INNOVATREE
+

Razem z naszym klientem staraliśmy się pozyskać dofinansowanie na opracowanie innowacji produktowej.

Klient

Generiks Sp. z o.o. Sp.k.

Dotacja

RPO łódzkie 1.2.2

O firmie

Firma Generiks Sp. z o.o. sp. k. działa na rynku od 2010 roku. Przedmiotem działalności spółki jest sprzedaż środków ochrony roślin (insektycydy, herbicydy, środki grzybobójcze), preparatów biobójczych oraz produkcja i sprzedaż nawozów i adiuwantów. 

Od początku działalności firma koncentrowała się na zdobyciu technologii, w tym receptur do produkcji i zezwoleń umożliwiających wprowadzenie do obrotu między innymi produktów biobójczych, nawozów oraz adiuwantów. Stała współpraca z ośrodkami badawczymi przyczyniła się do opracowywania własnych receptur.

Obecnie oferta firmy bazuje na własnej produkcji asortymentu środków ochrony roślin, a także obejmuje usługi formulacji i konfekcji. W 2015 roku spółka Generiks zakupiła własny obiekt magazynowo-biurowy, w którym wydzielone zostało laboratorium przeznaczone na prace badawczo-rozwojowe.

Potrzeby

Producent potrzebował dofinansowania na opracowanie innowacji produktowej w postaci organiczno-mineralnego wieloskładnikowego nawozu dolistnego. 

Koncepcja zakładała stworzenie receptury nowego nawozu zawierającego składniki, które można podzielić na 4 grupy występujące w różnych proporcjach: makroelementy, mikroelementy, substancje pochodzenia roślinnego oraz kwasy fulwowe. Żaden z konkurentów Generiks nie posiadał w swojej ofercie podobnych produktów, dlatego produkt naszego klienta i jego możliwości wdrożenia na rynek producentów zbóż i warzyw krył w sobie duży potencjał rozwojowy i potrzebował funduszy unijnych.

Najtrudniejszą potrzebą do spełnienia było prawidłowe oszacowanie kosztów projektu, ponieważ technologia po którą zamierzał sięgnąć klient, dopiero została wdrożona na rynek europejski.

Efekty

Postawiony cel projektowy na który firma potrzebowała dofinansowania był bardzo ambitny, ponieważ zakładał skorzystanie z rozwiązań, które dopiero co zostały skierowane do przemysłowego wykorzystania, a poziom konkurencji był bardzo wysoki. Niestety, nie udało się w racjonalny sposób zakwalifikować kluczowego kosztu w projekcie – była nim zaawansowana aparatura badawcza – co uniemożliwiło skuteczne złożenie projektu.

Należy jednak podkreślić, iż w toku intensywnej pracy nad projektem wspólnie opracowaliśmy pełną agendę badawczą – potrzeby klientów zostały dokładnie określone i wyspecyfikowane.

Istotnym efektem współpracy była również przeprowadzona analiza zdolności patentowej rozwiązania, która została ujęta w raporcie z Badań Stanu Techniki wraz z wnikliwą analizą rynku. Te działania pozwoliły wesprzeć firmę Generiks w wyspecyfikowaniu nowości produktowych na skalę europejską.

Podobne Projekty

Case study
+

Dowiedz się, jak dzięki pozyskaniu dotacji wsparliśmy projekt badawczy, który zmienił proces produkcji przypraw i tym samym poszerzył zaplecze technologiczne klienta.
Więcej
Case study
+

Poznaj projekt, w którym dzięki pozyskanej dotacji rozwinęliśmy laboratorium i prowadziliśmy zaawansowane prace nad nowymi produktami spożywczymi.
Więcej
Case study
+

Dynamiczny rozwój dzięki dotacjom unijnym - nasi klienci to potrafią! Przeczytaj historię sukcesu firmy VIMAX.
Więcej
Case study
+

Czas na wykorzystanie dofinansowania - firma Promar przeznaczy je na znaczne udoskonalenie procesu produkcji przypraw.
Więcej

Zleć nam bezpłatną wycenę i analizę Twojego projektu.

Wykorzystujemy pliki cookies, aby umożliwić użytkownikom jak najbardziej komfortowe korzystanie z naszej witryny. Używamy plików cookies także po to, aby wyświetlać treści reklamowe najbardziej odpowiadające Twoim potrzebom. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.