INNOVATREE
Konsultacja on-line
INNOVATREE
pracownicy innovatree przy sprzęcie atos

Dzień dobry.

Pomożemy Ci pozyskać dotację

na budowę lub modernizację stacji ładującej samochody elektryczne.

Sprawdź, jak możemy pomóc Twojej firmie.

piktogram portfel

Pozyskaliśmy 72 dotacje badawczo-rozwojowe.

piktogram walizka na dokumenty

Obsługujemy 120 firm rocznie.

piktogram tarcza

70% klientów powraca.

Dotacja na infrastrukturę ładowania samochodów elektrycznych

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłosił program Wsparcia infrastruktury do ładowania pojazdów elektrycznych i infrastruktury do tankowania wodoru – to dofinansowanie, w ramach którego możliwe jest uzyskanie dotacji na budowę lub modernizację stacji ładowania o mocy nie mniejszej niż 22 kW,

która nie będzie ogólnodostępna, a także stacji o mocach powyżej 50kW, przy zachowaniu wymogu jej udostępnienia dla wszystkich odbiorców. Dodatkowo, możliwe jest także ubieganie się o dotację na budowę lub modernizację stacji tankowania wodoru. Alokacja przeznaczona na ten program wynosi 870 000 000 zł.

okładka do filmiku na youtubie

Kto może starać się o dotację?

Będziesz mógł złożyć wniosek o dofinansowanie w programie Wsparcia infrastruktury do ładowania pojazdów elektrycznych i infrastruktury do tankowania wodoru, jeśli zaliczasz się do:

 • przedsiębiorców sektora małych, średnich lub dużych firm posiadających siedzibę lub oddział przedsiębiorstwa na terenie RP,
 • jednostek samorządu terytorialnego,
 • spółdzielni,
 • wspólnot mieszkaniowych,
 • rolników indywidualnych.

Na co można przeznaczyć dofinansowanie?

piktogram wskaźnik

Środki trwałe

Środki trwałe bezpośrednio związane z budową stacji ładowania lub stacji wodoru, a także koszty związane z wytworzeniem ich (wyłączając koszty budowy i modernizacji instalacji OZE).

piktogram dokument

Leasing finansowy

Koszty obejmujące część kapitałową rat i inne opłaty związane ze spłatą lub pomniejszeniem kapitału przedmiotu umowy leasingu finansowego – środki trwałe bezpośrednio związane z budową stacji ładowania i wodoru (wyłączając budowę i modernizację instalacji odnawialnych źródeł energii).

piktogram zębatki

Montaż, roboty budowlane i instalacja

Koszty montażu i robót budowlanych, wraz z kosztami wytworzenia instalacji przyłączeniowej.

piktogram lista z celami

Wartości niematerialne, prawne i dokumentacja techniczna

Nabycie wartości niematerialnych i prawnych lub wytworzenie ich we własnym zakresie oraz nabycie dokumentacji technicznej.

piktogram wyniki

Koszty nadzoru i testów

Koszty nadzoru inwestorskiego lub autorskiego oraz testów i odbiorów (jeżeli zwiększają wartość środków trwałych).

piktogram monety

Podatki i opłaty

Koszty obejmujące podatek od towarów i usług związany z realizacją przedsięwzięcia (jeżeli nie jest możliwe obniżenie kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego) oraz podatki i opłaty poniesione podczas realizacji przedsięwzięcia.

pracownicy firmy Innovatree w biurze

Poziom dofinansowania

Minimalna i maksymalna wartość projektu nie zostały określone, natomiast nabór wniosków będzie prowadzony w trybie ciągłym, do wyczerpania alokacji wynoszącej 870 000 000 zł.

Poziom dofinansowania wyniesie:

 • 25% kosztów kwalifikowanych na inne niż ogólnodostępne stacje ładowania o mocy nie mniejszej niż 22kW,
 • 30% kosztów kwalifikowanych na ogólnodostępne stacje ładowania o mocy od 50 kW do 150 kW z możliwością otrzymania dodatkowych 15 punktów procentowych przyznawanych na podstawie miejsca realizacji projektu, dających finalnie 45% dofinansowania,
 • 50% kosztów kwalifikowanych na ogólnodostępne stacje ładowania o mocy nie mniejszej niż 150 kW,
 • 50% kosztów kwalifikowanych na ogólnodostępne stacje wodoru
 • budowa lub przebudowa nieogólnodostępnych stacji ładowania (od 22kW)

  25 %
 • budowa lub przebudowa ogólnodostępnych stacji ładowania (od 50kW do 150kW)

  30 %
 • budowa lub przebudowa ogólnodostępnych stacji ładowania (od 150 kW)

  50 %
 • budowa lub przebudowa ogólnodostępnej stacji wodoru

  50 %

Terminy składania wniosków

1

Wsparcie infrastruktury do ładowania pojazdów elektrycznych i infrastruktury do tankowania wodoru

Wnioski o dofinansowanie należy składać w  okresie 07.01.2022 – 31.03.2022 r. (do wyczerpania środków alokacji).

