INNOVATREE
UMÓW BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ
INNOVATREE
INNOVATREE
Biblioteka dotacji
plastikowa brązowa folia
+

Dowiedz się, jak dzięki pozyskaniu dotacji unijnej wsparliśmy klienta w uruchomieniu demonstracyjnej linii technologicznej, która pomogła wprowadzić na rynek nowy, konkurencyjny produkt.

Klient

CDM Sp. z o.o.

Dotacja

RPO łódzkie 1.2.2

O firmie

Spółka CDM jest wiodącym dostawcą polipropylenowych folii opakowaniowych BOPP i CAST PP dla branży opakowań giętkich w Polsce. Firma sprzedaje miesięcznie średnio 650 ton folii polipropylenowych.

Przedsiębiorstwo od lat inwestuje w nowe technologie, które rozwija we współpracy z uczelniami, a także we własnym dziale prac badawczo-rozwojowych i laboratorium. Rozwój CDM Sp. z o.o. można określić mianem przejścia drogi od imitacji do innowacji, przy istotnym wsparciu i roli funduszy unijnych.

Zakres usług

maszyna do opakowań plastikowych conslit
maszyna produkująca plastikowe opakowania
magazyn z wózkiem widłowym transportującym produkty

Potrzeby

Główną potrzebą przedsiębiorstwa CDM, było uniezależnienie się od zewnętrznych dostawców rozwiązań technologicznych w postaci linii i maszyn do produkcji opakowań.

Budowany przez lata potencjał kadrowy oraz zgromadzone know-how firmy, pozwoliły na sformułowanie własnej koncepcji rozwiązań technologicznych. Dzięki przemyślanym rozwiązaniom, możliwe będzie uzyskanie nowego rodzaju opakowania, które będzie zarówno kompostowalne, jak i biodegradowalne. Spółka wytworzy opakowanie ze szczególnym przeznaczeniem dla producentów roślin z upraw hydroponicznych, sałat oraz ziół, a także kwiatów, bukietów i roślin doniczkowych.

worek jabłek w plastikowym worku

Efekty

Prace badawczo-rozwojowe objęły zagadnienia z obszaru innowacji procesowej – nowego sposobu wytwarzania opakowań, a także innowacji produktowej, w postaci typoszeregu opakowań o cechach i właściwościach niedostępnych wśród rozwiązań konkurencyjnych.

Rezultatem projektu będzie stworzenie demonstracyjnej linii technologicznej, dzięki której CDM Sp. z o.o. wprowadzi na rynek nowy, konkurencyjny produkt. Automatycznie zostaną podniesione także moce produkcyjne przedsiębiorstwa.

Dofinansowanie dla projektu firmy wyniosło niespełna 2 mln PLN i pozwoliło sfinansować koszty takie jak wynagrodzenia pracowników, surowce i materiały, usługi podwykonawcy oraz budowę linii technologicznej.

Wartość projektu

4.0 mln

Dofinansowanie projektu

1.8 mln

Podobne Projekty

łyżeczki z przyprawami
Case study
+

Dowiedz się, jak dzięki pozyskaniu dotacji wsparliśmy projekt badawczy, który zmienił proces produkcji przypraw i tym samym poszerzył zaplecze technologiczne klienta.
Więcej
Case study
+

Wśród swoich klientów możemy pochwalić się firmami, które mimo ogromnego doświadczenia w pracach B+R docenili nasze doświadczenie i korzystają z naszej usługi rozliczania dotacji unijnych.
Więcej
kobiety pracujące w laboratorium firmy vimax
Case study
+

Poznaj projekt, w którym dzięki pozyskanej dotacji rozwinęliśmy laboratorium i prowadziliśmy zaawansowane prace nad nowymi produktami spożywczymi.
Więcej
donuty z kremem i owocami
Case study
+

Dynamiczny rozwój dzięki dotacjom unijnym - nasi klienci to potrafią! Przeczytaj historię sukcesu firmy VIMAX.
Więcej

Zleć nam bezpłatną wycenę i analizę Twojego projektu.

Wykorzystujemy pliki cookies, aby umożliwić użytkownikom jak najbardziej komfortowe korzystanie z naszej witryny. Używamy plików cookies także po to, aby wyświetlać treści reklamowe najbardziej odpowiadające Twoim potrzebom. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.