O firmie APS Energia S.A.

Nasz klient – APS Energia – jest przodującym producentem systemów zasilania dla energetyki, energetyki atomowej, przemysłu naftowo-gazowego, wojska i innych branż. Przedsiębiorstwo charakteryzuje otwartość na innowacje, dzięki czemu przekształciło się w globalną grupę kapitałową. APS Energia koncentruje się na dedykowanych systemach zasilania awaryjnego o zróżnicowanych oraz najbardziej nietypowych parametrach technicznych.

Aby jak najlepiej wykorzystać potencjał działu badawczo-rozwojowego firmy, APS Energia współpracuje z jednostkami naukowymi z kraju oraz z zagranicy. W przypadku tego projektu podjęto współpracę z Wydziałem Elektrycznym Politechniki Warszawskiej.

Wyzwania i potrzeby

Dynamiczny rozwój OZE oraz transportu zasilanego elektrycznie powoduje, że coraz większym wyzwaniem staje się bilansowanie popytu z podażą energii elektrycznej. Podmioty odpowiedzialne za utrzymywanie w systemie elektroenergetycznym odpowiednich parametrów sieci oraz właściciele sieci poszukują efektywnych sposobów magazynowania energii. Wraz ze wzrostem znaczenia OZE w gospodarce, problem fluktuacji nadwyżek i niedoborów energii będzie się nasilał. Kompleksowe rozwiązanie problemu nie wiąże się jedynie z zastosowaniem nowoczesnego i wydajnego urządzenia (magazynu energii). Konieczne jest jednoczesne opracowanie metod sterowania (oprogramowania), które będą dostosowywać się do bieżących potrzeb odbiorcy i mikrosieci, a także zapewnienie elastyczności pracy magazynu: jego łatwej rozbudowy i zmiany trybów pracy przy pełnej niezawodności.

Efekty współpracy z InnovaTree

Przeznaczenie magazynów energii dostępnych na rynku sprowadza się do gromadzenia energii elektrycznej, kiedy jej produkcja dla domu, firmy lub innego obiektu jest większa niż aktualne zapotrzebowanie i odwrotnie: wykorzystania zgromadzonej energii w sytuacjach większego zapotrzebowania czy awarii systemu elektroenergetycznego.

Magazyn energii opracowany przez konsorcjum (APS Energia + Politechnika Warszawska), poza podstawową funkcją, pozwoli na sprostanie opisanym wyzwaniom, które pojawią się w przyszłości, gdy rola OZE w gospodarce będzie kluczowa. Innowacyjność tych magazynów energii obejmowała będzie m.in.:

  • łatwą rozbudowę i dopasowanie do aktualnych potrzeb,
  • możliwość pracy z różnymi typami baterii,
  • wyższą sprawność i niezawodność systemu,
  • zapewnienie systemów cyberbezpieczeństwa.

Dofinansowanie zostanie przeznaczone na pokrycie kosztów wynagrodzeń pracowników, przygotowanie studium wykonalności, usługi podwykonawców, zaprojektowanie, wykonanie i testy prototypowych magazynów energii, a także działania mające na celu skuteczną sprzedaż (badania rynku, marketing, certyfikację itp.).

POSZUKUJESZ DOFINANSOWANIA?

Umów się bezpłatną konsultację, a nasz doradca w 30 minut znajdzie dofinansowanie dopasowane do potrzeb Twojej firmy.

Podobne projekty

Poznaj inne, prawdziwe historie pozyskanych dotacji

Zobacz jak wyglądały procesy pozyskiwania dotacji, ile trwały i co się na nie składało.

Nowa linia produkcyjna dla Morele.net

Sprawdź, jak pomogliśmy Morele.net pozyskać dofinansowanie na projekt badawczo-rozwojowy: nową linię produkcyjną.

Nowa linia produkcyjna dla Opoczno SA

Sprawdź, jak pomogliśmy spółce Opoczno pozyskać dofinansowanie na projekt B+R: nową linię produkcyjną.

Innowacyjne produkty roślinne dla Bakalland

Sprawdź, jak pomogliśmy spółce Bakalland pozyskać dofinansowanie na projekt badawczo-rozwojowy: nową linię produkcyjną.

To tylko niektóre z wielu historii sukcesu jakie dla Ciebie przygotowaliśmy.

Szukasz wsparcia w pozyskaniu dofinansowania dla swojej firmy?

Dzięki niezobowiązującej, 30 minutowej konsultacji dowiesz się, z jakich dofinansowań może skorzystać Twoja firma.

Bezpośredni kontakt

Porozmawiajmy o dotacjach dla Twojej firmy!
Dr inż. Natalia Kujawska

Te firmy umówiły z nami konsultacje