Co oferujemy?

Koncepcja i możliwości finansowania

Oceniamy, czy Twój projekt pasuje do danego programu, spełnia wymogi merytoryczne i ma realną szansę na uzyskanie dotacji.

Innowacyjność i potencjał rynkowy

Analizujemy, czy nowe rozwiązanie cechuje odpowiedni poziom innowacyjności, projekt rozwiązuje konkretny problem oraz odbiorcy istotnie go potrzebują.

Bezpłatna analiza szans na pozyskanie dotacji

Zanim zaczniemy przygotowywać projekt dotacyjny, musimy lepiej poznać Twoją firmę. Prowadzimy bezpłatną dogłębną i kompleksową analizę koncepcji projektu, aby upewnić się, że wybrany przez Ciebie konkurs dotacyjny to odpowiedni wybór.

KONTAKT

Najlepsze know-how

Dzielimy się z Tobą naszą wieloletnią wiedzą na temat dotacji, najlepszymi praktykami oraz sposobami na uniknięcie typowych błędów na etapie aplikowania i realizacji projektu.

Modelowanie projektu

Zajmiemy się modelowaniem projektu w celu maksymalizacji szans na pozyskanie dotacji.

Dokumentacja i ocena wniosku

Przygotujemy kompletną dokumentację konkursową.

Nawet najlepszy projekt wymaga doskonałego przygotowania uczestników panelu do dyskusji z ekspertami. Pomagamy w opracowaniu własnej strategii, aby żadne pytanie nie okazało się zaskakujące. Udzielamy merytorycznego wsparcia odpowiadając na ewentualne, dodatkowe pytania ze strony ekspertów.

Przygotowanie wniosku o dofinansowanie

Przygotowując projekt do danego programu, skupiamy się na czynnikach, które zwiększą Twoje szanse na zdobycie dotacji. Wspieramy Cię również w przygotowaniu wszystkich dokumentów związanych z ofertowaniem i rozeznaniem rynku. Pobierz bezpłatny PDF i dowiedz się więcej o świadczonych przez nas usługach z zakresu pozyskiwania dotacji.

POBIERZ PDF

Szkolenie z rozliczania dotacji

Wszystkie zasady finansowe dotyczące dotacji są zawarte w umowie o dotację, oraz dokumentach towarzyszących. Na początku może się to wydawać trochę skomplikowane, dlatego zorganizujemy wstępny warsztat, na którym przeszkolimy pracowników Twojej firmy z ogólnych zasad prowadzenia oraz rozliczania projektu.

Rozliczanie dotacji

Nasi doradcy z działu rozliczeń posiadają ponad 18-letnie doświadczenie w realizacji i rozliczaniu projektów badawczo-rozwojowych. Oferujemy pełne wsparcie w procesie rozliczania dotacji: przygotowujemy wnioski o płatność, wnioski o zmiany w projekcie, wnioski sprawozdawcze, przeprowadzamy ofertowanie, kończąc na wsparciu podczas kontroli projektu.

Rozliczanie dotacji

Formalności, obowiązki sprawozdawcze i raportowanie wymagają od beneficjenta uwagi i staranności. Zapewnimy, że realizacja projektu przebiegnie sprawnie i zgodnie z harmonogramem.

POBIERZ PDF

Poznaj historię sukcesu naszych Klientów.

Zadowoleni klienci są podstawą każdego silnego biznesu, a nasz nie jest wyjątkiem.

Przeczytaj, jak towarzyszyliśmy naszemu klientowi podczas pracy nad innowacyjnym projektem, oraz dzieliliśmy się naszą wiedzą w zakresie dotacji i badań patentowych.

Dzięki otrzymanej dotacji firma Morele.net ma szansę na opracowanie innowacyjnego robota przemysłowego, który pozwoli na zautomatyzowanie pracy magazynu.

Zobacz, jak pomogliśmy spółce Opoczno pozyskać dofinansowanie na realizację projektu badawczo-rozwojowego.

Dowiedz się, jak dzięki pozyskanej dotacji wsparliśmy projekt badawczy, który zmienił proces produkcji przypraw i tym samym poszerzył zaplecze technologiczne klienta.

