O firmie Simfabric S.A.

Firma Simfabric od 25 lat działa w branży gier komputerowych w Polsce – zarówno w roli twórcy, projektanta oraz lead programmera.

W 2018 roku spółka uzyskała status certyfikowanego wydawcy gier na konsole nowej generacji: Nintendo Switch, Xbox One oraz PS4 i prowadzi aktywny nabór nowych projektów i zespołów, w tym także startupów, które współfinansuje. Firma posiada na swoim koncie prestiżowe nagrody, m.in. za najlepszą aplikację kosmiczną ESAintouch w konkursie organizowanym przez ESA (Europejska Agencja Kosmiczna) oraz Unity3D za stworzenie zastosowania nowego rozwiązania do implementacji Sztucznej Inteligencji (AI) i Uczenia Maszynowego (ML-Agents) w grach.

Obecnie firma przeprowadza emisję kolejnych akcji i podniesienia kapitału, który planuje przeznaczyć na rozwój, pozyskanie nowych zespołów oraz kolejnych gier do wydania. W kwietniu 2020 roku zadebiutowała na NewConnect, i jej aktualna kapitalizacja to ponad 0.5 mld złotych.

Wyzwania i potrzeby

Intensywny rozwój Simfabric, oraz dynamiczny wzrost realizowanych zleceń zadecydował o konieczności stworzenia nowoczesnego zaplecza. Klient zgłosił się do naszego zespołu z potrzebą utworzenia unikalnego w skali światowej centrum badawczo-rozwojowego, utworzonego w celu prowadzenia zaawansowanych prac badawczo-rozwojowych nad technologiami z obszaru symulatorów rzeczywistości wirtualnej, oraz metod przechwytywania i śledzenia obiektów ruchomych lub nieruchomych.

Po przeanalizowaniu celu projektu jak i kosztów zaplanowanych przez klienta, zdecydowano o przystąpieniu do konkursu organizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR), działanie 1.2 – wsparcie inwestycji w infrastrukturę B+R przedsiębiorstw.

Efekty współpracy z InnovaTree

Przedsięwzięcie dotyczyło nabycia infrastruktury badawczo-rozwojowej wraz z niezbędnymi środkami trwałymi. W pełni wyposażone zaplecze ma zostać wykorzystane do tworzenia innowacyjnych produktów: komercyjnego symulatora badawczo-rozwojowego dla przemysłu kosmicznego i rozrywkowego oraz systemu do digitalizacji przestrzennej i pomiaru ruchu (MOCAP).

O tym, że firma Simfabric otrzymała dofinansowanie zadecydował jej potencjał innowacyjny, oparty na wieloletnim doświadczeniu oraz know-how, a także efektywna współpraca z naszym zespołem InnovaTree.

W efekcie klient otrzymał dofinansowanie na poziomie 11 mln PLN, które wesprze budowę jednego z najnowocześniejszych centrów badawczo-rozwojowych, przystosowanego do badań nad realistycznymi symulatorami wirtualnymi.

Potrzebujesz dofinansowania?

Ty też możesz odnieść sukces w pozyskaniu dotacji. Umów się na bezpłatną konsultację z naszym ekspertem.

Podobne projekty

Poznaj inne, prawdziwe historie pozyskanych dotacji

Zobacz jak wyglądały procesy pozyskiwania dotacji, ile trwały i co się na nie składało.

Nowa linia produkcyjna dla Morele.net

Sprawdź, jak pomogliśmy Morele.net pozyskać dofinansowanie na projekt badawczo-rozwojowy: nową linię produkcyjną.

Nowa linia produkcyjna dla Opoczno SA

Sprawdź, jak pomogliśmy spółce Opoczno pozyskać dofinansowanie na projekt B+R: nową linię produkcyjną.

Innowacyjne produkty roślinne dla Bakalland

Sprawdź, jak pomogliśmy spółce Opoczno pozyskać dofinansowanie na projekt badawczo-rozwojowy: nową linię produkcyjną.

To tylko niektóre z wielu historii sukcesu jakie dla Ciebie przygotowaliśmy.

NA CO JESZCZE CZEKASZ?

Powinniśmy porozmawiać!
Wybierz dogodny dla Ciebie termin.

Te firmy umówiły z nami konsultacje

Wolisz bezpośredni kontakt?

Super! Zadzwoń do nas lub napisz maila. Odezwiemy się od razu.

Wolisz bezpośredni kontakt?

Super! Zadzwoń do nas lub napisz maila.