INNOVATREE
+

Przeczytaj, jak wsparliśmy innowacyjny projekt badawczo-rozwojowy dotyczący opracowania nowej metody leczenia żylaków, poprzez rozliczanie funduszy unijnych.

Klient

Medicus Bonus Sp. z o.o.

Dotacja

POIR 1.1.1. Szybka Ścieżka

O firmie

Medicus Bonus to placówka medyczna zlokalizowana w pięciu miastach w Polsce – w Poznaniu, Środzie Wielkopolskiej, Wągrowcu, Murowanej Goślinie i Opalenicy. W obrębie każdej z wymienionych placówek funkcjonuje od kilku do kilkunastu poradni specjalistycznych.

Spółka zatrudnia wyspecjalizowaną kadrę medyczną oraz dysponuje personelem technicznym i administracyjnym, a także nowoczesnym sprzętem medycznym. Medicus Bonus posiada również ośrodek do prowadzenia badań klinicznych, który współpracuje z firmami z całego świata.

Zakres usług

Potrzeby

Spółka Medicus Bonus uzyskała środki na realizację projektu dotyczącego leczenia zaburzeń funkcji naczyń żylnych. W projekt zaangażowana była jednostka naukowo-badawcza z Austrii – IM Polymer, oraz z Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. Zbigniewa Religii.

Gdy rozpoczęliśmy rozmowy o podjęciu współpracy, zespół Medicus Bonus wyraził swoje sprecyzowane oczekiwania dotyczące wsparcia w rozliczaniu projektu, miedzy innymi sporządzania wniosków sprawozdawczych, przygotowania dokumentów do kontroli, obsługi bazy konkurencyjności, czy wyboru sposobu i formy zatrudnienia w ramach projektu.

Ponadto, spółka jeszcze przed podpisaniem umowy z NCBiR, poprosiła o weryfikację w zakresie kontroli – czy wszystkie dotychczas przeprowadzone postępowania ofertowe są zgodne z zasadą konkurencyjności w zakresie: szacowania wartości zamówienia, rozeznania rynku w zależności od wartości zamówienia, oceny poprawności opisu przedmiotu zamówienia czy kryteriów oceny ofert.

Audyt i rozliczanie projektu

Przed przystąpieniem do kontynuacji rozliczania, zgodnie z wewnętrznie wypracowanymi standardami, wykonaliśmy audyt projektu. Nasi eksperci zweryfikowali dokumenty i procedury związane z rozliczaniem projektu.

Istotnym punktem była kontrola i ocena każdego z zapytań ofertowych, aby zapobiec niepożądanym skutkom finansowym w formie korekt finansowych nakładanych w przypadku występujących nieprawidłowości.

Firma Medicus Bonus otrzymała od nas kompleksowe wsparcie w zakresie zarówno monitorowania, jak i rozliczania pozyskanej dotacji unijnej.

Wartość projektu

4.5 mln

Czas trwania projektu

57 miesięcy

Opinia

Spółka Medicus Bonus jest bardzo zadowolona z wyników dotychczasowej współpracy z firmą InnovaTree w zakresie rozliczania i monitorowania pozyskanej dotacji. Wysoki standard świadczonych usług i profesjonalne podejście są niewątpliwie dużymi atutami firmy. Zespół doradczy InnovaTree wykazuje bardzo duże zaangażowanie oraz pełne zrozumienie realiów prowadzonej przez nas działalności.

Mogę polecić InnovaTree jako rzetelnego i sprawdzonego partnera.

Przemysław Pater - Prokurent

Medicus Bonus Sp. z o.o.

Podobne Projekty

Case study
+

Dzięki podjęciu współpracy dotyczącej rozliczania dotacji unijnej, wypracowaliśmy sprawdzone rozwiązania w zakresie dokumentacji, oraz współpracy partnerów.
Więcej
Case study
+

Jesteśmy dumni, że przygotowując raport badania stanu techniki dokładamy swoją cegiełkę do badań nad nowatorskim leczeniem raka u dzieci.
Więcej
Case study
+

Sprawdź, jak wsparliśmy budowanie potencjału produkcji konopi siewnych w Polsce, przygotowując raport badania stanu techniki.
Więcej

Zleć nam bezpłatną wycenę i analizę Twojego projektu.

Wykorzystujemy pliki cookies, aby umożliwić użytkownikom jak najbardziej komfortowe korzystanie z naszej witryny. Używamy plików cookies także po to, aby wyświetlać treści reklamowe najbardziej odpowiadające Twoim potrzebom. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.