INNOVATREE
UMÓW BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ
INNOVATREE
pracownicy innovatree przy drukarce 3D

Dzień dobry.

Chciałbyś pozyskać dofinansowanie?

Pomożemy Ci pozyskać dotacje z programu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Sprawdź, jak możemy pomóc Twojej firmie w procesie pozyskiwania dotacji.

piktogram walizka na dokumenty

Pozyskujemy dotacje dla 120 firm rocznie.

piktogram portfel

Pozyskaliśmy 72 dotacje na projekty badawczo-rozwojowe.

piktogram strzałka okrągła

70% klientów powraca.

Wsparcie dla przemysłu energochłonnego od Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Wsparcie dla przemysłu energochłonnego od Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej to dofinansowanie udzielane w formie pożyczki preferencyjnej z premią. Możesz otrzymać 100% pożyczki na koszty kwalifikowalne w planowanej przez Ciebie inwestycji, mającej na celu zmniejszenie emisyjności energochłonnych procesów w Twoim przedsiębiorstwie. Premia, o której mowa w programie NFOŚiGW może wynieść do 40% wartości pożyczki, zmniejszającej kwotę do spłaty. W ramach tego

programu możesz sfinansować przedsięwzięcia mające na celu ograniczenie presji przemysłu na środowisko poprzez stosowanie niskoemisyjnych źródeł energii, poprawę efektywności energetycznej, zmniejszenie ilości zużywanych surowców, czy stosowanie odnawialnych źródeł energii wraz z magazynami energii. Wysokość udzielonej pożyczki może wynieść od 5 MLN do 2 MLD PLN. Wnioski możesz złożyć do 22 grudnia 2023 roku.

Szymon Talbierz i Natalia Kujawska Partnerzy Zarządzający Innovatree

Kto może starać się o dotację?

O dofinansowanie w programie NFOŚiGW mogą starać się firmy, które:

  • Posiadają status:
    – mikro (1-9 pracowników; obrót poniżej 2 MLN eur),
    – małego (10-49 pracowników; obrót poniżej 10 MLN eur),
    – średniego przedsiębiorstwa (50-249 pracowników; obrót poniżej 50 MLN eur),
    – dużego przedsiębiorstwa.
  •  Posiadają tytuł prawny do instalacji energochłonnej, czyli:
    – urządzeń technicznych lub budowli, których eksploatacja powoduje emisję gazów cieplarnianych,
    – wytwarzają jeden produkt (lub więcej) z sektora energochłonnego (sektory wskazane poniżej), w którym zużycie energii jest większe, niż 250 GWh rocznie w każdym z dwóch lat poprzedzających złożenie wniosku o dofinansowanie: produkcja odzieży skórzanej, produkcja masy włóknistej, produkcja papieru i tektury, wytwarzanie i przetwarzanie koksu, wytwarzanie i przetwarzanie produktów rafinacji ropy naftowej, wodór, nieorganiczne związki tlenowe niemetali, produkcja pozostałych podstawowych chemikaliów nieorganicznych, polietylen w formach podstawowych, maty z włókna szklanego, woale z włókna szklanego, produkcja surówki żelazostopów, żeliwa i stali oraz wyrobów hutniczych, produkcja aluminium, produkcja ołowiu, cynku i cyny, produkcja miedzi, produkcja pozostałych metali nieżelaznych, wszystkie kategorie produktu w sektorze odlewnictwa żelaza.

Na co można przeznaczyć dofinansowanie?

piktogram wskaźnik

Zakup nieruchomości zabudowanej lub niezabudowanej

Pożyczkę możesz przeznaczyć na zakup nieruchomości zabudowanej lub niezabudowanej niezbędnej do realizacji projektu oraz na zakup gruntu.

piktogram zębatki

Roboty budowalne

Możesz sfinansować koszty takie jak infrastruktura techniczna, której wymaga inwestycja, koszty remontów i adaptacji obiektów, oraz koszty związane z robotami budowlanymi, montażowymi, demontażowymi i rozbiórkowymi.

piktogram formularz

Środki trwałe oraz WNiP

Możesz sfinansować środki trwałe takie jak maszyny, urządzenia, aparatura, infrastruktura, a także wartości niematerialne i prawne.

piktogram folder

Audyt energetyczny

Możesz sfinansować audyt energetyczny, plany i programy ochrony, studium wykonalności oraz raport o oddziaływaniu na środowisko.

piktogram lista osiągnięć

Informacja i promocja

Sfinansujesz koszty informacji i promocji, uświadamiające, że przedsięwzięcie finansowane jest z programu NFOŚiGW.

piktogram dokument

Zarządzanie projektem

Sfinansujesz koszty związane z realizacją zadań prowadzących projekt do celu.

pracownicy firmy Innovatree w biurze

Poziom dofinansowania w programie NFOŚiGW

Minimalna kwota pożyczki to 5 MLN PLN, a jej maksymalna wartość może wynieść 300 MLN PLN lub nawet 2 MLD PLN w zależności od rodzaju realizowanego przedsięwzięcia.

