O firmie Hufgard Polska Sp. z o.o.

Firma Hufgard działa w oparciu o wieloletnie doświadczenie w zakresie produkcji chemii budowlanej. Nazwa firmy kojarzona jest z wysokimi kompetencjami i doświadczeniem w zakresie produkcji materiałów budowlanych. W Polsce, firma Hufgard Polska rozpoczęła swoją działalność w 2007 roku.

Ukierunkowanie na innowacyjny rozwój produktów, wysoką jakość i kompetentne doradztwo, zagwarantowały firmie uznanie i zaufanie ze strony klientów.

Wyzwania i potrzeby

Spółka pozyskała dofinansowanie na przeprowadzenie prac badawczo-rozwojowych, w wyniku których powstanie nowa gama domieszek dyspergujących przeznaczonych do betonu wilgotnego, formowanego w procesie wibroprasowania.

W dyspozycji producenta znajdował się sprzęt umożliwiający realizację prac badawczo-rozwojowych, a także aparatura laboratoryjna. Nasza rola doradcza skupiła się więc na właściwym zaangażowaniu posiadanych zasobów oraz członków zespołu, tak, aby zapewnić spółce środki finansowe na refundację poniesionych kosztów.

W toku prac badawczych pojawiły się też nagłe sytuacje (w tym stan epidemiologiczny), których skutki, dzięki skutecznemu wprowadzeniu zmian w umowie o dofinansowanie, udało się wspólnie zniwelować.

Efekty współpracy z InnovaTree

W efekcie skutecznej współpracy pomiędzy spółką Hufgard, Narodowym Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) oraz naszym zespołem, udało się wypracować zmiany dotyczące projektu w zakresie wysokości ustalonych uprzednio wydatków, zatrudnieniu kadry naukowo-badawczej oraz wydłużenia terminu realizacji projektu

Do tej pory złożono 3 wnioski o płatność, które otrzymały akceptację. Jednocześnie z powodzeniem wystąpiono z wnioskiem o wstrzymanie części prac naukowo-badawczych z uwagi na sytuację epidemiologiczną.

Dofinansowanie dla projektu wyniosło ponad 3,9 mln PLN, co pozwoliło na przeprowadzenie prac badawczo-rozwojowych, w wyniku których ma powstać nowa gama domieszek dyspergujących przeznaczonych do betonu wilgotnego formowanego w procesie wibroprasowania.

Potrzebujesz dofinansowania?

Ty też możesz odnieść sukces w pozyskaniu dotacji. Umów się na bezpłatną konsultację z naszym ekspertem.

Podobne projekty

Poznaj inne, prawdziwe historie pozyskanych dotacji

Zobacz jak wyglądały procesy pozyskiwania dotacji, ile trwały i co się na nie składało.

Nowa linia produkcyjna dla Morele.net

Sprawdź, jak pomogliśmy Morele.net pozyskać dofinansowanie na projekt badawczo-rozwojowy: nową linię produkcyjną.

Nowa linia produkcyjna dla Opoczno SA

Sprawdź, jak pomogliśmy spółce Opoczno pozyskać dofinansowanie na projekt B+R: nową linię produkcyjną.

Innowacyjne produkty roślinne dla Bakalland

Sprawdź, jak pomogliśmy spółce Opoczno pozyskać dofinansowanie na projekt badawczo-rozwojowy: nową linię produkcyjną.

To tylko niektóre z wielu historii sukcesu jakie dla Ciebie przygotowaliśmy.

NA CO JESZCZE CZEKASZ?

Powinniśmy porozmawiać!
Wybierz dogodny dla Ciebie termin.

Te firmy umówiły z nami konsultacje

Wolisz bezpośredni kontakt?

Super! Zadzwoń do nas lub napisz maila. Odezwiemy się od razu.

Wolisz bezpośredni kontakt?

Super! Zadzwoń do nas lub napisz maila.