INNOVATREE
UMÓW BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ
INNOVATREE
INNOVATREE
Biblioteka dotacji
lekarz w kitlu trzymający czerwony stetoskop
+

Przeczytaj, jak wsparliśmy innowacyjny projekt badawczo-rozwojowy dotyczący opracowania nowej metody leczenia żylaków, poprzez rozliczanie funduszy unijnych.

Klient

Medicus Bonus Sp. z o.o.

Dotacja

POIR 1.1.1. Szybka Ścieżka

O firmie

Medicus Bonus to placówka medyczna zlokalizowana w pięciu miastach w Polsce – w Poznaniu, Środzie Wielkopolskiej, Wągrowcu, Murowanej Goślinie i Opalenicy. W obrębie każdej z wymienionych placówek funkcjonuje od kilku do kilkunastu poradni specjalistycznych.

Spółka zatrudnia wyspecjalizowaną kadrę medyczną oraz dysponuje personelem technicznym i administracyjnym, a także nowoczesnym sprzętem medycznym. Medicus Bonus posiada również ośrodek do prowadzenia badań klinicznych, który współpracuje z firmami z całego świata.

Zakres usług

lekarze operujący przy stole operacyjnym
lekarze po przeprowadzonej operacji
lekarze przeprowadzający operację

Potrzeby

Spółka Medicus Bonus uzyskała środki na realizację projektu dotyczącego leczenia zaburzeń funkcji naczyń żylnych. W projekt zaangażowana była jednostka naukowo-badawcza z Austrii – IM Polymer, oraz z Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. Zbigniewa Religii.

Gdy rozpoczęliśmy rozmowy o podjęciu współpracy, zespół Medicus Bonus wyraził swoje sprecyzowane oczekiwania dotyczące wsparcia w rozliczaniu projektu, miedzy innymi sporządzania wniosków sprawozdawczych, przygotowania dokumentów do kontroli, obsługi bazy konkurencyjności, czy wyboru sposobu i formy zatrudnienia w ramach projektu.

Ponadto, spółka jeszcze przed podpisaniem umowy z NCBiR, poprosiła o weryfikację w zakresie kontroli – czy wszystkie dotychczas przeprowadzone postępowania ofertowe są zgodne z zasadą konkurencyjności w zakresie: szacowania wartości zamówienia, rozeznania rynku w zależności od wartości zamówienia, oceny poprawności opisu przedmiotu zamówienia czy kryteriów oceny ofert.

lekarka w maseczce przeprowadzająca operacje

Audyt i rozliczanie projektu

Przed przystąpieniem do kontynuacji rozliczania, zgodnie z wewnętrznie wypracowanymi standardami, wykonaliśmy audyt projektu. Nasi eksperci zweryfikowali dokumenty i procedury związane z rozliczaniem projektu.

Istotnym punktem była kontrola i ocena każdego z zapytań ofertowych, aby zapobiec niepożądanym skutkom finansowym w formie korekt finansowych nakładanych w przypadku występujących nieprawidłowości.

Firma Medicus Bonus otrzymała od nas kompleksowe wsparcie w zakresie zarówno monitorowania, jak i rozliczania pozyskanej dotacji unijnej.

Wartość projektu

4.5 mln

Czas trwania projektu

57 miesięcy

Co o nas mówią

Spółka Medicus Bonus jest bardzo zadowolona z wyników dotychczasowej współpracy z firmą InnovaTree w zakresie rozliczania i monitorowania pozyskanej dotacji. Wysoki standard świadczonych usług i profesjonalne podejście są niewątpliwie dużymi atutami firmy. Zespół doradczy InnovaTree wykazuje bardzo duże zaangażowanie oraz pełne zrozumienie realiów prowadzonej przez nas działalności.

Mogę polecić InnovaTree jako rzetelnego i sprawdzonego partnera.

Przemysław Pater - Prokurent

Medicus Bonus Sp. z o.o.

Podobne Projekty

anatomiczny model budowy człowieka
Case study
+

Dzięki podjęciu współpracy dotyczącej rozliczania dotacji unijnej, wypracowaliśmy sprawdzone rozwiązania w zakresie dokumentacji, oraz współpracy partnerów.
Więcej
Case study
+

Jesteśmy dumni, że przygotowując raport badania stanu techniki dokładamy swoją cegiełkę do badań nad nowatorskim leczeniem raka u dzieci.
Więcej
Case study
+

Sprawdź, jak wsparliśmy budowanie potencjału produkcji konopi siewnych w Polsce, przygotowując raport badania stanu techniki.
Więcej

Zleć nam bezpłatną wycenę i analizę Twojego projektu.

Wykorzystujemy pliki cookies, aby umożliwić użytkownikom jak najbardziej komfortowe korzystanie z naszej witryny. Używamy plików cookies także po to, aby wyświetlać treści reklamowe najbardziej odpowiadające Twoim potrzebom. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.