INNOVATREE
UMÓW BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ
INNOVATREE
INNOVATREE
Biblioteka dotacji
betonowy budynek
+

Sprawdź, jak pomogliśmy firmie Hufgard pozyskać dofinansowanie na prace badawczo-rozwoje, których wynikiem będzie nowa gama domieszek do betonu.

Klient

Hufgard Polska Sp. z o.o.

Dotacja

POIR 1.1.1. - Szybka Ścieżka

O firmie

Firma Hufgard działa w oparciu o wieloletnie doświadczenie w zakresie produkcji chemii budowlanej. Nazwa firmy kojarzona jest z wysokimi kompetencjami i doświadczeniem w zakresie produkcji materiałów budowlanych. Hufgard rozpoczął swoją działalność w Polsce w 2007 roku.

Ukierunkowanie na innowacyjny rozwój produktów, wysoką jakość i kompetentne doradztwo, zagwarantowały firmie uznanie i zaufanie ze strony klientów.

pracownik budowlany podczas pracy
betonowy budynek w trybie budowy
pracownicy budowlani podczas pracy

Potrzeby

Spółka Hufgard zgłosiła się do nas po nieudanej próbie pozyskania dofinansowania na rozwój prac badawczo-rozwojowych. Dzięki pozyskaniu zaufania klienta mogliśmy na nowo zbadać i ocenić szanse spółki na pozyskanie dotacji.

W toku prac nad projektem poznaliśmy koncepcję nowej gamy produktów, która stała się głównym kierunkiem badań w projekcie: domieszek dyspergujących dedykowanych do betonu wilgotnego formowanego w procesie wibroprasowania. Wspólnie przeprowadzona analiza wewnętrznych potrzeb firmy wykazała potrzebę zmodyfikowania projektu i przedłożenia do oceny Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) planu badawczego w nowej, odmienionej formie.

Jedną z istotnych potrzeb firmy było wsparcie przy organizowaniu współpracy z Polską Akademią Nauk w Łodzi, oraz przeprowadzenie wnikliwej inwentaryzacji zasobów własnych firmy, których wykorzystanie będzie możliwe w projekcie.

pracownicy budowlani podczas pracy

Efekty

W efekcie naszej współpracy firma Hufgard uzyskała możliwość realizacji pierwszego projektu badawczego współfinansowanego z funduszy unijnych. 

Efektem wdrożenia rezultatów projektu, będzie dostarczenie na rynek środka do betonu wibroprasowanego, który pozwoli na poprawę urabialności betonu, bez konieczności zwiększania ilości wody zarobowej. W rezultacie, dzięki funduszom unijnym, firma zaoferuje konkurencyjne produkty dzięki zwiększeniu ich jakości w zakresie wytrzymałości na rozciąganie, nasiąkliwości, mrozoodporności i ścieralności. Obecnie na rynku nie są dostępne domieszki czy środki pozwalające na uzyskanie parametrów użytkowych na poziomie, który planowany jest do osiągnięcia w toku projektu.

Dofinansowanie dla projektu wyniosło ponad 3,9 mln PLN. Taka kwota dotacji pozwoli na przeprowadzenie prac badawczo-rozwojowych, w wyniku których ma powstać nowa gama domieszek. Jedną z kluczowych wartości projektu badawczego, są planowane testy aplikacji domieszek w produktach – test można przeprowadzić, dzięki możliwości wynajęcia linii technologicznych klientów docelowych.

 

Wartość projektu

6.4 mln

Wartość dofinansowania

3.9 mln

Opinia

Pragniemy podkreślić kompetencje i doświadczenie pracowników firmy InnovaTree Sp. z o.o., a także wysoką jakość oraz szeroki zakres świadczenia usług rozliczania przyznanego dofinansowania a także współpracy z Instytucją Zarządzającą. Usługa została wykonana należycie i terminowo.

InnovaTree Sp. z o.o. to wiarygodny i solidny Partner biznesowy.

Andrzej Grenda - Członek Zarządu

Hufgard Polska Sp. z o.o.

Podobne Projekty

czerwone kwadratowe kafelki
Case study
+

Zobacz, jak pomogliśmy spółce Opoczno pozyskać dofinansowanie na realizację projektu badawczo-rozwojowego.
Więcej
Case study
+

W przypadku projektów inwestycyjnych, rezultaty naszej pracy nad pozyskaniem funduszy przekładają się na zmodernizowanie zaplecza produkcyjnego polskich firm.
Więcej
zielona koparka wykopująca glebę
Case study
+

Przy naszym wsparciu w procesie pozyskania dotacji klienci z sukcesem tworzą produkty konkurencyjne na skalę międzynarodową.
Więcej
robotnicy na rusztowaniu o zachodzie słońca
Case study
+

Współpraca z klientem skupiła się na pozyskaniu dofinansowania, dzięki któremu powstanie kompleksowa infrastruktura badawcza.
Więcej
port nadmorski z kontenerami
Case study
+

Wspólnie pozyskaliśmy dofinansowanie na usługi offshore, dzięki którym Protea wdroży wyniki własnych prac badawczo-rozwojowych.
Więcej
wypalanie szkła
Case study
+

Zyskaliśmy zaufanie klienta, który otrzymał od nas najwyższej jakości usługi w zakresie przygotowania zapytań ofertowych.
Więcej

Zleć nam bezpłatną wycenę i analizę Twojego projektu.

Wykorzystujemy pliki cookies, aby umożliwić użytkownikom jak najbardziej komfortowe korzystanie z naszej witryny. Używamy plików cookies także po to, aby wyświetlać treści reklamowe najbardziej odpowiadające Twoim potrzebom. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.