O firmie Avimot Sp. z o.o.

Frima Avimot od momentu powstania w 2010 r, prowadzi działalność w zakresie usług projektowania, modelowania, konstrukcji, produkcji i sprzedaży rozwiązań i systemów elektronicznych. Oferta przedsiębiorstwa dotyczy szerokiej problematyki systemów elektronicznych: pomiarowych, diagnostycznych (w tym ze sztuczną inteligencją), alarmowych, identyfikacji osób i towarów, elektroniki lotniczej i motoryzacyjnej, monitorujących i rejestrujących, systemów kontroli jakości produkcji, elektronizujących wyroby i innych.

Odbiorcami oferty Avimot są firmy z wielu gałęzi przemysłu – od motoryzacji, poprzez przemysł lotniczy i morski, po technologie medyczne, elektroniczne oraz ICT. W ostatnich latach dominującą gałęzią przemysłu dla którego AV dostarcza swoje produkty jest przemysł związany z podwodnymi urządzeniami dla nurków.

Wyzwania i potrzeby

Avimot to przede wszystkim zespół doświadczonych specjalistów, który stale rozwija swoją ofertę w oparciu o prace rozwojowe.

Firma potrzebowała wsparcia w zakresie pozyskania dofinansowania. Pracownicy zgłosili się do nas z koncepcją nowego rozwiązania dedykowanego na rynek morskiej energii wiatrowej i rynek instalacji wydobywczych offshore. Wspólnie ustaliliśmy priorytety prac rozwojowych, oraz metodologię pracy nad projektem klienta, co pozwoliło na opracowanie planu, przeprowadzenie szerokiej analizy rynku oraz na wyznaczenie oczekiwanych cech produktu i ich parametrów.

Efekty współpracy z InnovaTree

Realizowany projekt dotyczył opracowania podwodnego autonomicznego systemu transportowego (PAST). Przeznaczeniem podwodnego pojazdu jest transport różnego rodzaju ładunków. Rozwiązanie pozwoli stworzyć kompleksowy podwodny autonomiczny system transportowy, który będzie wyposażony w systemy bezprzewodowej komunikacji oraz sterowania. Co istotne, będzie posiadał on funkcjonalność samodzielnego (autonomicznego) dopłynięcia do zaprogramowanej przez użytkownika lokalizacji na powierzchni lub pod wodą, a także detekcji i omijania przeszkód na drodze.

Na realizację tego przedsięwzięcia Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) przyznało dofinansowanie w wysokości 4 mln PLN.

Potrzebujesz dofinansowania?

Ty też możesz odnieść sukces w pozyskaniu dotacji. Umów się na bezpłatną konsultację z naszym ekspertem.

Podobne projekty

Poznaj inne, prawdziwe historie pozyskanych dotacji

Zobacz jak wyglądały procesy pozyskiwania dotacji, ile trwały i co się na nie składało.

Nowa linia produkcyjna dla Morele.net

Sprawdź, jak pomogliśmy Morele.net pozyskać dofinansowanie na projekt badawczo-rozwojowy: nową linię produkcyjną.

Nowa linia produkcyjna dla Opoczno SA

Sprawdź, jak pomogliśmy spółce Opoczno pozyskać dofinansowanie na projekt B+R: nową linię produkcyjną.

Innowacyjne produkty roślinne dla Bakalland

Sprawdź, jak pomogliśmy spółce Opoczno pozyskać dofinansowanie na projekt badawczo-rozwojowy: nową linię produkcyjną.

To tylko niektóre z wielu historii sukcesu jakie dla Ciebie przygotowaliśmy.

NA CO JESZCZE CZEKASZ?

Powinniśmy porozmawiać!
Wybierz dogodny dla Ciebie termin.

Te firmy umówiły z nami konsultacje

Wolisz bezpośredni kontakt?

Super! Zadzwoń do nas lub napisz maila. Odezwiemy się od razu.

Wolisz bezpośredni kontakt?

Super! Zadzwoń do nas lub napisz maila.