INNOVATREE
UMÓW BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ
INNOVATREE
INNOVATREE
Biblioteka dotacji
+

Dowiedz się, jak pozyskaliśmy dofinansowanie do projektu, który ma szansę rozwinąć branżę automotive.

Klient

Fanar S.A

Dotacja

Szybka Ścieżka Mazowiecka

O firmie

Firma Fanar S.A. jest wiodącym producentem narzędzi do obróbki skrawaniem. Dzięki nabytej wiedzy i doświadczeniu firma oferuje nowoczesne produkty spełniające najwyższe wymagania co do jakości. Fanar S.A. posiada nowoczesny park maszynowy oraz korzysta z najnowszej technologii do wykonywania oferowanych produktów. Produkty tego przedsiębiorstwa takie jak narzędzia do gwintów oraz narzędzia frezarskie i wiertarskie cenią odbiorcy z całego świata – są to liderzy branży motoryzacyjnej, medycznej, a także lotniczej.

Zakres usług

Potrzeby

Producent starał się o dotację z uwagi na potrzebę opracowania innowacji produktowej, która znacząco przewyższy ofertę konkurencji na rynku. Aby to osiągnąć, firmie zależało na wyprodukowaniu nowego rodzaju wygniataków, które wykorzystywane będą w procesach obróbki plastycznej na zimno. Pozwolą również na bezwiórowe i plastyczne kształtowanie gwintów. Rozwiązanie opracowane przez firmę Fanar jest niezmiernie atrakcyjne dla producentów działających w branżach automotive i sprzętów AGD.

Nowe produkty będą cechowały się podniesioną trwałością narzędzia w porównaniu z konkurencyjnymi produktami. Będą uniwersalne, dzięki czemu pozwolą na pracę w szerokim spektrum materiałów plastycznych. Dzięki tej innowacji wzrośnie prędkość obrotowa wygniataków w trakcie pracy, co pozwoli na szybsze wygniatanie gwintów.

Efekty

Projekt badawczy dotyczył wygniataków, których podstawowym zastosowaniem jest bezwiórowa obróbka detali cienkościennych. Cechował się innowacyjnością na skalę międzynarodową. Zakładał realizację dwóch etapów: jednego etapu badań przemysłowych i jednego etapu prac rozwojowych.

Z otrzymanego dofinansowania w postaci 6,80 milionów przedsiębiorca mógł pokryć koszty wynagrodzeń pracowników, koszty podwykonawstwa, koszty materiałów niezbędnych do wytworzenia wielu serii prototypów, oraz koszty promocji i audytu projektu, a także koszty pośrednie, czyli te, które można przeznaczyć zgodnie z własnym uznaniem, np. na wynagrodzenia kadry zarządzającej, media czy transport.

Wartość projektu

10.6 mln

Wysokość dofinansowania

6.8 mln

Podobne projekty

Case study
+

Aviacom z wykorzystaniem dotacji opracuje autonomiczne drony dedykowane dla rolnictwa precyzyjnego, czym też wykreuje nowy segment rynku.
Więcej
Case study
+

Sprawdź, jak OPEGIEKA wyróżni się na tle swojej konkurencji dzięki dofinansowaniu, które usprawni dotychczasowe usługi geoinformacyjne i udoskonali tworzenie map.
Więcej
Case study
+

Dzięki dofinansowaniu MLB Biotrade wprowadzi przełomową technologię na rynek spożywczy i liofilizatów oraz zwiększy swoją efektywność produkcyjną.
Więcej
kable
Case study
+

Przełomowe innowacje często wymagają współpracy świata nauki ze światem przemysłu. Sprawdź, w jaki sposób opracowano hybrydowe i konfigurowalne magazyny energii.
Więcej
chleb-w-srodku
Case study
+

Z niejednego pieca chleb jedliśmy - 2,34 mln złotych na projekt badawczo-rozwojowy z zakresu produkcji pieczywa wzbogaconego o witaminy i mikroelementy.
Więcej
woda
Case study
+

Lider branży ceramiki łazienkowej Roca dzięki środkom z Funduszy Europejskich zrewolucjonizuje proces produkcji oraz znacząco ulepszy swoje produkty końcowe.
Więcej
owady
Case study
+

Naszym celem jest pozyskanie dotacji, która pozwoli finansować prace badawczo-rozwojowe skutkujące opracowaniem innowacji produktowej i procesowej.
Więcej
migdaly
Case study
+

Dowiedz się, jak dofinansowanie w wysokości 3 mln zł umożliwi firmie Bakalland stworzenie nowych produktów z wykorzystaniem białek roślinnych i innowacyjnych metod produkcji.
Więcej
wizjer
Case study
+

W przeciągu 4 tygodni udało nam się stworzyć projekt, który otrzymał 4-milionową dotacje na badania z dziedziny cyberbezpieczeństwa.
Więcej
rosliny-w-grzadkach
Case study
+

Uprawy wertykalne pojawiają się na polskim rynku. Mieliśmy okazję pracować nad projektem badań, które dotyczyły oświetlania tego typu upraw.
Więcej
Microcontroller
Case study
+

Nasza współpraca rozpoczęła się znacznie wcześniej, niż w momencie ogłoszenia Szybkiej Ścieżki na Innowacje Cyfrowe. ...
Więcej
Case study
+

Nasza współpraca z liderem rynku pralniczego miała swoją kontynuację w procesie rozliczania przyznanej dotacji.
Więcej

Zleć nam bezpłatną wycenę i analizę Twojego projektu.

Wykorzystujemy pliki cookies, aby umożliwić użytkownikom jak najbardziej komfortowe korzystanie z naszej witryny. Używamy plików cookies także po to, aby wyświetlać treści reklamowe najbardziej odpowiadające Twoim potrzebom. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.