O firmie CDM Sp. z o.o.

Spółka CDM jest wiodącym dostawcą polipropylenowych folii opakowaniowych BOPP i CAST PP dla branży opakowań giętkich w Polsce. Firma sprzedaje miesięcznie średnio 650 ton folii polipropylenowych.

Przedsiębiorstwo od lat inwestuje w nowe technologie, które rozwija we współpracy z uczelniami, a także we własnym dziale prac badawczo-rozwojowych i laboratorium. Rozwój CDM Sp. z o.o. można określić mianem przejścia drogi od imitacji do innowacji, przy istotnym wsparciu i roli funduszy unijnych.

Wyzwania i potrzeby

Główną potrzebą przedsiębiorstwa CDM, było uniezależnienie się od zewnętrznych dostawców rozwiązań technologicznych w postaci linii i maszyn do produkcji opakowań.

Budowany przez lata potencjał kadrowy oraz zgromadzone know-how firmy, pozwoliły na sformułowanie własnej koncepcji rozwiązań technologicznych. Dzięki przemyślanym rozwiązaniom, możliwe będzie uzyskanie nowego rodzaju opakowania, które będzie zarówno kompostowalne, jak i biodegradowalne. Spółka wytworzy opakowanie ze szczególnym przeznaczeniem dla producentów roślin z upraw hydroponicznych, sałat oraz ziół, a także kwiatów, bukietów i roślin doniczkowych.

Firma CDM Sp. z o.o. od lat korzysta z funduszy unijnych, które pomagają jej się rozwijać. W tak długim okresie pozyskała wiele doświadczeń w zakresie realizacji projektów dotyczących dofinansowania dla firm. Jednakże, pomimo tylu lat działalności spółka zdecydowała się na skorzystanie z naszego wsparcia i doświadczenia w procesie rozliczania dotacji unijnej. Podjęcie decyzji wynikało z ciągłych zmian zachodzących w zasadach realizacji projektów unijnych, które wynikają z konieczności dostosowywania polskich przepisów do zasady konkurencyjności.

Efekty współpracy z InnovaTree

Prace badawczo-rozwojowe objęły zagadnienia z obszaru innowacji procesowej – nowego sposobu wytwarzania opakowań, a także innowacji produktowej, w postaci typoszeregu opakowań o cechach i właściwościach niedostępnych wśród rozwiązań konkurencyjnych.

Rezultatem projektu będzie stworzenie demonstracyjnej linii technologicznej, dzięki której CDM Sp. z o.o. wprowadzi na rynek nowy, konkurencyjny produkt. Automatycznie zostaną podniesione także moce produkcyjne przedsiębiorstwa.

Dofinansowanie dla projektu firmy wyniosło niespełna 2 mln PLN i pozwoliło sfinansować koszty takie jak wynagrodzenia pracowników, surowce i materiały, usługi podwykonawcy oraz budowę linii technologicznej.

Główną rolą naszego zespołu przy współpracy z firmą CDM było wyjaśnianie i przygotowywanie procedur związanych z realizacją projektu, a także kontrolowanie go w zakresie formalno-administracyjnym. Dotychczas, udało nam się zatrudnić kadrę projektu oraz dostosować istniejące procedury w przedsiębiorstwie tak, aby były zgodne z procedurami instytucji unijnych.

POSZUKUJESZ DOFINANSOWANIA?

Umów się bezpłatną konsultację, a nasz doradca w 30 minut znajdzie dofinansowanie dopasowane do potrzeb Twojej firmy.

Podobne projekty

Poznaj inne, prawdziwe historie pozyskanych dotacji

Zobacz jak wyglądały procesy pozyskiwania dotacji, ile trwały i co się na nie składało.

Nowa linia produkcyjna dla Morele.net

Sprawdź, jak pomogliśmy Morele.net pozyskać dofinansowanie na projekt badawczo-rozwojowy: nową linię produkcyjną.

Nowa linia produkcyjna dla Opoczno SA

Sprawdź, jak pomogliśmy spółce Opoczno pozyskać dofinansowanie na projekt B+R: nową linię produkcyjną.

Innowacyjne produkty roślinne dla Bakalland

Sprawdź, jak pomogliśmy spółce Bakalland pozyskać dofinansowanie na projekt badawczo-rozwojowy: nową linię produkcyjną.

To tylko niektóre z wielu historii sukcesu jakie dla Ciebie przygotowaliśmy.

NA CO JESZCZE CZEKASZ?

Powinniśmy porozmawiać!
Wybierz dogodny dla Ciebie termin.

Te firmy umówiły z nami konsultacje

Wolisz bezpośredni kontakt?

Super! Zadzwoń do nas lub napisz maila. Odezwiemy się od razu.

Wolisz bezpośredni kontakt?

Super! Zadzwoń do nas lub napisz maila.