O firmie Fanar S.A

Firma Fanar S.A. jest wiodącym producentem narzędzi do obróbki skrawaniem. Dzięki nabytej wiedzy i doświadczeniu firma oferuje nowoczesne produkty spełniające najwyższe wymagania co do jakości. Fanar S.A. posiada nowoczesny park maszynowy oraz korzysta z najnowszej technologii do wykonywania oferowanych produktów. Produkty tego przedsiębiorstwa takie jak narzędzia do gwintów oraz narzędzia frezarskie i wiertarskie cenią odbiorcy z całego świata – są to liderzy branży motoryzacyjnej, medycznej, a także lotniczej.

Wyzwania i potrzeby

Producent starał się o dotację z uwagi na potrzebę opracowania innowacji produktowej, która znacząco przewyższy ofertę konkurencji na rynku. Aby to osiągnąć, firmie zależało na wyprodukowaniu nowego rodzaju wygniataków, które wykorzystywane będą w procesach obróbki plastycznej na zimno. Pozwolą również na bezwiórowe i plastyczne kształtowanie gwintów. Rozwiązanie opracowane przez firmę Fanar jest niezmiernie atrakcyjne dla producentów działających w branżach automotive i sprzętów AGD.

Nowe produkty będą cechowały się podniesioną trwałością narzędzia w porównaniu z konkurencyjnymi produktami. Będą uniwersalne, dzięki czemu pozwolą na pracę w szerokim spektrum materiałów plastycznych. Dzięki tej innowacji wzrośnie prędkość obrotowa wygniataków w trakcie pracy, co pozwoli na szybsze wygniatanie gwintów.

Efekty współpracy z InnovaTree

Projekt badawczy dotyczył wygniataków, których podstawowym zastosowaniem jest bezwiórowa obróbka detali cienkościennych. Cechował się innowacyjnością na skalę międzynarodową. Zakładał realizację dwóch etapów: jednego etapu badań przemysłowych i jednego etapu prac rozwojowych.

Z otrzymanego dofinansowania w postaci 6,80 milionów przedsiębiorca mógł pokryć koszty wynagrodzeń pracowników, koszty podwykonawstwa, koszty materiałów niezbędnych do wytworzenia wielu serii prototypów, oraz koszty promocji i audytu projektu, a także koszty pośrednie, czyli te, które można przeznaczyć zgodnie z własnym uznaniem, np. na wynagrodzenia kadry zarządzającej, media czy transport.

Potrzebujesz dofinansowania?

Ty też możesz odnieść sukces w pozyskaniu dotacji. Umów się na bezpłatną konsultację z naszym ekspertem.

Podobne projekty

Poznaj inne, prawdziwe historie pozyskanych dotacji

Zobacz jak wyglądały procesy pozyskiwania dotacji, ile trwały i co się na nie składało.

Nowa linia produkcyjna dla Morele.net

Sprawdź, jak pomogliśmy Morele.net pozyskać dofinansowanie na projekt badawczo-rozwojowy: nową linię produkcyjną.

Nowa linia produkcyjna dla Opoczno SA

Sprawdź, jak pomogliśmy spółce Opoczno pozyskać dofinansowanie na projekt B+R: nową linię produkcyjną.

Innowacyjne produkty roślinne dla Bakalland

Sprawdź, jak pomogliśmy spółce Opoczno pozyskać dofinansowanie na projekt badawczo-rozwojowy: nową linię produkcyjną.

To tylko niektóre z wielu historii sukcesu jakie dla Ciebie przygotowaliśmy.

NA CO JESZCZE CZEKASZ?

Powinniśmy porozmawiać!
Wybierz dogodny dla Ciebie termin.

Te firmy umówiły z nami konsultacje

Wolisz bezpośredni kontakt?

Super! Zadzwoń do nas lub napisz maila. Odezwiemy się od razu.

Wolisz bezpośredni kontakt?

Super! Zadzwoń do nas lub napisz maila.