INNOVATREE
UMÓW BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ
INNOVATREE
INNOVATREE
Biblioteka dotacji
anatomiczny model szkieletu stopy
+

Dzięki podjęciu współpracy dotyczącej rozliczania dotacji unijnej, wypracowaliśmy sprawdzone rozwiązania w zakresie dokumentacji, oraz współpracy partnerów.

Klient

Termedia sp. z o.o.

Dotacja

WRPO na lata 2014-2020, Poddziałanie 7.2.2, Usługi społeczne i zdrowotne

O firmie

Wydawnictwo Termedia prowadzi swoją działalność od 1993 roku. Dostarcza na rynek wiedzę z zakresu medycyny i związanych z nią badań naukowych. Firma wydaje ponad 40 czasopism medycznych, z czego na liście filadelfijskiej znajduje się 9 czasopism posiadających punkty Impact Factor.

Według listy opublikowanej w bazie Journal Citation Reports (JCR) prowadzonej przez Institute of Scientific Information (ISI), Termedia jest liderem w dziedzinie nauk medycznych. We współpracy z autorytetami medycznymi przekazuje do publikacji rocznie około 30 książek ze wszystkich dziedzin medycyny. Współpracuje także z wydawnictwami zagranicznymi tłumacząc wiele prestiżowych pozycji obcojęzycznych.

Zakres usług

lekarz robiący zastrzyk pacjentowi
wizyta u lekarza
lekarz obserwujący wykonany rentgen

Potrzeby

Spółka Termedia brała udział w realizacji projektu partnerskiego wspólnie z Fundacją Ciszum oraz Miastem Poznań. Pełniła rolę lidera projektu, który był zobowiązany do koordynacji szeregu działań projektowych, oraz zapewnienia skutecznej współpracy z Zarządem Województwa Wielkopolskiego.

Celem projektu było utworzenie Środowiskowego Centrum Zdrowia Psychicznego w Poznaniu dla dorosłych, wraz z organizacją działań na rzecz osób z zaburzeniem psychicznym i opiekunów. Projekt przewidywał również moduł inwestycyjny, m.in. wyposażenie w potrzebne meble, sprzęt oraz głównie wyposażenie gabinetów Centrum. 

lekarz trzymający noworodka na rękach

Efekty

Powodzenie realizacji partnerskiego projektu w dużej mierze zależało od sprawnej i efektywnej koordynacji działań przez lidera który został wyłoniony ze spółki Termedia. Niezwykle istotne było wypracowanie praktyki i sprawdzonych rozwiązań w zakresie oznakowania dokumentacji, płynnego przepływu obiegu dokumentów, oraz merytorycznej współpracy partnerów. 

Wspólnie z liderem ustaliliśmy zasady i sposoby przekazywania dokumentacji, a także komunikacji partnerów projektu. Uczestniczyliśmy w każdym etapie jego realizacji, weryfikując wspólnie osiągane cele oraz na bieżąco dokonując niezbędnych zmian w projekcie pomiędzy wydatkami.

Dofinansowanie dla projektu wyniosło ponad 7 mln PLN i przyczyniło się do deinstytucjonalizacji usług zdrowotnych oraz społecznych, poprzez utworzenie Środowiskowego Centrum Zdrowia Psychicznego w Poznaniu dla 700 dorosłych.

Wartość projektu

8.3 mln

Czas trwania projektu

32 miesięcy

Podobne projekty

Case study
+

Jesteśmy dumni, że przygotowując raport badania stanu techniki dokładamy swoją cegiełkę do badań nad nowatorskim leczeniem raka u dzieci.
Więcej
lekarze przeprowadzający operację
Case study
+

Przeczytaj, jak wsparliśmy innowacyjny projekt badawczo-rozwojowy dotyczący opracowania nowej metody leczenia żylaków, poprzez rozliczanie funduszy unijnych.
Więcej
Case study
+

Sprawdź, jak wsparliśmy budowanie potencjału produkcji konopi siewnych w Polsce, przygotowując raport badania stanu techniki.
Więcej

Zleć nam bezpłatną wycenę i analizę Twojego projektu.

Wykorzystujemy pliki cookies, aby umożliwić użytkownikom jak najbardziej komfortowe korzystanie z naszej witryny. Używamy plików cookies także po to, aby wyświetlać treści reklamowe najbardziej odpowiadające Twoim potrzebom. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.