INNOVATREE
UMÓW BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ
INNOVATREE
INNOVATREE
Biblioteka dotacji
+

Zobacz jak dzięki pozyskaniu dotacji wsparliśmy budowę nowoczesnego centrum badawczo-rozwojowego przystosowanego do badań nad symulatorami wirtualnymi.

Klient

Simfabric S.A.

Dotacja

POIR 2.1 - wsparcie inwestycji w infrastrukturę B+R przedsiębiorstw.

O firmie

Firma Simfabric od 25 lat działa w branży gier komputerowych w Polsce – zarówno w roli twórcy, projektanta oraz lead programmera.

W 2018 roku spółka uzyskała status certyfikowanego wydawcy gier na konsole nowej generacji: Nintendo Switch, Xbox One oraz PS4 i prowadzi aktywny nabór nowych projektów i zespołów, w tym także startupów, które współfinansuje. Firma posiada na swoim koncie prestiżowe nagrody, m.in. za najlepszą aplikację kosmiczną ESAintouch w konkursie organizowanym przez ESA (Europejska Agencja Kosmiczna) oraz Unity3D za stworzenie zastosowania nowego rozwiązania do implementacji Sztucznej Inteligencji (AI) i Uczenia Maszynowego (ML-Agents) w grach.

Obecnie firma przeprowadza emisję kolejnych akcji i podniesienia kapitału, który planuje przeznaczyć na rozwój, pozyskanie nowych zespołów oraz kolejnych gier do wydania. W kwietniu 2020 roku zadebiutowała na NewConnect, i jej aktualna kapitalizacja to ponad 0.5 mld złotych.

Zakres usług

Potrzeby

Intensywny rozwój Simfabric, oraz dynamiczny wzrost realizowanych zleceń zadecydował o konieczności stworzenia nowoczesnego zaplecza. Klient zgłosił się do naszego zespołu z potrzebą utworzenia unikalnego w skali światowej centrum badawczo-rozwojowego, utworzonego w celu prowadzenia zaawansowanych prac badawczo-rozwojowych nad technologiami z obszaru symulatorów rzeczywistości wirtualnej, oraz metod przechwytywania i śledzenia obiektów ruchomych lub nieruchomych.

Po przeanalizowaniu celu projektu jak i kosztów zaplanowanych przez klienta, zdecydowano o przystąpieniu do konkursu organizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR), działanie 1.2 – wsparcie inwestycji w infrastrukturę B+R przedsiębiorstw.

Efekty

Przedsięwzięcie dotyczyło nabycia infrastruktury badawczo-rozwojowej wraz z niezbędnymi środkami trwałymi. W pełni wyposażone zaplecze ma zostać wykorzystane do tworzenia innowacyjnych produktów: komercyjnego symulatora badawczo-rozwojowego dla przemysłu kosmicznego i rozrywkowego oraz systemu do digitalizacji przestrzennej i pomiaru ruchu (MOCAP).

O tym, że firma Simfabric otrzymała dofinansowanie zadecydował jej potencjał innowacyjny, oparty na wieloletnim doświadczeniu oraz know-how, a także efektywna współpraca z naszym zespołem InnovaTree.

W efekcie klient otrzymał dofinansowanie na poziomie 11 mln PLN, które wesprze budowę jednego z najnowocześniejszych centrów badawczo-rozwojowych, przystosowanego do badań nad realistycznymi symulatorami wirtualnymi.

Wartość projektu

25 mln

Wysokość dofinansowania

11 mln

Podobne projekty

płytka informatyczna pcb
Case study
+

W branży elektroniki, informatyki i automatyki czujemy się jak ryba w wodzie. Z ogromną satysfakcją wsparliśmy prace badawcze firmy Dotconnect.
Więcej
ludzie korzystający z okularów vr
Case study
+

W naszej firmie starania o fundusze unijne znacznie wykraczają poza wypełnienie formularza wniosku o dofinansowanie. Chętnie dzielimy się wiedzą i wymieniamy doświadczeniem z naszymi klientami.
Więcej
Case study
+

Wspieramy firmy IT w ich rozwoju badawczym i pokazujemy im drogę do pozyskania dofinansowania.
Więcej
solaris laser
Case study
+

Nasi klienci sięgają po nowoczesne rozwiązania - wielu z nich wykorzystuje sztuczną inteligencję do unowocześnienia swoich usług.
Więcej
Case study
+

Dofinansowanie, dzięki któremu wspólnie stworzyliśmy narzędzie do skutecznej rekrutacji na stanowiska IT.
Więcej
Case study
+

Przechowywanie danych to obecnie jeden z topowych problemów instytucji prywatnych i państwowych. Można go rozwiązać z pomocą funduszy unijnych.
Więcej
Case study
+

Dzięki temu dofinansowaniu wsparliśmy rozwój polskich marek w oparciu o algorytmy sztucznej inteligencji.
Więcej
Case study
+

Dotarcie z robotyzacją do jak najszerszego grona użytkowników to cel naszego klienta, dla którego prowadziliśmy badania patentowe.
Więcej

Zleć nam bezpłatną wycenę i analizę Twojego projektu.

Wykorzystujemy pliki cookies, aby umożliwić użytkownikom jak najbardziej komfortowe korzystanie z naszej witryny. Używamy plików cookies także po to, aby wyświetlać treści reklamowe najbardziej odpowiadające Twoim potrzebom. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.