INNOVATREE
UMÓW BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ
INNOVATREE
INNOVATREE
Biblioteka dotacji
pracownicy budowlani podczas pracy
+

Cenimy sobie współpracę z klientem, który za cel obrał sobie ciągły rozwój, a my możemy wspierać go w jego pracach badawczych.

Klient

Hufgard Polska Sp. z o.o.

Dotacja

POIR 1.1.1. Szybka Ścieżka

O firmie

Firma Hufgard działa w oparciu o wieloletnie doświadczenie w zakresie produkcji chemii budowlanej. Nazwa firmy kojarzona jest z wysokimi kompetencjami i doświadczeniem w zakresie produkcji materiałów budowlanych. W Polsce, firma Hufgard Polska rozpoczęła swoją działalność w 2007 roku.

Ukierunkowanie na innowacyjny rozwój produktów, wysoką jakość i kompetentne doradztwo, zagwarantowały firmie uznanie i zaufanie ze strony klientów.

Zakres usług

Potrzeby

Spółka pozyskała dofinansowanie na przeprowadzenie prac badawczo-rozwojowych, w wyniku których powstanie nowa gama domieszek dyspergujących przeznaczonych do betonu wilgotnego, formowanego w procesie wibroprasowania.

W dyspozycji producenta znajdował się sprzęt umożliwiający realizację prac badawczo-rozwojowych, a także aparatura laboratoryjna. Nasza rola doradcza skupiła się więc na właściwym zaangażowaniu posiadanych zasobów oraz członków zespołu, tak, aby zapewnić spółce środki finansowe na refundację poniesionych kosztów. 

W toku prac badawczych pojawiły się też nagłe sytuacje (w tym stan epidemiologiczny), których skutki, dzięki skutecznemu wprowadzeniu zmian w umowie o dofinansowanie, udało się wspólnie zniwelować.

Efekty

W efekcie skutecznej współpracy pomiędzy spółką Hufgard, Narodowym Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) oraz naszym zespołem, udało się wypracować zmiany dotyczące projektu w zakresie wysokości ustalonych uprzednio wydatków, zatrudnieniu kadry naukowo-badawczej oraz wydłużenia terminu realizacji projektu

Do tej pory złożono 3 wnioski o płatność, które otrzymały akceptację. Jednocześnie z powodzeniem  wystąpiono z wnioskiem o wstrzymanie części prac naukowo-badawczych z uwagi na sytuację epidemiologiczną.

Dofinansowanie dla projektu wyniosło ponad 3,9 mln PLN, co pozwoliło na przeprowadzenie prac badawczo-rozwojowych, w wyniku których ma powstać nowa gama domieszek dyspergujących przeznaczonych do betonu wilgotnego formowanego w procesie wibroprasowania.

Wartość projektu

3.9 mln

Wnioski o płatność

3

Dbamy o Twoją opinię

Pragniemy podkreślić kompetencje i doświadczenie pracowników firmy InnovaTree Sp. z o.o., a także wysoką jakość oraz szeroki zakres świadczenia usług rozliczania przyznanego dofinansowania a także współpracy z Instytucją Zarządzającą. Usługa została wykonana należycie i terminowo.

InnovaTree Sp. z o.o. to wiarygodny i solidny Partner biznesowy. 

Andrzej Grenda - Członek Zarządu

Hufgard Polska Sp. z o.o.

Podobne projekty

pracownik budowlany w tunelu kolejowym
Case study
+

Sprawdź, jak pomogliśmy firmie Hufgard pozyskać dofinansowanie na prace badawczo-rozwojowe, których wynikiem będzie nowa gama domieszek do betonu.
Więcej
czerwone kwadratowe kafelki
Case study
+

Zobacz, jak pomogliśmy spółce Opoczno pozyskać dofinansowanie na realizację projektu badawczo-rozwojowego.
Więcej
Case study
+

Warto rozwijać innowacyjne rozwiązania, które przetwarzają energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych na ciepło użytkowe - tak jak nowoczesne pompy ciepła.
Więcej
Case study
+

Przemysł budowlany rośnie w siłę, a wraz z nim innowacyjne rozwiązania naszych klientów, które z pomocą funduszy unijnych przyspieszają procesy budowlane.
Więcej
panele drewniane
Case study
+

Proekologiczny projekt Polskich Domów Drewnianych dzięki otrzymanej dotacji ma szansę zaspokoić potrzeby mieszkaniowe społeczeństwa.
Więcej

Zleć nam bezpłatną wycenę i analizę Twojego projektu.

Wykorzystujemy pliki cookies, aby umożliwić użytkownikom jak najbardziej komfortowe korzystanie z naszej witryny. Używamy plików cookies także po to, aby wyświetlać treści reklamowe najbardziej odpowiadające Twoim potrzebom. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.