O firmie AVIACOM PROJECT Sp. z o.o.

Spółka Aviacom Project jest cenionym certyfikowanym ośrodkiem szkoleniowym. Firma postawiła sobie za cel realizację innowacyjnych projektów oraz wdrażanie rewolucyjnego systemu e-learningowego. Wszystko to w zakresie branży lotniczej.

Strategia rozwojowa przedsiębiorstwa bazuje na projektowaniu i budowie statków powietrznych, urządzeń latających oraz dronów. Pomysły te powstają z myślą o zastosowaniu ich w sektorze cywilnym m.in. w gałęzi rolnictwa.

Ważnym elementem działalności firmy są badania badawczo-rozwojowe w obszarze lotnictwa. Jednak technologie stosowane przy opracowywaniu bezzałogowych statków powietrznych (dronów) wymagają odpowiednich pakietów wiedzy „know-how”.

Pozyskane dane oraz nowe kompetencje pozwolą spółce zintensyfikować swoją działalność. Jest to obecnie jeden z ważniejszych komponentów rozwoju biznesowego dla Aviacom Project.

Wyzwania i potrzeby

Współczesne rolnictwo wymaga stosowania najnowszych technik pomiarowych. Obecnie z uwagi na brak autonomiczności dostępnych urządzeń są one niechętnie wykorzystywane. Tutaj wkracza Aviacom, które chce opracować i wdrożyć drony, które w pełni spełnią wszelkie oczekiwania klientów.

Realizacja projektu ma na celu zaspokoić kluczowe oczekiwania i potrzeby rynkowe, tj. zwiększyć wydajność i bezpieczeństwo pracy w rolnictwie precyzyjnym oraz uzupełnić deficyty podaży pracy.

Daje to szansę na wykreowanie nowego rynku produktów, tj. autonomicznych dronów wykorzystywanych w rolnictwie precyzyjnym. Obecnie powyższy segment rynku nie istnieje, co zaoferuje spółce okazję do stania się pionierem nowych rozwiązań.

Ze względu na bliski związek prac badawczo-rozwojowych z działalnością Aviacom, skorzystaliśmy właśnie z modułu prac B+R z zakresu Ścieżki SMART, który uwzględnia prace prowadzące do stworzenia nowego, innowacyjnego produktu oraz usługi.

Efekty współpracy z InnovaTree

Efektem realizacji projektu będzie opracowanie i wytworzenia inteligentnego systemu do wspomagania pracy w agrolotnictwie precyzyjnym.

Innowacja tworzona jest w myśl zasad: ogranicz (reduce) i wykorzystaj ponownie (reuse). Stworzone urządzenie będzie charakteryzować się mniejszym zużyciem energii elektrycznej niż konkurencyjne rozwiązania, a odpowiednio zaprojektowane elementy peryferyjne będą zdatne do ponownego użytku.

W wyniku nowatorskiego podejścia drony zastąpią człowieka w pracach o podwyższonym stopniu ryzyka i umożliwią efektywne zarządzanie gospodarstwem. Wprowadzi to zmiany w zakresie szybszego realizowania zadań i zwiększenia wydajności pracy.

A pozyskane pakiety „know-how” pozwolą firmie na tak pożądaną intensyfikację działalności i dyfuzję wiedzy poszczególnych członków zespołu projektowego. W efekcie nie tylko zwiększy się potencjał konkurencyjny spółki, ale także dojdzie do wzrostu zatrudnienia w przedsiębiorstwie – w następstwie zwiększenie skali działalności.

Potrzebujesz dofinansowania?

Ty też możesz odnieść sukces w pozyskaniu dotacji. Umów się na bezpłatną konsultację z naszym ekspertem.

Podobne projekty

Poznaj inne, prawdziwe historie pozyskanych dotacji

Zobacz jak wyglądały procesy pozyskiwania dotacji, ile trwały i co się na nie składało.

Nowa linia produkcyjna dla Morele.net

Sprawdź, jak pomogliśmy Morele.net pozyskać dofinansowanie na projekt badawczo-rozwojowy: nową linię produkcyjną.

Nowa linia produkcyjna dla Opoczno SA

Sprawdź, jak pomogliśmy spółce Opoczno pozyskać dofinansowanie na projekt B+R: nową linię produkcyjną.

Innowacyjne produkty roślinne dla Bakalland

Sprawdź, jak pomogliśmy spółce Opoczno pozyskać dofinansowanie na projekt badawczo-rozwojowy: nową linię produkcyjną.

To tylko niektóre z wielu historii sukcesu jakie dla Ciebie przygotowaliśmy.

NA CO JESZCZE CZEKASZ?

Powinniśmy porozmawiać!
Wybierz dogodny dla Ciebie termin.

Te firmy umówiły z nami konsultacje

Wolisz bezpośredni kontakt?

Super! Zadzwoń do nas lub napisz maila. Odezwiemy się od razu.

Wolisz bezpośredni kontakt?

Super! Zadzwoń do nas lub napisz maila.