INNOVATREE
UMÓW BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ
INNOVATREE
INNOVATREE
Biblioteka dotacji
+

Przemysł budowlany rośnie w siłę, a wraz z nim innowacyjne rozwiązania naszych klientów, które z pomocą funduszy unijnych przyspieszają procesy budowlane.

Klient

ROARK Studio Spółka z o.o. Spółka Komandytowa

Dotacja

POIR 1.1.1. Szybka Ścieżka

O firmie

ROARK Studio to pracownia architektoniczna posiadająca zespół 20 architektów. Prowadzi wielobranżowe projekty architektoniczne, analizy chłonności, koncepcje architektoniczne i urbanistyczne dla firm deweloperskich oraz inwestorów indywidualnych. Zasięg działalności wykracza obecnie poza województwo pomorskie i przyjął charakter ogólnopolski.

Pracownię wyróżnia podejście do procesu projektowego, ze względu na implementacje elementów informatycznych w zarządzaniu zleceniami.

Firma otrzymuje regularnie nagrody za swoje projekty, a jej realizacje są znane i cenione w całej Polsce.

Potrzeby

Biuro projektowe firmy zgłosiło się do nas z pomysłem zaprojektowania i przebadania możliwości wdrożenia nowego systemu do analizy chłonności działek, wykorzystującego algorytmy genetyczne oraz uczenie maszynowe dla budownictwa mieszkaniowego wielorodzinnego.

Firma ROARK Studio dotychczas korzystała z funduszy unijnych na poziomie regionalnym, stąd oczekiwała wsparcia w zakresie dostosowania obecnej wiedzy i koncepcji do wymagań ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR).

Ważnym elementem współpracy było rozplanowanie działań projektowych w czasie, zakończonych mierzalnymi kamieniami milowymi, a także dobranie zasobów oraz kadry biorącej udział w projekcie.

Efekty

W efekcie naszej współpracy spółka pozyskała dotację na realizację projektu w konsorcjum. To umożliwiło zaangażowanie w projekt 10 osób na etapie badań przemysłowych, oraz przeprowadzenie testów na 40 różnych rodzajów działkach, wraz z udziałem podwykonawcy, odpowiedzialnego za weryfikację poprawności działania systemu w etapie prac rozwojowych.

Dofinansowanie dla projektu wyniosło 1,39 mln PLN, zapewniając finansowanie zaplanowanych prac średnio na poziomie 79%.

Spółka, dzięki realizacji projektu, zyska efektywne i konkurencyjne narzędzie do świadczenia innowacyjnej usługi przeznaczonej dla dynamicznie rozwijającej się branży budowlanej.

Wartość projektu

1.74 mln

Wysokość dofinansowania

1.39 mln

Podobne projekty

panele drewniane
Case study
+

Proekologiczny projekt Polskich Domów Drewnianych dzięki otrzymanej dotacji ma szansę zaspokoić potrzeby mieszkaniowe społeczeństwa.
Więcej
czerwone kwadratowe kafelki
Case study
+

Zobacz, jak pomogliśmy spółce Opoczno pozyskać dofinansowanie na realizację projektu badawczo-rozwojowego.
Więcej
pracownik budowlany w tunelu kolejowym
Case study
+

Sprawdź, jak pomogliśmy firmie Hufgard pozyskać dofinansowanie na prace badawczo-rozwojowe, których wynikiem będzie nowa gama domieszek do betonu.
Więcej
Case study
+

Warto rozwijać innowacyjne rozwiązania, które przetwarzają energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych na ciepło użytkowe - tak jak nowoczesne pompy ciepła.
Więcej

Zleć nam bezpłatną wycenę i analizę Twojego projektu.

Wykorzystujemy pliki cookies, aby umożliwić użytkownikom jak najbardziej komfortowe korzystanie z naszej witryny. Używamy plików cookies także po to, aby wyświetlać treści reklamowe najbardziej odpowiadające Twoim potrzebom. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.