INNOVATREE
UMÓW BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ
INNOVATREE
INNOVATREE
Biblioteka dotacji
wiatraki pobierające energię na morzu
+

Wspólnie pozyskaliśmy dofinansowanie na usługi offshore, dzięki którym Protea wdroży wyniki własnych prac badawczo-rozwojowych.

Klient

Protea Sp. z o.o

Dotacja

POIR 3.2.1 - Badania na Rynek

O firmie

Przedsiębiorstwo Protea Sp. z o.o. prowadzi działalność na rynku od ponad 20 lat. Początki spółki skupiały się na obsłudze zamówień pochodzących z rynku skandynawskiego. Ze względu na dynamiczny wzrost zamówień w 2004 roku podjęto strategiczną decyzję połączenia spółki Protea z biurem projektowym NTD z Olsena, co pozwoliło rozszerzyć zakres możliwości projektowych i obliczeniowych. Rozwój spółki zaowocował ekspansją na rynki azjatyckie oraz rynek rosyjski.

Obecnie spółka posiada w swoim dorobku realizacje zamówień dla takich firm jak MH Wirth, Statoil, Samsung Heavy Industrie, PDVSA, SeaDrill, OU AMB Trade, Wood Group Engineering Ltd., Aker Kvaerner MH, TTS, AXTech.

Główną gamę produktową spółki tworzą offshorowe żurawie Proteus, RAM, Rope Luffing, King Post, suwnice bramowe i półbramowe BOP (Blow-Out Preventer), offshorowe wciągarki, żurawie dla farm wiatrowych, suwnice windy na platformy wiertnicze i inne sprzęty dedykowane na rynek offshore.

budowa części do statków

Potrzeby

Firma Protea należy do grona naszych prestiżowych klientów. Posiada duże doświadczenie w realizacji projektów współfinansowanych z Unii Europejskiej, jak i stale współpracuje z wieloma jednostkami naukowymi – Politechniką Gdańską, Wrocławską, lub Opolską.

Rozwój spółki w dużej mierze opiera się na badaniach i realizacji projektowych zleceń. Bardzo doceniliśmy powierzenie naszemu zespołowi zadania obejmującego nadzór nad przygotowaniem dokumentacji aplikacyjnej, oraz nad całym procesem od aplikowania do podpisania umowy o dofinansowanie dla firmy.

Celem projektu było przygotowanie zaplecza technologicznego do produkcji żurawi serwisowych potrzebnych farmom wiatrowym, o unikalnych rozwiązaniach na skalę światową.

 

pracownicy budowy wchodzący po schodach

Efekty

Łącząc wspólne doświadczenia klienta jak i naszego zespołu, przygotowaliśmy i złożyliśmy projekt w ramach konkursu Badania na Rynek (POIR 3.2.1), organizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP), który zyskał uznanie wśród ekspertów i otrzymał dofinansowanie.

Projekt stanowi wzorcowy przykład wdrożenia wyników własnych prac badawczo-rozwojowych, które rozwijają prowadzoną działalność gospodarczą.

W efekcie naszej współpracy klient uzyskał dofinansowanie na pozyskanie zasobów infrastrukturalnych i technicznych, pozwalających na rozpoczęcie produkcji żurawi serwisowych według własnej koncepcji.

Po zakończeniu dotacji spółka wprowadzi na rynek międzynarodowy kolejny innowacyjny produkt dla branży offshore, tym samym utrzymując swoją pozycję wśród liderów na rynku międzynarodowym.

Wartość projektu

4.1 mln

Wysokość dofinansowania

1.5 mln

Podobne Projekty

Case study
+

Nasz zespół posiada kompetencje, aby dostarczać klientom pełen zakres usług - pozyskanie dofinansowania, oraz rozliczanie funduszy unijnych.
Więcej
wiatraki pobierające energię na morzu
Case study
+

Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu firma Avimot ma szansę stworzyć kompleksowy, podwodny system transportowy.
Więcej

Zleć nam bezpłatną wycenę i analizę Twojego projektu.

Wykorzystujemy pliki cookies, aby umożliwić użytkownikom jak najbardziej komfortowe korzystanie z naszej witryny. Używamy plików cookies także po to, aby wyświetlać treści reklamowe najbardziej odpowiadające Twoim potrzebom. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.