O firmie Abakus Logistics Sp. z o.o.

Abakus Logistics Sp. z o.o. to ceniony partner na dynamicznie rozwijającym się rynku TSL. Firma specjalizuje się w krajowym i międzynarodowym drogowym przewozie rzeczy – świadczy usługi obejmujące profesjonalną i kompleksową obsługę spedycyjno-transportową w Polsce i poza jej granicami. Oferuje pomoc i doradztwo spedycyjne oraz prawne w kwestiach związanych z transportem i szeroko pojętą logistyką.

Działalność Abakus Logistics spotyka się z uznaniem w branży, czego potwierdzeniem są otrzymywane nagrody, między innymi Gepard i Gazela biznesu, Certyfikat Wiarygodności Biznesowej wydawany przez Bisnode Polska oraz Certyfikat Rzetelności wydawany przez Krajowy Rejestr Długów.

Wyzwania i potrzeby

Firma Abakus, działając od lat w branży TSL, zaobserwowała wśród swoich klientów potrzebę zaoferowania dodatkowej usługi w postaci platformy, która mogłaby wspierać procesy logistyczne. Istotnym elementem i nowością produktu byłby wbudowany algorytm AI, który do tej pory nie był stosowany w branży TSL (transport, spedycja i logistyka).

Ze względu na brak doświadczenia projektowego, oraz specyfikę projektu wspólnie z klientem zdecydowaliśmy się na skorzystanie z wiedzy i dorobku naukowego polskich uczelni. Taką możliwość daje konkurs organizowany przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) pod nazwą “Bon na innowacje”.

Mając na uwadze dotychczasową owocną współpracę przy aplikowaniu o dofinansowanie projektu, Abakus Logistics zwrócił się o pomoc również przy jego rozliczeniu.

Efekty współpracy z InnovaTree

Kierując się wymaganiami konkursu, szczegółowo określiliśmy wymagania oraz przedmiot projektu, aby umożliwić jednostkom naukowym złożenie oferty realizacji zlecenia zgodnej z wymogami konkursu. Najatrakcyjniejszą ofertę złożyła Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie – Wydział Zarządzania i Dowodzenia.

Wsparcie spółki Abakus Logistics w zakresie rozliczenia dotacji polegało na przekazaniu zasad dotyczących rozliczania projektu: ewidencjonowania wydatków, płatności, działań promocyjnych i tym podobnych. Beneficjent stał się świadomy obowiązków, jakie nakłada na niego zawarta umowa o dofinansowanie.

Kolejnym krokiem było opracowanie wzorów niezbędnych do rozliczenia dotacji dokumentów (np. opisu faktury czy też oświadczeń). Wsparliśmy przedsiębiorstwo podczas składania wniosku o płatność w dedykowanym do tego systemie teleinformatycznym, uprzednio dokonując weryfikacji poprawności oraz kompletności dokumentacji, która finalnie została złożona wraz z wnioskiem o płatność końcową (m.in. zapytanie ofertowe, dokumenty potwierdzające realizację wskaźników, raporty z badań oraz wdrożenia, dokumentacja techniczna, itp.). Na każdym etapie wspieraliśmy przedsiębiorstwo w podejmowanych działaniach i udzielaliśmy odpowiedzi na nurtujące pytania rozwiewając powstałe wątpliwości.

Na realizację zlecenia spółka pozyskała kwotę 204 tys. zł co odpowiadało 85% wartości całego projektu. Dzięki otrzymanej dotacji firma Abakus Logistics uzyskała profesjonalną usługę badawczą, dzięki której zyska przewagę na rynku.

Potrzebujesz dofinansowania?

Ty też możesz odnieść sukces w pozyskaniu dotacji. Umów się na bezpłatną konsultację z naszym ekspertem.

Podobne projekty

Poznaj inne, prawdziwe historie pozyskanych dotacji

Zobacz jak wyglądały procesy pozyskiwania dotacji, ile trwały i co się na nie składało.

Nowa linia produkcyjna dla Morele.net

Sprawdź, jak pomogliśmy Morele.net pozyskać dofinansowanie na projekt badawczo-rozwojowy: nową linię produkcyjną.

Nowa linia produkcyjna dla Opoczno SA

Sprawdź, jak pomogliśmy spółce Opoczno pozyskać dofinansowanie na projekt B+R: nową linię produkcyjną.

Innowacyjne produkty roślinne dla Bakalland

Sprawdź, jak pomogliśmy spółce Opoczno pozyskać dofinansowanie na projekt badawczo-rozwojowy: nową linię produkcyjną.

To tylko niektóre z wielu historii sukcesu jakie dla Ciebie przygotowaliśmy.

NA CO JESZCZE CZEKASZ?

Powinniśmy porozmawiać!
Wybierz dogodny dla Ciebie termin.

Te firmy umówiły z nami konsultacje

Wolisz bezpośredni kontakt?

Super! Zadzwoń do nas lub napisz maila. Odezwiemy się od razu.

Wolisz bezpośredni kontakt?

Super! Zadzwoń do nas lub napisz maila.