O firmie Generiks Sp z o.o.

Firma Generiks Sp. z o.o. sp. k. działa na rynku od 2010 roku. Przedmiotem działalności spółki jest sprzedaż środków ochrony roślin (insektycydy, herbicydy, środki grzybobójcze), preparatów biobójczych oraz produkcja i sprzedaż nawozów i adiuwantów.

Od początku działalności firma koncentrowała się na zdobyciu technologii, w tym receptur do produkcji i zezwoleń umożliwiających wprowadzenie do obrotu między innymi produktów biobójczych, nawozów oraz adiuwantów. Stała współpraca z ośrodkami badawczymi przyczyniła się do opracowywania własnych receptur.

Obecnie oferta firmy bazuje na własnej produkcji asortymentu środków ochrony roślin, a także obejmuje usługi formulacji i konfekcji. W 2015 roku spółka Generiks zakupiła własny obiekt magazynowo-biurowy, w którym wydzielone zostało laboratorium przeznaczone na prace badawczo-rozwojowe.

Wyzwania i potrzeby

Producent potrzebował dofinansowania na opracowanie innowacji produktowej w postaci organiczno-mineralnego wieloskładnikowego nawozu dolistnego.

Koncepcja zakładała stworzenie receptury nowego nawozu zawierającego składniki, które można podzielić na 4 grupy występujące w różnych proporcjach: makroelementy, mikroelementy, substancje pochodzenia roślinnego oraz kwasy fulwowe. Żaden z konkurentów Generiks nie posiadał w swojej ofercie podobnych produktów, dlatego produkt naszego klienta i jego możliwości wdrożenia na rynek producentów zbóż i warzyw krył w sobie duży potencjał rozwojowy i potrzebował funduszy unijnych.

Najtrudniejszą potrzebą do spełnienia było prawidłowe oszacowanie kosztów projektu, ponieważ technologia po którą zamierzał sięgnąć klient, dopiero została wdrożona na rynek europejski.

Efekty współpracy z InnovaTree

Postawiony cel projektowy na który firma potrzebowała dofinansowania był bardzo ambitny, ponieważ zakładał skorzystanie z rozwiązań, które dopiero co zostały skierowane do przemysłowego wykorzystania, a poziom konkurencji był bardzo wysoki. Niestety, nie udało się w racjonalny sposób zakwalifikować kluczowego kosztu w projekcie – była nim zaawansowana aparatura badawcza – co uniemożliwiło skuteczne złożenie projektu.

Należy jednak podkreślić, iż w toku intensywnej pracy nad projektem wspólnie opracowaliśmy pełną agendę badawczą – potrzeby klientów zostały dokładnie określone i wyspecyfikowane.

Istotnym efektem współpracy była również przeprowadzona analiza zdolności patentowej rozwiązania, która została ujęta w raporcie z Badań Stanu Techniki wraz z wnikliwą analizą rynku. Te działania pozwoliły wesprzeć firmę Generiks w wyspecyfikowaniu nowości produktowych na skalę europejską.

POSZUKUJESZ DOFINANSOWANIA?

Umów się bezpłatną konsultację, a nasz doradca w 30 minut znajdzie dofinansowanie dopasowane do potrzeb Twojej firmy.

Podobne projekty

Poznaj inne, prawdziwe historie pozyskanych dotacji

Zobacz jak wyglądały procesy pozyskiwania dotacji, ile trwały i co się na nie składało.

Nowa linia produkcyjna dla Morele.net

Sprawdź, jak pomogliśmy Morele.net pozyskać dofinansowanie na projekt badawczo-rozwojowy: nową linię produkcyjną.

Nowa linia produkcyjna dla Opoczno SA

Sprawdź, jak pomogliśmy spółce Opoczno pozyskać dofinansowanie na projekt B+R: nową linię produkcyjną.

Innowacyjne produkty roślinne dla Bakalland

Sprawdź, jak pomogliśmy spółce Bakalland pozyskać dofinansowanie na projekt badawczo-rozwojowy: nową linię produkcyjną.

To tylko niektóre z wielu historii sukcesu jakie dla Ciebie przygotowaliśmy.

NA CO JESZCZE CZEKASZ?

Powinniśmy porozmawiać!
Wybierz dogodny dla Ciebie termin.

Te firmy umówiły z nami konsultacje

Wolisz bezpośredni kontakt?

Super! Zadzwoń do nas lub napisz maila. Odezwiemy się od razu.

Wolisz bezpośredni kontakt?

Super! Zadzwoń do nas lub napisz maila.