Jeżeli spełnione zostaną warunki dotyczące osiągnięcia efektu ekologicznego projektu, możesz starać się o premię zmniejszającą kwotę zadłużenia aż o 40% wysokości pożyczki.

  • Maksymalna wysokość dotacji

    40 %

Terminy składania wniosków

1

Wsparcie dla przemysłu energochłonnego (NFOŚiGW)

Nabór rozpoczął się 04.11.2022 r. i potrwa do 22.12.2023 r. lub do wyczerpania środków.

Co oferujemy?

Koncepcja i możliwości finansowania

Oceniamy, czy Twój projekt pasuje do programu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, spełnia wymogi merytoryczne i ma realną szansę na pozyskanie dotacji.

Innowacyjność i potencjał rynkowy

Analizujemy, czy nowe rozwiązanie cechuje odpowiedni poziom innowacyjności, projekt rozwiązuje konkretny problem oraz odbiorcy istotnie go potrzebują.

Bezpłatna analiza szans na pozyskanie dotacji

Zanim zaczniemy przygotowywać projekt dotacyjny, musimy lepiej poznać Twoją firmę. Prowadzimy bezpłatną dogłębną i kompleksową analizę koncepcji projektu, aby upewnić się, że ten konkurs to odpowiedni wybór.

KONTAKT

Najlepsze know-how

Dzielimy się z Tobą naszą wieloletnią wiedzą na temat dotacji, najlepszymi praktykami oraz sposobami na uniknięcie typowych błędów na etapie aplikowania i realizacji projektu.

Modelowanie projektu

Zajmiemy się modelowaniem projektu w celu maksymalizacji szans na pozyskanie dotacji.

Dokumentacja i ocena wniosku

Przygotujemy kompletną dokumentację konkursową.

Nawet najlepszy projekt wymaga doskonałego przygotowania uczestników panelu do dyskusji z ekspertami. Pomagamy w opracowaniu własnej strategii, aby żadne pytanie nie okazało się zaskakujące. Udzielamy merytorycznego wsparcia odpowiadając na ewentualne, dodatkowe pytania ze strony oceniających ekspertów.

Przygotowanie wniosku o dofinansowanie

Przygotowując projekt do NFOŚiGW, skupiamy się na czynnikach, które zwiększą Twoje szanse na zdobycie dotacji. Wspieramy Cię również w przygotowaniu wszystkich dokumentów związanych z ofertowaniem i rozeznaniem rynku.

Pobierz PDF i dowiedz się więcej o świadczonych przez nas usługach z zakresu pozyskiwania dotacji.

POBIERZ PDF

Szkolenie z rozliczania dotacji

Wszystkie zasady finansowe dotyczące dotacji są zawarte w umowie o dotację, oraz dokumentach towarzyszących. Na początku może się to wydawać trochę skomplikowane, dlatego zorganizujemy wstępny warsztat, na którym przeszkolimy pracowników Twojej firmy z ogólnych zasad prowadzenia oraz rozliczania projektu.

Rozliczanie dotacji

Nasi doradcy z działu rozliczeń posiadają ponad 18-letnie doświadczenie w realizacji i rozliczaniu projektów badawczo rozwojowych. Oferujemy pełne wsparcie w procesie rozliczania dotacji: przygotowujemy wnioski o płatność, wnioski o zmiany w projekcie, wnioski sprawozdawcze, przeprowadzamy ofertowanie, kończąc na wsparciu podczas kontroli projektu.

Rozliczanie dotacji

Formalności, obowiązki sprawozdawcze i raportowanie wymagają od beneficjenta uwagi i staranności. Zapewnimy, że realizacja projektu przebiegnie sprawnie i zgodnie z harmonogramem.

Pobierz PDF i dowiedz się więcej o świadczonych przez nas usługach z zakresu rozliczania dotacji.

POBIERZ PDF

Nasze doświadczenie w projektach inwestycyjnych

Pozyskaliśmy już  500 MLN PLN dofinansowań na projekty inwestycyjne.

Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu firma Avimot ma szansę stworzyć kompleksowy, podwodny system transportowy.

Wspólnie pozyskaliśmy dofinansowanie na usługi offshore, dzięki którym Protea wdroży wyniki własnych prac badawczo-rozwojowych.

Proekologiczny projekt Polskich Domów Drewnianych z pomocą otrzymanej dotacji ma szansę zaspokoić potrzeby mieszkaniowe społeczeństwa.

Warto rozwijać innowacyjne rozwiązania, które przetwarzają energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych na ciepło użytkowe – tak jak nowoczesne pompy ciepła.

Sprawdź, jak pomogliśmy firmie Hufgard pozyskać dofinansowanie na prace badawczo-rozwoje, których wynikiem będzie nowa gama domieszek do betonu.

Przemysł budowlany rośnie w siłę, a wraz z nim innowacyjne rozwiązania naszych klientów, które dzięki funduszom unijnym przyspieszają procesy budowlane.

