INNOVATREE
UMÓW BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ
INNOVATREE
INNOVATREE
Biblioteka dotacji
grafika okulary vr
+

W naszej firmie starania o fundusze unijne znacznie wykraczają poza wypełnienie formularza wniosku o dofinansowanie. Chętnie dzielimy się wiedzą i wymieniamy doświadczeniem z naszymi klientami.

Klient

VRS Solution Sp. z o.o. Sp.k.

Dotacja

POIR 1.1.1. Szybka Ścieżka

O firmie

Spółka VRS Solution działa w branży teleinformatycznej (ICT) od 2019 roku. Podstawowy profil działalności związany jest z przygotowywaniem dostosowywanych do potrzeb klienta aplikacji VR/AR z branży energetyki wiatrowej onshore i offshore. Firma stanowi niejako studio wirtualnej rzeczywistości przy Windhunter Group (obecnym na rynku od ponad 20 lat).

Do odbiorców usług oferowanych przez VRS Solutions należą ośrodki szkoleniowe GWO; służby ratownicze, na których terenie znajdują się turbiny wiatrowe; producenci turbin wiatrowych; podmioty serwisujące turbiny wiatrowe.

Spółka działa na rynku polskim oraz rynkach zagranicznych, do których należą rynki europejskie, ze szczególnym naciskiem na rynek niemiecki (posiada własne biuro w Berlinie oraz ośrodek szkoleniowy pod Berlinem), ale także na rynkach afrykańskich.

mężczyćni patrzący w telefon
wiatraki pobierające energię o zachodzie słońca
rysunkowy człowiek z okularami vr i dna

Potrzeby

Klient potrzebował dofinansowania, ponieważ planował przeprowadzenie prac badawczych nad systemem dotyczącym opracowania platformy szkoleniowej opartej na symulatorze wirtualnej rzeczywistości (VR), zwiększającej efektywność działania służb ratowniczych podczas zagrożeń pożarowych na turbinach wiatrowych.

Główną zidentyfikowaną przez nas potrzebą klienta było wprowadzenie w tematykę dotacji oraz procedur wnioskowania o dofinansowanie jak również dobór odpowiedniego działania. Konkursem, który najlepiej spełniał założenia i cele klienta okazała się 1.1.1 Szybka Ścieżka, działanie organizowane przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. 

mężczyzna korzystający z okularów vr

Efekty

Wspólna praca skupiła się przede wszystkim na wdrożeniu klienta w praktykę projektową Instytucji i ukształtowanie przebiegu pracy wedle wytycznych i instrukcji przygotowania wniosku.

Wspólnie z klientem zgłębiliśmy problematykę badawczą projektu, analizując punkt po punkcie plan działań, aby w odpowiedni sposób opisać i ustandaryzować działania zaplanowane przez klienta.

Równie ważna była wspólna praca nad prawidłowym określeniem nowości oraz rezultatów projektu. W tym celu przeprowadziliśmy gruntowną analizę rynków krajowych i zagranicznych, co pozwoliło na określenie skali nowości rozwiązania i jego opłacalności wdrożeniowej.

Podobne Projekty

płytka informatyczna pcb
Case study
+

W branży elektroniki, informatyki i automatyki czujemy się jak ryba w wodzie. Z ogromną satysfakcją wsparliśmy prace badawcze firmy Dotconnect.
Więcej

Zleć nam bezpłatną wycenę i analizę Twojego projektu.

Wykorzystujemy pliki cookies, aby umożliwić użytkownikom jak najbardziej komfortowe korzystanie z naszej witryny. Używamy plików cookies także po to, aby wyświetlać treści reklamowe najbardziej odpowiadające Twoim potrzebom. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.