstw zabezpieczających w procesie cynkowania ogniowego.

Potrzebujesz dofinansowania?

Ty też możesz odnieść sukces w pozyskaniu dotacji. Umów się na bezpłatną konsultację z naszym ekspertem.

Podobne projekty

Poznaj inne, prawdziwe historie pozyskanych dotacji

Zobacz jak wyglądały procesy pozyskiwania dotacji, ile trwały i co się na nie składało.

Nowa linia produkcyjna dla Morele.net

Sprawdź, jak pomogliśmy Morele.net pozyskać dofinansowanie na projekt badawczo-rozwojowy: nową linię produkcyjną.

Nowa linia produkcyjna dla Opoczno SA

Sprawdź, jak pomogliśmy spółce Opoczno pozyskać dofinansowanie na projekt B+R: nową linię produkcyjną.

Innowacyjne produkty roślinne dla Bakalland

Sprawdź, jak pomogliśmy spółce Opoczno pozyskać dofinansowanie na projekt badawczo-rozwojowy: nową linię produkcyjną.

To tylko niektóre z wielu historii sukcesu jakie dla Ciebie przygotowaliśmy.

NA CO JESZCZE CZEKASZ?

Powinniśmy porozmawiać!
Wybierz dogodny dla Ciebie termin.

Te firmy umówiły z nami konsultacje

Wolisz bezpośredni kontakt?

Super! Zadzwoń do nas lub napisz maila. Odezwiemy się od razu.

Wolisz bezpośredni kontakt?

Super! Zadzwoń do nas lub napisz maila.