Przy naszym wsparciu w procesie pozyskania dotacji klienci z sukcesem tworzą produkty konkurencyjne na skalę międzynarodową.

Jesteśmy tutaj, aby pomóc

Nasz cel to zwiększenie Twoich szans na pozyskanie wsparcia z programu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

92

Pozyskaliśmy 92 dotacje na projekty inwestycyjne

120

Obsługujemy 120 firm rocznie

70

70% klientów powraca

O nas

Pomagamy firmom w uzyskaniu pożyczki na zmniejszenie emisyjności energochłonnych branż polskiego przemysłu. Wiemy, jak zastosować wytyczne Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej do Twojego projektu. Uwielbiamy naszą pracę i wkładamy trochę siebie w każdy pomysł, aby zapewnić naszym klientom najlepsze usługi i wyniki.

Wiemy, jak odnieść sukces

Pomogliśmy w pozyskaniu dotacji na 92 projekty inwestycyjne.

Mamy doświadczenie

Nasze know-how czerpiemy z wieloletniego doświadczenia. Rozumiemy złożoność dotacji i wiemy, jak zastosować ich zasady do Twojego projektu.

Postaramy się z całych sił, aby Twój projekt otrzymał pożyczkę

Jeśli zdecydujemy się współpracować, otrzymasz nasze pełne wsparcie. Wierzymy w Ciebie i pomożemy Ci osiągnąć wspaniałe rzeczy. Otrzymana dotacja to dopiero początek Twojego sukcesu.

pracownicy innovatree szymon talbierz i natalia kujawskaZespół doradców firmy Innovatreebiały kubek z logo innovatree

Nasz punkt widzenia

Poznajmy się

Poznaj ludzi stojących za InnovaTree. Nasz kreatywny zespół doradców.
Mężczyzna w okularach z brązowymi włosami ubrany w szarą marynarkę, czarne spodnie i białą koszulę

Dr inż. Szymon Talbierz

Customer Success Manager | Partner

Biografia
Uśmiechnięta kobieta z długimi blond włosami, ubrana w ciemnoróżową koszulę

Dr inż. Natalia Kujawska

Partner

Biografia
Mężczyzna z krótkimi blond włosami i brodą, ubrany w granatowy garnitur i niebieską koszulę, dłonie trzyma złożone przed sobą

Karol Griech

Starszy Specjalista ds. pozyskiwania dotacji

Biografia
Kobieta z krótkimi jasnobrązowymi włosami i długiej białej koszuli, i jasnozielonych spodniach

Marta Szymańska

Specjalistka ds. pozyskiwania dotacji

Biografia
Mężczyzna z krótkimi brązowymi włosami, ubrany w granatowy garnitur i niebieską koszulę z rękoma skrzyżowanymi na klatce piersiowej

Tomasz Gapski

Customer Success Manager

Biografia
Uśmiechnięta kobieta z okularami i krótkimi blond włosami nosząca koszulę w czerwone kwiaty

Anna Różańska

Starsza Specjalistka ds. pozyskiwania dotacji

Biografia
Mężczyzna z krótkimi kasztanowymi włosami i brodą. Ubrany w czarną koszulę i spodnie oraz szarą marynarkę. Dłonie trzyma w kieszeniach

Łukasz Lis

Starszy Specjalista ds. pozyskiwania dotacji

Biografia
Kobieta z krótkimi ciemnobrązowymi włosami ubrana w jasny kremowy sweter i czarną spódnicę z rękami na biodrach

Ewa Ropela

Specjalistka ds. rozliczania dotacji

Biografia
Mężczyzna z krótkimi ciemnobrązowymi włosami i brodą, ubrany w granatową marynarkę, niebieską koszulę i czarne spodnie. Dłonie trzyma w kieszeniach

Michał Wichert

Starszy Specjalista ds. pozyskiwania dotacji

Biografia
Uśmiechnięta kobieta z długimi jasnobrązowymi włosami, ubrana w czarne spodnie, białą koszulę i granatową marynarkę

Joanna Skrzeczkowska

Rzecznik Patentowy

Biografia
Mężczyzna w szarym garniturze i białej koszuli z rękami na marynarce

Krzysztof Matczyński

Project Manager

Kobieta ze średniej długości brązowymi włosami, ubrana w biało-niebieską koszulkę i granatową marynarkę, i tego samego koloru spodnie, dłonie trzyma na marynarce

Hanna Kucik

Starsza Specjalistka ds. pozyskiwania dotacji

Biografia

Nie wiesz, czy Twoja firma ma szansę na pozyskanie dofinansowania od NFOŚiGW?

Bez obaw, dzięki naszej bezpłatnej ocenie lepiej zrozumiesz inicjatywę NFOŚiGW oraz dowiesz się czy warto składać wniosek o dofinansowanie.

Wykorzystujemy pliki cookies, aby umożliwić użytkownikom jak najbardziej komfortowe korzystanie z naszej witryny. Używamy plików cookies także po to, aby wyświetlać treści reklamowe najbardziej odpowiadające Twoim potrzebom. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.