 

Sprawdź, jak pomogliśmy firmie Hufgard pozyskać dofinansowanie na prace badawczo-rozwoje, których wynikiem będzie nowa gama domieszek do betonu.

Współpraca z klientem skupiła się na pozyskaniu dofinansowania, dzięki któremu powstanie kompleksowa infrastruktura badawcza.

Wspólnie pozyskaliśmy dofinansowanie na usługi offshore, dzięki którym Protea wdroży wyniki własnych prac badawczo-rozwojowych.

Proekologiczny projekt Polskich Domów Drewnianych z pomocą otrzymanej dotacji ma szansę zaspokoić potrzeby mieszkaniowe społeczeństwa.

Jesteśmy tutaj, aby pomóc

Nasz cel to zwiększenie Twoich szans na pozyskanie dotacji z programu Wsparcie infrastruktury do ładowania i tankowania pojazdów elektrycznych.

72

Pozyskaliśmy 72 dotacje na projekty badawczo-rozwojowe

120

Obsługujemy 120 firm rocznie

70

70% klientów powraca

O nas

Pomagamy firmom w pozyskaniu funduszy unijnych. Rozumiemy złożoność dotacji oraz wiemy, jak zastosować wytyczne Komisji Europejskiej do Twojego projektu. Uwielbiamy naszą pracę i wkładamy trochę siebie w każdy pomysł, aby zapewnić naszym klientom najlepsze usługi i wyniki.

Wiemy, jak odnieść sukces

Pomogliśmy w pozyskaniu dotacji na 72 projekty badawczo rozwojowe.

Mamy doświadczenie

Nasze know-how czerpiemy z wieloletniego doświadczenia. Rozumiemy złożoność dotacji i wiemy, jak zastosować ich zasady do Twojej projektu.

Zawsze będziemy z Tobą

Jeśli zdecydujemy się współpracować, otrzymasz nasze pełne wsparcie. Wierzymy w Ciebie i pomożemy Ci osiągnąć wspaniałe rzeczy. To dopiero początek Twojego sukcesu.

pracownicy firmy Innovatree w biurzeZespół doradców firmy Innovatreebiały kubek z logo innovatree

Nasz punkt widzenia

Poznajmy się

Poznaj ludzi stojących za InnovaTree. Nasz kreatywny zespół doradców.
Szymon Talbierz Partner Zarządzający Innovatree

Dr inż. Szymon Talbierz

Partner Zarządzający

Biografia
Monika Stecewicz Dyrektor Działu Rozliczeń Innovatree

Monika Stecewicz

Dyrektor Działu Rozliczeń

Biografia
Natalia Kujawska Partner i Project Manager Innovatree

Dr inż. Natalia Kujawska

Partner, Project Manager

Biografia
Paweł Sieczkowski Partner Zarządu i Project Manager Innovatree

Paweł Sieczkowski

Partner, Project Manager

Biografia

Marta Szymańska

Kierownik Biura

Biografia
Anna Różańska Starszy Konsultant ds pozyskiwania funduszy unijnych

Anna Różańska

Starszy Specjalista ds. pozyskiwania dotacji

Biografia

Małgorzata Kaźmierczak

Starszy Specjalista ds. pozyskiwania dotacji

Biografia

Justyna Fiedorowicz

Konsultant

Biografia
Ewa Ropela Konsultantka ds rozliczeń projektów unijnych

Ewa Urbańska

Konsultant ds. rozliczeń

Biografia
Krzysztof Matczyński Project Manager Innovatree

Krzysztof Matczyński

Project Manager

Bartosz Wojtaczka Radca Prawny Ostrowski i Wspólnicy

mec. Bartosz Wojtaczka

Radca Prawny

Biografia
Karolina Błaszczuk-Szymańska starszy specjalista ds . rozliczeń innovatree

Karolina Błaszczuk-Szymańska

Starszy specjalista ds. rozliczania dotacji

Biografia
Joanna Skrzeczkowska radca prawny i rzeczniczka ds unijnych

mec. Joanna Skrzeczkowska

Radca Prawny

Biografia

Nie wiesz, czy Twoja firma ma szansę na pozyskanie dotacji?

Bez obaw, dzięki naszej bezpłatnej ocenie dowiesz się, czy warto starać się o fundusze unijne.

Wykorzystujemy pliki cookies, aby umożliwić użytkownikom jak najbardziej komfortowe korzystanie z naszej witryny. Używamy plików cookies także po to, aby wyświetlać treści reklamowe najbardziej odpowiadające Twoim potrzebom. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.